• Športový deň
     • Športový deň

     • Tretí ročník športového dňa sa konal do roka a do dňa ako ten predchádzajúci. Odštartovali sme ho futbalovými zápasmi o 3. miesto, kde si poradili minuloroční obhajcovia prvenstva 4. A s 1. B v pomere 8 : 4. Finále bolo obsadené dvomi prváckymi triedami, čo bolo pre mňa dosť prekvapujúce, ale za to pozitívne do budúcnosti, nakoľko tam boli šikovní chalani, ktorí môžu reprezentovať našu školu. Finále sa nieslo v bojovnom duchu, v riadnom hracom čase sa nerozhodlo a na svetelnej tabuli svietil stav 4 : 4. Nasledovalo predĺženie, ktoré nám tiež neprinieslo víťaza, síce padli dva góly, ale na každej strane po jednom a stav bol opäť vyrovnaný - 5 : 5, museli teda nasledovať pokutové kopy.  V „jedenástkovej“ lotérii mali nakoniec viac šťastia hráči z 1.C a prvýkrát sa tešili z titulu majstra školy. Futbalovým kráľom strelcov sa stal Martin Kutlík, so 14 presnými zásahmi. Pri futbalových zápasoch už netrpezlivo prešlapovali florbalisti, ktorí boli nažhavení na svoje zápasy. Nasledoval zápas o bronz, ktorý medzi sebou odohrali tímy Malý Greg a trubice a Suchotári. Zápas mal absolútne vyrovnaný priebeh a za stavu 2 : 2 museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich si zachovali chladnú hlavu hráči tímu Malý Greg a trubice a zaslúžene sa tešili z tretieho miesta. Finále bolo reprízou z predchádzajúceho ročníka medzi tímami Menežéris a Kamarátmi a Lenym. Menežéris mali čo oplácať a nastúpili do zápasu nabudení a odhodlaní zvíťaziť. V ceste im však stála ťažká prekážka, ktorú nedokázali prekonať. Ďalší ročník školskej florbalovej extraligy mal staronového víťaza, a to Kamaráti a Leny. Najlepším strelcom školskej florbalovej extraligy sa stal Lukáš Suroviak zo 4.A, ktorý nastrieľal úctyhodných 41 gólov.

      Býva tradíciou, že pred akademickým týždňom hrávame exhibičný zápas proti maturantom a tento rok tomu nebolo inak. Štvrtáci, najmä oktáva a 4.B, nás vyzvali, aby sme si zmerali sily vo volejbale. Štvrtáci natrénovaní, chceli konečne svojich mentorov poraziť. Hrali sme dva sety, jeden proti oktáve, druhý proti 4.B. No nebudem Vám klamať, ale opäť sme sa tešili z víťazstva v pomere      2 : 0. Štvrtáci sa tak rozlúčili zo svojím štúdiom peknou bodkou.    

      Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali nejakým spôsobom pri organizovaní športového dňa a aj všetkým zúčastneným. Vidíme sa opäť o rok.

     • DEJEPIS NAŽIVO

     • V piatok 3. 5. 2019 na našu školu zavítala umelecko-historická spoločnosť Bojník a našim žiakom 1. a 2. ročníka, prímy až sexty predstavila zážitkovo-vzdelávací program HUMANIZMUS A RENESANCIA, so zameraním na génia tohto obdobia Leonarda da Vinciho. V interaktívnom programe za pomoci dobového oblečenia, kulís, hudby a vynálezov vtiahla žiakov do atmosféry tejto zaujímavej historickej epochy.

     • Flora Olomouc 2019

     • 26. 4. 2019 sa žiakom 3A a Sexty otvorili brány 44. ročníka medzinárodnej kvetinovej výstavy Flora Olomouc s názvom "Strom života". Hlavná kvetinová expozícia v pavilóne A nás uviedla do ríše snov a fantázie, v ktorej sa prelínala krása kvetov so sklárskym umením. Zaujímavá bola aj výstava bonsajov i prehliadka vonkajších skleníkov sa rôznymi druhmi kvetov. Výstavu doplnili záhradnícke trhy s pestrou ponukou kvetín, byliniek a záhradníckych potrieb. Moravské mesto Olomouc nás čarilo i svojím historickým centrom.

     • Noc na gymnáziu

     • Žiaci ročníkov Prima až Kvarta mali možnosť minulý víkend (3.-4.5.) stráviť noc v priestoroch nášho gymnázia. Po absolvovaní kozmonautického výcviku NASA nastúpilo 6 tímov do rakety a opustili planétu Zem. Pristáli na neznámom mieste, ktoré bolo plné prekvapení. Počas svojho putovania neznámou krajinou riešili mnohé hádanky a získavali indície. Návrat do reality ale trval dlhšie, ako by ste si mysleli. Nasledovalo pozeranie sci-fi filmu do skorých ranných hodín. Plní nových zážitkov si žiaci líhali do svojich spacákov, kde niektorí "prekecali" noc až do bieleho upršaného sobotného rána. Ďakujeme žiakom Kvinty za super program, úžasnú výzdobu, strašidelné kostýmy a čokoládu. Tešíme sa na budúcu nocovačku.

     • Pomaturitné štúdium

     • V utorok 30.4. 2019  kpt. Mgr. Tibor Šándor predstavil našim žiakom  pomaturitné dvojročné štúdium základná policajná príprava -kadet , ktoré môžu študovať v Pezinku alebo v Košiciach. Žiaci si pozreli prezentáciu a krátky film, ktorý im priblížil toto štúdium. Pre záujemcov viac na stránke www.minv.sk

     • Dejepisná exkurzia

     • Dňa 26. apríla 2019 sa naši žiaci 3.ročníka a septimy, ako každoročne, zúčastnili prehliadky bývalého koncentračného tábora v poľskom Osvienčime. V autentickom prostredí sa zoznámili s hrôzami II. svetovej vojny, o ktorých sa učia na hodinách dejepisu.

      Je veľmi dôležité, aby mladí ľudia na vlastné oči videli, kde až môže zájsť nenávisť človeka voči človeku a už nikdy nič podobné nedopustili.

     • Matematická olympiáda okresné kolo

     • Dňa 9. 4. 2019 sa uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády v kategóriách Z6,  Z7, Z8. Naši žiaci dosiahli výborné výsledky.
      V kategórii Z6 (príma) 1. miesto získal Lukáš Šuda, na 3.-5. mieste sa umiestnila Júlia Kakačková.
      V kategórii Z7 (sekunda) 2. miesto získala Alexandra Fajčáková, na 3.-5. mieste sa umiestnila Anna Majdišová.
      V kategórii Z8 (tercia) 1. miesto získala Michaela Vicáňová.
      K dosiahnutým výsledkom srdečne blahoželáme.

       

     • Jazykový kvet 2019

     • Dňa 10.4. 2019 sa konalo krajské finále akreditovanej súťaže v prednese v cudzích jazykoch Jazykový kvet 2019. Naši študenti boli úspešní a umiestnili sa na pekných miestach nasledovne:

      1. miesto - Michaela Dibdiaková - prednes poézie v anglickom  jazyku, prevzatá tvorba

      1. miesto - Barbora Mrišková - prednes poézie v ruskom jazyku, prevzatá tvorba

      1. miesto - Klaudia Nováková - prednes poézie v španielskom jazyku, vlastná tvorba

      3. miesto - Michal Kováčik - prednes prózy v ruskom jazyku, prevzatá tvorba

      Naše šikovné dievčatá budú reprezentovať našu školu na celoslovenskom finále koncom mája. Všetkým srdečne blahoželáme a držíme palce.

     • Volejbal

     • Dňa 28.3. študentky Gymnázia P.O.H. preukázali svoje volejbalové zručnosti na okresnom kole, a tým si zaistili postup na regionálne kolo, ktoré sa uskutočnilo dňa 2.4. v Trstenej, kde im bohužiaľ víťazstvo tesne uniklo a odniesli si krásne 2. miesto. Gratulujeme žiačkam: Zuzana Hubčíková, Kristína Kurnotová, Ema Pelachová, Stela Bogáňová, Michaela Plutinská, Ivana Stieranková, Patrícia Kráľová, Kristína Kráľová, Klaudia Pohánková, Simona Prílepková, Martina Kľusková.

     • Zlatá klapka

     • Aj tento rok sme sa zúčastnili celoslovenskej súťaže v audiovizuálnej a multimediálnej tvorbe detí a mládeže: Zlatá klapka. V silnej konkurencii z celého Slovenska bol úspech získať aspoň nomináciu, ktorú získala Sofia Blahútová (bývalá žiačka súčasnej kvinty) v kategórii hraný film za herecký výkon. Hlavnú cenu získala Miška Cvachová, zo 4.A, v kategórii animovaný film. Ocenená bola aj výborná pedagogická práca našej kolegyne PaedDr. Lenky Zgútovej. Veľká gratulácia!

     • Roman Butkaj, víťaz regionálneho kola súťaže " Čo vieš o hviezdach ?"

     • Gratulujeme Romanovi Butkajovi k postupu na krajské kolo celoslovenskej astronomickej vedomostnej súťaže " Čo vieš o hviezdach ? "

     • Vernisáž výstavy HVIEZDOSLAV

     • Dňa 27. marca 2019 sa naši žiaci (3.B trieda) zúčastnili vernisáže výstavy HVIEZDOSLAV v priestoroch Florinovho domu, ktorú pripravilo Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava pri príležitosti jeho 170. výročia narodenia. Študenti sa dozvedelimnoho zaujímavostí z jeho osobného života, čo je o to hodnotnejšie, že si za pár mesiacov budeme pripomínať 100. výročie založenia našej školy, ktorá nesie jeho meno. Výstava potrvá do 29. júla 2019 a preto ju určite mnohí ďalší z nás radi navštívia.

     • MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V BEDMINTONE SŠ.

     • Gratulujeme žiakom školy k výborným výsledkom na MS Bedminton SŠ - Trenčín 2019

      Umiestnenie: Michal Kurhajec - Samuel Poláček               4. miesto

                           Ema Pelachová - Michaela Dibdiaková        6. miesto

     • Hviezdoslavov Kubín

     • Aj v tomto roku sa v našej škole konalo školské kolo v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách.

      III. kategórii (sekunda, tercia, kvarta) v prednese poézie 2. miesto získal Michal Kováčik (sekunda). 1. a 3. miesto nebolo udelené. V prednese prózy sa na 3. mieste umiestnila Alexandra Fajčáková (sekunda), na 2. mieste Magdaléna Chrenová (sekunda) a 1. miesto si vybojovala Kristína Dubovcová (sekunda), ktorá našu školu bude reprezentovať v okresnom kole.

      IV. kategórii (1. – 4. roč. gymnázia, kvinta – oktáva) 2. a 3. miesto neboli udelené. Na 1. mieste v prednese poézie sa umiestnila Tatiana Dreveňáková (1. A) a v prednese prózy 1. miesto získala Stela Janigová (sexta). Tieto žiačky nás budú reprezentovať v okresnom kole.

      Výkony súťažiacich hodnotila porota v zložení K. Balková a A. Slančová. Oceneným žiakom srdečne blahoželáme a všetkým ďakujeme za krásne umelecké zážitky.                 

     • Basketbal

     • Žiaci našej školy sa stali víťazmi okresného kola v basketbale študentov SŠ. Týmto víťazstvom si zabezpečili účasť na regionálnom kole, ktoré sa uskutoční dňa 20. marca 2019 v hale nášho gymnázia. Ďakujeme za doterajšiu reprezentáciu školy a dúfame, že nás budú úspešne reprezentovať aj v ďalších súťažiach.

     • Odpáľ svoju kariéru!

     • Tak sa volala akcia, ktorej sme sa zúčastnili 12.2.2019- druháci, tretiaci, sexta a septima. V telocvični sa nám predstavili v diskusii zaujímaví ľudia z praxe v týchto oblastiach -  médiá, medicína, medzinárodné vzťahy, právo, podnikanie, informatika a financie. Mnohí z nich  boli žiakmi našej školy. Ich rozprávanie nás veľmi zaujalo. Počúvali sme pozorne o ich štúdiu a skúsenostiach z praxe. Niektorí študovali a pracovali aj v zahraničí a vrátili sa na Slovensko. Dali nám veľa rád do života, napr. ako sa stať úspešnými, aké vlastnosti si cenia zamestnávatelia a pod. Potom nasledovali workshopy v triedach. Zapísali sme sa na dva a mohli sme sa v menších skupinkách porozprávať, pýtať sa a pod. Bola to super akcia. Ďakujeme všetkým, ktorí ju pre nás pripravili. /Občianske združenie Oravská raketa a vedenie školy/

     • Dejepisná olympiáda

     • Dňa 14. februára sa naši žiaci zúčastnili okresného kola dejepisnej olympiády, ktorá sa uskutočnila v ZŠ Petra Škrabáka.  Naši žiaci obadili prvé miesta v troch z celkovo štyroch kategórií: Damián Hoferica (kvarta) v kategórii C, Jakub Martinček (tercia) v kategórii D a Júlia Kakačková (príma) v kategórii F. Ostaní žiaci našej školy sa umiestnili nasledovne: Magdaléna Chrenová (sekunda) a Tomáš Kytas (príma) 4. miesto, Eva Sopúchová (sekunda) 5. miesto a Alexandra Spitzkopfová (tercia) 6. miesto. Všetkým blahoželáme.

     • Krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

     • Dňa 14. 02. 2019 sa v Žiline na SOŠ dopravnej konalo krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Zúčastnili sa ho aj naši žiaci Martin Ošťadnický zo IV.C, ktorý v kategórii 2B obsadil 3. miesto a žiačka tercie Timea Trnkócyová, ktorá sa v kategórii 1B umiestnila na 1. mieste a bude našu školu reprezentovať v celoslovenskom kole. Srdečne blahoželáme.

     • Finále Školskej snowboardovej ligy v Slovenskej republike.

     • Samuel Šagát celkový víťaz školského pohára v snowbordingu.

      Matúš Gogolák sa umiestnil v slalome na III. mieste.

      Gratulujeme.

  • Kontakty

   • Gymnázium P. O. Hviezdoslava Dolný Kubín
   • skola@gympoh.edu.sk
   • jurikova@gympoh.edu.sk
   • 043/5864785
   • Hviezdoslavovo námestie 18, 026 24 Dolný Kubín
   • 00160571
   • 2020565162
 • Fotogaléria

  • Projekt „Školy: partneri budúcnosti“ (PASCH)
  • Majstrovstvá Slovenska v armwrestlingu
  • ARMWRESTLING
  • Týždeň vedy a techniky
  • Bažantský večierok 2019
  • Veľtrh VŠ Gaudeamus 2019
  • Burza stredných škôl
  • BAŽANTSKÝ VEČIEROK
  • Kampaň k problematike obchodovania s ľuďmi
  • Cezpoľný beh
  • MODRÝ GOMBÍK
  • Koncoročné potulky tatranskou prírodou s II. B (vodopád Skok, Predné Solisko)