• EXPERT geniality show

     • Žiaci našej školy sa zapojili do celoslovenskej súťaže EXPERT geniality show. Niektorí  žiaci patrili medzi najúspešnejších v rámci svojej kategórie a vo zvolenej téme. Medzi nimi dvaja získali ocenenie TOP EXPERT- Júlia Kakačková z prímy a Alexandra Fajčáková zo sekundy.

      Blahoželáme

     • Majstrovstvá žiakov stredných škôl v snowboardingu 2019

     • Samuel Šagát majster žiakov stredných škôl v snovboardingu 2019.

      Samual Šagát a Matúš Gogolák sa zúčastnili Majstrovstiev žiakov SŠ v snowboardingu 2019.

      Termín: 31. január 2019

      Miesto konania: SKI PARK Kubínska hoľa

      Umiestnenie: Samuel Šagát 1. miesto

                            Matúš Gogolák 12. miesto

      Záštitu nad pretekom prevzala predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Ing. Erika Jurinová.

     • Stolnotenisový turnaj

     • 4. ročník NOVOROČNÉHO STOLNOTENISOVÉHO TURNAJA

      Dňa 18. 1. 2019 sa uskutočnil 4. ročník Novoročného stolnotenisového turnaja na Gymnáziu P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne v kategóriách staršie žiačky a starší žiaci.

      V kategórii starších žiačok súťažili 4 žiačky. Hrali systémom „ každý s každým“. O poradí rozhodol počet vyhratých zápasov. Konečné umiestnenie bolo nasledovné:

      1. miesto: Simona Beňušová, II. B
      2. miesto: Natália Działak, II.B
      3. miesto: Terézia Hucíková, kvinta
       Víťazka si odniesla  Putovný pohár riaditeľa školy.

      V kategórií starších žiakov súťažilo 6 žiakov, ktorí hrali v jednej skupine tiež „ každý s každým“.

      O víťazovi rozhodol počet vyhratých zápasov.

      Konečné umiestnenie bolo nasledovné:

      1. miesto: Samuel Poláček, I. B
      2. miesto: Benjamín Ostrihoň, sekunda
      3. miesto: Samuel Valko, kvinta
       Víťaz získal  Putovný pohár riaditeľa školy.

      Víťazom blahoželáme.

     • Olympiáda v anglickom a nemeckom jazyku

     • V stredu 16. januára sa na Obchodnej akadémii v Dolnom Kubíne uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Žiačky našej školy Laura Števonková a Tania Faglicová zvíťazili vo svojich kategóriách a postupujú do krajského kola. 

      Vo štvrtok 17. januára prebehlo okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku. V kategórii 2B zvíťazil Martin Ošťadnický a v kategórii 1B Timea Trnkócyová, obidvaja postupujú do krajského kola. Všetkým srdečne blahoželáme a držíme palce v krajských kolách.

     • SLOVENSKÉ VIANOCE

     • Tento rok sa vianočný večierok bude niesť v téme SLOVENSKÉ VIANOCE.

      Ak máš čas a chuť, 20.12.2018 (štvrtok) o 16:30hod. určite príď. (aj s kamošom)

      Môžeš sa tešiť na nápoje, (silnejšie kakavko a čaj) koláče, (aj pre celiatikov)

      množstvo súťaží, stánky, premietanie vianočného filmu, vinšovníkov a koledníkov..no a na záver na tombolu a  na párty.

      Tak čo, prídeš?

     • Samo Šagát 1. miesto, školský pohár v snowbordingu

     • Žiak našej školy sa zúčastnil 15. januára 2018 školskej snowboardovej ligy v Jasnej v disciplínach snowboardcross a slalom.

      Umiestnenie:

      - slalom: 1. miesto Samuel Šagát

      - obrovský slalom: 1. miesto Samuel Šagát

      Gratulujeme :)

     • Prednáška Googlera Mareka Blitza

     • Vo štvrtok 13.12.2018 sa žiaci 3.,4. roč., septimy a oktávy zúčastnili na prednáške v rámci spolupráce s občianskym združením Oravská raketa. Marek pracoval pre Google v USA, Rusku, Anglicku, Poľsku, Česku, Luxembursku a v Írsku. Po návrate na Slovensko sa venuje poradenstvu, inováciám, digitalizácii a on-line marketingu. Svoje skúsenosti a rady zaujímavo prezentoval v prvej časti, potom nasledovali otázky našich žiakov. Tu sú priame reakcie žiakov po skončení akcie.                              /ĽK/

      • Prednáška ma inšpirovala , aby som sa učila cudzie jazyky.
      • Viem, že keď mám sen o práci, nič nie je nemožné. Keď sa budem snažiť, môžem dosiahnuť čokoľvek.
      • Inšpirovalo ma to k tomu, aby som sa naplno venovala svojmu hobby a talentu.
      • Oslovilo ma to, že ak si v kolektíve ten najúspešnejší, hľadaj kolektív , kde nie si.
      • Zaujalo ma, že aj popri vysokej škole môžem podnikať, môžem sa dostať do celosvetovo známych firiem ak budem naozaj chcieť.
      • Otvorilo mi to oči a začal som sa zamýšľať nad tým, čo bude v budúcnosti. Je dôležité športovať, budujeme si tým disciplínu.
      • Pomohlo mi to pochopiť, že mám robiť to, čo ma baví vždy na 100% a raz sa mi to vyplatí.
      • Je krásne vidieť, že ľudia aj z malej krajiny , akou je Slovensko, dokážu sa presadiť na medzinárodnej úrovni. Motivuje ma to snažiť sa ďalej v plnení mojich snov.
      • Zaujala ma myšlienka, že po VŠ nemusím mať hneď najlepšie platenú prácu. Aj keď začnem na horšie platenej, potom si viac budem vážiť to, čo dosiahnem.
      • Prednáška nám ukázala, že aj obyčajný človek, ktorý má víziu a dá do toho naozaj všetko, dosiahne čokoľvek, čo chce. Páči sa mi, že sa vrátil na Slovensko a chce pracovať pre našu krajinu.
     • Majstrovstvá Slovenska v armwrestlingu

     • Na Majstrovstvá Slovenska v pretláčaní pravou rukou sme cestovali v piatok 23.11.2018. Konali sa v Košiciach, preto sme vyrážali skoro ráno. Spoločnosť mi robili Samuel Šagát a Peter Otruba, ktorí sa kvalifikovali. Súťaže sa zúčastnilo okolo 70 víťazov jednotlivých kôl, a preto sa dalo očakávať, že to nebude prechádzka ružovou záhradou. Boje odštartovali najprv najľahšími kategóriami, v ktorých sme zástupcu nemali. Ako prvý išiel na rad Peter Otruba, ktorý súťažil v kategórii do 80 kg, v ktorej bola silná konkurencia. Peter robil čo mohol a nakoniec to stačilo na krásne 6. miesto. Pre Petra to bola nová skúsenosť s pretláčaním a dúfam, že ho to nakopne do budúcnosti a znova bude súťažiť za našu školu aj o rok. Nakoniec prišla najťažšia kategória nad 80 kg, v ktorej za nás bojoval iba Samuel Šagát. Samo podal bojovný výkon, ale presilená ruka mu na lepšom výkone nepridala a musel sa uspokojiť so 7. miestom. Na celú súťaž dozerali profesionálni armwrestlingoví reprezentanti a súťaž uvádzal juniorský reprezentačný tréner, ktorý si aj prostredníctvom tejto súťaže hľadal nové talenty, ktoré by reprezentovali Slovensko. Veď z posledných dvoch ročníkov vzišli napr. majsterka sveta Barbora Bajčiová či Ján Gábor, ktorí boli dovtedy absolutne neznámi a teraz sú slovenskou špičkou.
      Chcem chlapcom poďakovať za skvelú a úspešnú reprezentáciu školy, veď kto z Vás si môže povedať, že je 6. a 7. na Slovensku? Každý z Vás má možnosť to zmeniť a urobiť niečo pre seba a pre školu, len treba chcieť a ísť si za svojím cieľom.

     • Týždeň (mesiac) vedy a techniky 

     • Na začiatku novembra a decembra  triedy 3.A,B,C navštívili Sieň elektrických výbojov v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach.  Študenti tretieho ročníka nášho gymnázia si mohli na vlastnej koži vyskúšať, že obrovský elektrický, ale vysokofrekvenčný prúd im neublíži a tečie iba povrchom ich tela. Študenti si mohli vyskúšať, že zapáliť neónovú trubicu vysokofrekvenčným prúdom bez kontaktu so zdrojom nie je problém. Týmto princípom totiž fungujú svietiace meče v Hviezdnych vojnách. Niektorí odvážlivci, ktorí vstúpili do Faradayovej klietky, naozaj zistili, že blesk ako silný elektrický výboj im v klietke neublíži. Počas celej exkurzie zaznievalo meno Nikola Tesla, ktorého si študenti zapamätajú ako priekopníka striedavých prúdov. Na záver návštevy boli študentom predvedené experimenty z magnetizmu, ako ich opísal Michael Faraday. 
      Slovenskému technickému múzeu v Košiciach prajeme veľa energie do prípravy ďalších zaujímavých expozícií. 

     • Vieme učiť kreatívne

     • Mgr. Lucia Prílepková sa zapojila do súťaže pre učiteľov cudzích jazykov, ktorú vyhlásil Štátny pedagogický ústav. Súťaž bola určená všetkým učiteľom, ktorí vedia učiť tvorivo a pútavo a naša kolegyňa vyhrala jednu zo štyroch udelených cien. Srdečne blahoželáme.

     • Olympiáda v nemeckom a anglickom jazyku

     • Tento týždeň sa v utorok 20. novembra na našej škole uskutočnilo školské kolo olympiády v nemeckom jazyku. Víťazmi sa stali Timea Trnkócyová v kategórii 1B a Martin Ošťadnický v kategórii 2B. Martinovi zároveň srdečne blahoželáme k získaniu certifikátu z nemeckého jazyka na úrovni C1.
      Vo štvrtok 22. novembra prebehlo aj školské kolo olympiády v anglickom jazyku, kde v kategórii 1B zvíťazila Laura Števonková, v kategórii 2A Tania Faglicová, v kategórii 2B Emma Murínová a v kategórii 2C1 Michaela Dibdiaková. V kategórii 1A prvé miesto nebolo udelené. Víťazom blahoželáme a prajeme veľa šťastia v okresnom kole.

     • Dejepisná exkurzia

     • Pri príležitosti 100. výročia ukončenia 1. svetovej vojny pripravil Klub vojenskej histórie Beskydy 8. 11. 2018 pietny akt na cintoríne v poľskej dedine Jangrod (40 km od Krakova), na ktorom sa zúčastnili aj žiaci našej školy a uctili si pamiatku padlých vojakov. Na cintoríne je pochovaných 2400 vojakov, medzi ktorými je niekoľko sto Slovákov (aj Oravcov), lebo na tomto úseku frontu boli nasadené do ťažkých bojov aj slovenské pluky (trenčiansky 15. a 71.). Súčasťou aktu bolo aj zasadenie Stromu pokoja, ktorý má symbolizovať túžbu ľudí po mieri a po tom, aby sa vojna už nikdy nezopakovala. Akcie sa zúčastnili významné osobnosti kultúrno-spoločenského života Žilinskej župy, Poľska, zástupcovia rôznych slovenských organizácií, príbuzní obetí a žiaci oravských gymnázií.

     • Silná ruka stredných škôl

     • Ani sme sa nenazdali a mesiac od poslednej armwrestlingovej súťaže ubehol ako voda. V piatok 9. 11. 2018 sa uskutočnilo oblastné kolo SrSŠ, ktoré sa konalo opäť v Obchodnej akadémii v Dolnom Kubíne, a tak sme to mali na skok. Súťaže sa zúčastnili nielen školy z Dolného Kubína, ale aj z Banskej Bystrice a blízkeho okolia. Bojovalo sa o postup na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať 23. 11. 2018 v Košiciach. Ak sme sa tam chceli dostať, museli sme ukázať čo v nás je. Našu školu reprezentovali 4 študenti – Peter Manco, Tadeáš Kurčina, Peter Otruba a Samuel Šagát. Prví traja spomínaní súťažili v kategórii do 80 kg, v ktorej sme mali trochu smoly a chýbalo nám to povestné šťastie, a tak sa z postupového tretieho miesta nakoniec tešil len Peter Otruba. Petrovi Mancovi a Tadeášovi unikol postup o vlások. Kategória najväčších kubatúr nad 80 kg bola kvalitne obsadená. Veď tam boli „chlapci“ vážiaci smiešnych 125 a 136 kg, však malinaJ My sme mali v hre Sama Šagáta, ktorý bez jedinej prehry postúpil do finále, v ktorom ho čakal „drobček“ vážiaci 136 kg. Samo mu aj napriek obrovskému váhovému rozdielu nedal ani štipku šance a zaslúžene postúpil ako víťaz na Majstrovstvá Slovenska. Postupujúcim gratulujem a držím päste, aby priniesli aj medailu z Košíc.

     • AMAVET

     • Na Slovensku sa každoročne koná Festival vedy a techniky AMAVET, v ktorom žiaci prezentujú svoje vedátorské projekty. Zúčastnila sa ho aj žiačka našej školy Ivana Jonáková z kvinty so svojím projektom z chémie. 

      Z krajského kola, ktoré sa konalo v Žiline, postúpila do celoslovenského kola v Bratislave, kde prebiehala súťažná prezentácia a vyhodnotenie 86 projektov. Tí najlepší získali možnosť obhájiť svoj projekt na prestížnych súťažiach v zahraničí. Úspešní súťažiaci získali ocenenie dekana Prírodovedeckej fakulty UK. Ivana Jonáková bola medzi 18 ocenenými žiakmi, ktorí získali Cenu poroty Festivalu vedy a techniky.

      Srdečne blahoželáme!

     • Zábavná veda

     • 13.11.2018 sa triedy II. A a II. C zúčastnili exkurzie v Ostrave, kde mohli zažiť vedu v zábavnej a interaktívnej podobe vo vedeckom centre "Svět techniky" a zároveň zblízka spoznať známy priemyselný areál vo Vítkoviciach a dozvedieť sa veľa zaujímavého o výrobe železa. Vďaka exkurzii žiaci zistili, že aj veda môže byť zábavná a učenie sa prírodovedných predmetov zmysluplné a praktické."

     • Študentská formula okolo Slovenska 

     • V utorok 13.11.2018 do našej školy opäť po 4 rokoch prišli prezentovať STU v Bratislave /strojársku fakultu/ jej študenti, ktorí v rámci štúdia zostrojili formuly/viď foto/. Akcia začala na námestí, kde naši štvrtáci mohli vidieť jazdu na formulách a vyskúšať si simulátor prevrátenia vozidla.Zmerali si sily aj vo vymieňaní kolesa na formule, vyhrali S.Šagát a M.Kováčik. Potom si žiaci zo IV.ABC a oktávy v športovej hale vypočuli informácie o štúdiu na fakulte a na záver bola súťaž družstiev nielen žiakov z našej školy. Riešili test a 2 úlohy na pohotovosť a šikovnosť. Víťazmi sa stali naši šikovní chalani zo IV.B, ktorí dostali vecné ceny a diplom/viď foto v albume/. ĽK   

     • Výzva

     • Pri príležitosti tvorby publikácie k stému výročiu založenia Gymnázia P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne prosíme pamätníkov o zapožičanie autentických historických dokumentov a fotografií, ktoré budú môcť byť použité pri jej zostavovaní. 

      Budeme vďační, ak touto cestou prispejete k oslavám nášho významného výročia.

     • Bažanský večierok: príma 2018

     • V piatok 12.10.2018 sa uskutočnil Bažantský večierok pre prímu, krorý organizovala tercia.

      Večierok sa  začal ako zvyčajne úvodom, v ktorom záhadný fantóm uniesol moderatorku. Úlohou prímanov ju bolo nájsť. Prímani boli rozdelení do troch skupín, potom sa začalo  dobrodružstvo so stanovištiami po škole. Keď prímani moderátorku úspešne našli na povale, vrátili sa do malej telocvične, kde boli pasovaní mečom na študentov našej školy.Nasledovala diskotéka, kde sa hrali hry a nechýbala na nej ani dobrá hudba.

      Bolo vidno, že si tercia dala veľkú prácu s organizáciou. Prímani budú mať určite dlho kráne spomienky.

     • Burza stredných škôl

     • V stredu 7.11.2018 sme sa zúčastnili na Burze SŠ v Mestskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne. Mnohí deviataci z okresu Dolný Kubín sa zaujímali o štúdium na našej škole.Informácie o bilingválnom a štvorročnom štúdiu podávali nielen žiakom, ale aj rodičom a výchovným poradcom Miška Dibdiaková z 2.A a Matyáš Vaňo z 3.A . Burzu ozganizovalo CPPPaP v Dolnom Kubíne. /ĽK/

     • Florbal

     • Štvrtok 18. 10. 2018 sa výber našich najlepších florbalistov zúčastnil okresného kola vo florbale, ktoré sa konalo v Obchodnej akadémii v Dolnom Kubíne. Súťaže sa zúčastnilo 5 škôl a hralo sa systémom každý s každým. Mali sme pred sebou ťažkú pozíciu, lebo sme obhajovali titul z minulého roka. Chlapci však podali odhodlaný a bojovný výkon a po skóre 16 : 3 a bez jedinej prehry si tohtoročné víťazstvo nedali vziať, a postúpili do kvalifikácie na krajské kolo. Ďakujem sa úspešnú reprezentáciu našej školy a držím palce aj v ďalšom kole.

  • Kontakty

   • Gymnázium P. O. Hviezdoslava Dolný Kubín
   • skola@gympoh.edu.sk
   • jurikova@gympoh.edu.sk
   • 043/5864785
   • Hviezdoslavovo námestie 18, 026 24 Dolný Kubín
   • 00160571
   • 2020565162
 • Fotogaléria

  • Projekt „Školy: partneri budúcnosti“ (PASCH)
  • Majstrovstvá Slovenska v armwrestlingu
  • ARMWRESTLING
  • Týždeň vedy a techniky
  • Bažantský večierok 2019
  • Veľtrh VŠ Gaudeamus 2019
  • Burza stredných škôl
  • BAŽANTSKÝ VEČIEROK
  • Kampaň k problematike obchodovania s ľuďmi
  • Cezpoľný beh
  • MODRÝ GOMBÍK
  • Koncoročné potulky tatranskou prírodou s II. B (vodopád Skok, Predné Solisko)