• UNICEF - Modrý gombík

     • Pomáhať deťom, ktoré to potrebujú , je cieľom zbierky v rámci Unicef. V dňoch  13.-26.5.2019 dobrovoľníčky S.Lauková, G.Kramárová, T.Ďurčíková, T. Pavolková, D. Hucíková, S.Matúšková, E. Drengubiaková a N.Borončová vyzbierali 406,1 €, ktoré sme odoslali Unicef-u. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli v našej škole a aj v uliciach mesta Dolný Kubín.

     • Krajské kolo chemickej olympiády

     • Krajské kolo chemickej olympiády

      Ivanka Jonáková z kvinty opäť dokázala že si s chémiou rozumie - na krajskom kole chemickej olympiády obsadila v konkurencii 29 žiakov krásne 3. miesto.

      Blahoželáme.

     • Poznávací výlet - Spiš

     • Dňa 28.5.2019 sa žiaci 2.B a 1.A triedy zúčastnili poznávacieho výletu v regióne Spiš. Navštívili starobylé mesto Levoču, kde si pozreli historické námestie a nahliadli do Baziliky Sv. Jakuba s jedinečným dreveným oltárom vyrobeným Majstrom Pavlom z Levoče. V popoludňajších hodinách navštívili Národnú kultúrnu pamiatku Spišský hrad, zapísanú do Svetového zoznamu UNESCO.  

     • Exkurzia do planetária.

     • Druhý májový týždeň sa študenti 2.A a 1.B zúčastnili geografickej exkurzie do Krajskej hvezdárne a planetária Maximilána Hella v Žiari nad Hronom. Cestou nevynechali ani pamiatky svetového dedičstva UNESCO, dedinku Vlkolínec a drevený artikulárny kostol v Hronseku. Vo Hviezdnej sále planetária sa zážitkovou formou dozvedeli veľa zaujímavého o našej najbližšej a najdôležitejšej hviezde Slnku, hlavne o aktivitách súvisiacich s jeho magnetickým poľom, ako sú slnečné škvrny a únik koronárnej hmoty, súhvezdiach a tiež si pozreli detailne povrchy telies. V prednáškovej sále sa dozvedeli o histórii a typoch ďalekohľadov a teleskopov. V rámci prebiehajúcich Solárnych dní si vypočuli odbornú prednášku o obnoviteľných zdrojoch energie zameranú na možnosti využitia slnečnej energie. 

     • Ochrana života a zdravia - účelové cvičenie

     • Aj tento rok sa naši študenti zúčastnili účelového cvičenia. Kurz bol rozdelený do 3 dní podľa vekovej kategórie. Najprv sa kurzu zúčastnili prváci, potom žiaci prímy až kvarty a nakoniec žiaci druháckych ročníkov. Žiaci si mohli vyskúšať praktické ukážky zo zdravotnej prípravy, mohli sa dozvedieť ako pomôcť v kritických chvíľach a ako poskytnúť najzákladnejšiu prvú pomoc. Praktické ukážky im ukázali naše dievčatá, a to žiačky septimy a 2.B. Potom sa študenti mohli niečo dozvedieť z civilnej ochrany, ktorú im postupne odprednášali p. Szabo, p. Sršeň a nakoniec domáci zástupca, p. učiteľ Blaško. Verím, že si žiaci odniesli zo sebou aspoň kúsok z toho, čo mali možnosť dozvedieť sa. Všetkým veľmi pekne ďakujem za výborne odvedenú prácu a za zodpovednú prípravu.

    • Športový deň
     • Športový deň

     • Tretí ročník športového dňa sa konal do roka a do dňa ako ten predchádzajúci. Odštartovali sme ho futbalovými zápasmi o 3. miesto, kde si poradili minuloroční obhajcovia prvenstva 4. A s 1. B v pomere 8 : 4. Finále bolo obsadené dvomi prváckymi triedami, čo bolo pre mňa dosť prekvapujúce, ale za to pozitívne do budúcnosti, nakoľko tam boli šikovní chalani, ktorí môžu reprezentovať našu školu. Finále sa nieslo v bojovnom duchu, v riadnom hracom čase sa nerozhodlo a na svetelnej tabuli svietil stav 4 : 4. Nasledovalo predĺženie, ktoré nám tiež neprinieslo víťaza, síce padli dva góly, ale na každej strane po jednom a stav bol opäť vyrovnaný - 5 : 5, museli teda nasledovať pokutové kopy.  V „jedenástkovej“ lotérii mali nakoniec viac šťastia hráči z 1.C a prvýkrát sa tešili z titulu majstra školy. Futbalovým kráľom strelcov sa stal Martin Kutlík, so 14 presnými zásahmi. Pri futbalových zápasoch už netrpezlivo prešlapovali florbalisti, ktorí boli nažhavení na svoje zápasy. Nasledoval zápas o bronz, ktorý medzi sebou odohrali tímy Malý Greg a trubice a Suchotári. Zápas mal absolútne vyrovnaný priebeh a za stavu 2 : 2 museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich si zachovali chladnú hlavu hráči tímu Malý Greg a trubice a zaslúžene sa tešili z tretieho miesta. Finále bolo reprízou z predchádzajúceho ročníka medzi tímami Menežéris a Kamarátmi a Lenym. Menežéris mali čo oplácať a nastúpili do zápasu nabudení a odhodlaní zvíťaziť. V ceste im však stála ťažká prekážka, ktorú nedokázali prekonať. Ďalší ročník školskej florbalovej extraligy mal staronového víťaza, a to Kamaráti a Leny. Najlepším strelcom školskej florbalovej extraligy sa stal Lukáš Suroviak zo 4.A, ktorý nastrieľal úctyhodných 41 gólov.

      Býva tradíciou, že pred akademickým týždňom hrávame exhibičný zápas proti maturantom a tento rok tomu nebolo inak. Štvrtáci, najmä oktáva a 4.B, nás vyzvali, aby sme si zmerali sily vo volejbale. Štvrtáci natrénovaní, chceli konečne svojich mentorov poraziť. Hrali sme dva sety, jeden proti oktáve, druhý proti 4.B. No nebudem Vám klamať, ale opäť sme sa tešili z víťazstva v pomere      2 : 0. Štvrtáci sa tak rozlúčili zo svojím štúdiom peknou bodkou.    

      Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali nejakým spôsobom pri organizovaní športového dňa a aj všetkým zúčastneným. Vidíme sa opäť o rok.

     • DEJEPIS NAŽIVO

     • V piatok 3. 5. 2019 na našu školu zavítala umelecko-historická spoločnosť Bojník a našim žiakom 1. a 2. ročníka, prímy až sexty predstavila zážitkovo-vzdelávací program HUMANIZMUS A RENESANCIA, so zameraním na génia tohto obdobia Leonarda da Vinciho. V interaktívnom programe za pomoci dobového oblečenia, kulís, hudby a vynálezov vtiahla žiakov do atmosféry tejto zaujímavej historickej epochy.

     • Flora Olomouc 2019

     • 26. 4. 2019 sa žiakom 3A a Sexty otvorili brány 44. ročníka medzinárodnej kvetinovej výstavy Flora Olomouc s názvom "Strom života". Hlavná kvetinová expozícia v pavilóne A nás uviedla do ríše snov a fantázie, v ktorej sa prelínala krása kvetov so sklárskym umením. Zaujímavá bola aj výstava bonsajov i prehliadka vonkajších skleníkov sa rôznymi druhmi kvetov. Výstavu doplnili záhradnícke trhy s pestrou ponukou kvetín, byliniek a záhradníckych potrieb. Moravské mesto Olomouc nás čarilo i svojím historickým centrom.

     • Noc na gymnáziu

     • Žiaci ročníkov Prima až Kvarta mali možnosť minulý víkend (3.-4.5.) stráviť noc v priestoroch nášho gymnázia. Po absolvovaní kozmonautického výcviku NASA nastúpilo 6 tímov do rakety a opustili planétu Zem. Pristáli na neznámom mieste, ktoré bolo plné prekvapení. Počas svojho putovania neznámou krajinou riešili mnohé hádanky a získavali indície. Návrat do reality ale trval dlhšie, ako by ste si mysleli. Nasledovalo pozeranie sci-fi filmu do skorých ranných hodín. Plní nových zážitkov si žiaci líhali do svojich spacákov, kde niektorí "prekecali" noc až do bieleho upršaného sobotného rána. Ďakujeme žiakom Kvinty za super program, úžasnú výzdobu, strašidelné kostýmy a čokoládu. Tešíme sa na budúcu nocovačku.

     • Pomaturitné štúdium

     • V utorok 30.4. 2019  kpt. Mgr. Tibor Šándor predstavil našim žiakom  pomaturitné dvojročné štúdium základná policajná príprava -kadet , ktoré môžu študovať v Pezinku alebo v Košiciach. Žiaci si pozreli prezentáciu a krátky film, ktorý im priblížil toto štúdium. Pre záujemcov viac na stránke www.minv.sk

     • Dejepisná exkurzia

     • Dňa 26. apríla 2019 sa naši žiaci 3.ročníka a septimy, ako každoročne, zúčastnili prehliadky bývalého koncentračného tábora v poľskom Osvienčime. V autentickom prostredí sa zoznámili s hrôzami II. svetovej vojny, o ktorých sa učia na hodinách dejepisu.

      Je veľmi dôležité, aby mladí ľudia na vlastné oči videli, kde až môže zájsť nenávisť človeka voči človeku a už nikdy nič podobné nedopustili.

     • Matematická olympiáda okresné kolo

     • Dňa 9. 4. 2019 sa uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády v kategóriách Z6,  Z7, Z8. Naši žiaci dosiahli výborné výsledky.
      V kategórii Z6 (príma) 1. miesto získal Lukáš Šuda, na 3.-5. mieste sa umiestnila Júlia Kakačková.
      V kategórii Z7 (sekunda) 2. miesto získala Alexandra Fajčáková, na 3.-5. mieste sa umiestnila Anna Majdišová.
      V kategórii Z8 (tercia) 1. miesto získala Michaela Vicáňová.
      K dosiahnutým výsledkom srdečne blahoželáme.

       

     • Jazykový kvet 2019

     • Dňa 10.4. 2019 sa konalo krajské finále akreditovanej súťaže v prednese v cudzích jazykoch Jazykový kvet 2019. Naši študenti boli úspešní a umiestnili sa na pekných miestach nasledovne:

      1. miesto - Michaela Dibdiaková - prednes poézie v anglickom  jazyku, prevzatá tvorba

      1. miesto - Barbora Mrišková - prednes poézie v ruskom jazyku, prevzatá tvorba

      1. miesto - Klaudia Nováková - prednes poézie v španielskom jazyku, vlastná tvorba

      3. miesto - Michal Kováčik - prednes prózy v ruskom jazyku, prevzatá tvorba

      Naše šikovné dievčatá budú reprezentovať našu školu na celoslovenskom finále koncom mája. Všetkým srdečne blahoželáme a držíme palce.

     • Volejbal

     • Dňa 28.3. študentky Gymnázia P.O.H. preukázali svoje volejbalové zručnosti na okresnom kole, a tým si zaistili postup na regionálne kolo, ktoré sa uskutočnilo dňa 2.4. v Trstenej, kde im bohužiaľ víťazstvo tesne uniklo a odniesli si krásne 2. miesto. Gratulujeme žiačkam: Zuzana Hubčíková, Kristína Kurnotová, Ema Pelachová, Stela Bogáňová, Michaela Plutinská, Ivana Stieranková, Patrícia Kráľová, Kristína Kráľová, Klaudia Pohánková, Simona Prílepková, Martina Kľusková.

     • Zlatá klapka

     • Aj tento rok sme sa zúčastnili celoslovenskej súťaže v audiovizuálnej a multimediálnej tvorbe detí a mládeže: Zlatá klapka. V silnej konkurencii z celého Slovenska bol úspech získať aspoň nomináciu, ktorú získala Sofia Blahútová (bývalá žiačka súčasnej kvinty) v kategórii hraný film za herecký výkon. Hlavnú cenu získala Miška Cvachová, zo 4.A, v kategórii animovaný film. Ocenená bola aj výborná pedagogická práca našej kolegyne PaedDr. Lenky Zgútovej. Veľká gratulácia!

  • Kontakty

   • Gymnázium P. O. Hviezdoslava Dolný Kubín
   • skola@gympoh.edu.sk
   • jurikova@gympoh.edu.sk
   • 043/5864785
   • Hviezdoslavovo námestie 18, 026 24 Dolný Kubín
   • 00160571
   • 2020565162
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje