• Pomoc a solidarita

     • Žiaci PRÍMY sa zapojili do projektu pomoci deťom, ktoré potrebujú našu podporu na liečbu, rehabilitácie a pod. Od septembra zbierajú v triede plastové vrchnáčiky pre Alexka a odovzdávajú ich v 101 drogérii na ul.Radlinského. Je ich potrebné veľké množstvo a tak prosíme, pomôžte aj vy.

     • Bažantský večierok

     • V piatok 1. 12. 2017 pripravili žiaci našej tercie bažantský večierok pre svojich menších kamarátov z prímy. Večierok sa niesol v duchu Last day. Program začal slávnostným príhovorom, po ktorom nám primania predstavili svoje spevácke zručnosti. Nasledovali hry, kde museli dokázať svoje zručnosti napr. v hre „múmia“ – žiaci mali vytvoriť dvojice a 1 z nich obväzoval druhého toaletným papierom, a aby to držalo, lepil to lepiacou páskou. Žiaci vytvorili naozaj pekné múmie. Ďalšou z hier bolo nosenie pingpongovej loptičky na čajových lyžičkách štafetovým systémom. Víťazné družstvo dostalo sladkú odmenu. Neobišla ich ani „špinavá“ hra, a to ponorenie tváre             do misky s múkou, v ktorej museli hľadať cukríky a zubami ich vybrať von. Za odmenu ich mohli zjesť. A ešte mnoho ďalších hier, v ktorých nám primania ukázali, že sú naozaj šikovní. Po celý čas sa   o hudbu a dobrú zábavu starali chalani z tercie. Po absolvovaní týchto hier, bola pre žiakov prímy nachystaná hlavná nočná hra – úlohou bolo prejsť niekoľko tried v budove školy a v každej z nich niečo vyriešiť, buď nejaký hlavolam alebo hádanku, poprípade niečo nájsť, samozrejme, všade bola tma a kde-tu sa objavilo nejaké to strašidlo     z tercieJ Verím, že sa všetci dobre zabávali a zažili pekný zážitok, na ktorý budú spomínať len v dobrom. Vaša tercia.

     • Školské kolo olympiády v nemeckom jazyku

     • Víťazmi 28. ročníka školského kola olympiády v nemeckom jazyku sú:                                   
      Timea Trnkócyová
      v kategórii 1A, Juliana Kapinová v kategórii 2A a Martin Ošťadnický v kategórii 2B. Všetkým srdečne blahoželáme.

     • Víťazi krajského kola v bedmintone

     • Víťazi krajského kola v bedmintone. Kategória SŠ žiaci: Lukáš Turčina - Peter Manco. Kategória SŠ žiačky: Ema Pelachová - Michaela Plutinská.

     • Goethe-Zertifikat

     • Úspešní absolventi jazykovej skúšky Goethe-Zertifikat (v rámci projektu PASCH):

      Klára Lofajová, Kristína Moskáľová, Richard Luczy, Stela Janigová, Laura Freierová

      (na fotografii so svojou vyučujúcou NEJ Mgr. D.Ullmannovou, lektorkou NEJ Elisabeth a riaditeľom školy RNDr. P.Strežom)

     • Informatika - súťaže

     • Aj v školskom roku 2017/2018 sa žiaci našej školy zapojili do viacerých informatických súťaží. Michal Hečko, Dávid Kubek, Patrik Knaperek, Dávid Lacko a Peter Močáry zo septimy nás úspešne reprezentovali v programátorskej súťaži Zenit, navyše sú riešiteľmi Korešpondenčného seminára z programovania. 

      Vynikajúci úspech dosiahla Ivanka Jonáková z kvarty: v súťaži iBobor získala plný počet bodov a zaradila sa medzi víťazov kategórie Kadet!! Pochvala však patrí všetkým úspešným riešiteľom obľúbenej súťaže iBobor, ich mená a informácie o ďalších súťažiach nájdete na stránkach predmetu informatika.

     • Kurz ochrany života a zdravia

     • Žiaci prímy, sekundy a tercie sa v pondelok 20. 11. 2017 zúčastnili Kurzu ochrany života a zdravia. Vo svojich triedach absolvovali prednášku o tom, ako reagovať v prípade mimoriadnej situácie a boli oboznámení s evakuáciou školy. Po presunutí do športovej haly ich čakala prednáška z civilnej ochrany. Nasledovali ukážky zo zdravotnej prípravy, o ktoré sa postarali žiačky našej sexty – Ester Hudecová, Janka Zápotočná a Simona Kúdelčíková. Prvýkrát medzi nás zavítal preventista z mestskej polície Mgr. Dušan Medzihradský, ktorý sa postaral o prednášku o slušnom správaní sa v meste, nechýbali praktické ukážky nasadzovania pút a, samozrejme, zážitok z držania strelnej zbrane. Na záver si jednotlivé ročníky zmerali svoje sily v športových súťažiach.

     • Florbal

     • Dejiskom konania okresného kola študentov stredných škôl bola Obchodná akadémia v Dolnom Kubíne. Ako obhajcovia prvenstva z minulého roka sme išli na turnaj z najvyššími očakávaniami. Chlapci podali odhodlaný a bojovný výkon, čo prinieslo vytúžené ovocie a zaslúžene sa tešili z víťazstva. Turnajom prešli bez jedinej prehry. Vybojovali si tak účasť v kvalifikácii na krajské kolo, ktoré sa konalo v Tvrdošíne, kde sme po dobrom výkone obsadili druhé, nepostupové miesto. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí reprezentovali našu školu (viď foto).

    • Knižnica
     • Knižnica

     • Čítam, čítaš, čítame....

      Pozitívny vplyv čítania na učenie sa je známy každému študentovi.  A tak sme sa doň pustili s vervou. Vybrali sme sa do Oravskej knižnice A.  Habovštiaka,  kde nás ochotná pani pracovníčka knižnice oboznámila s jednotlivými oddeleniami a so službami,  ktoré poskytuje knižnica pre čitateľov. Vysvetlila nám princíp medzinárodného desatinného triedenia kníh,  požičiavanie kníh medzi jednotlivými knižnicami,  predstavila nám knižné novinky . Nakoľko sme prváci a máme radi literatúru,  využili sme možnosť zadarmo sa zaregistrovať na tento školský rok a hneď sme si vypožičali knihy z oddelenia beletrie,  aby sme čítaním potešili nielen seba,  ale aj našich pedagógov.

     • Višňový sad

     • Návšteva divadelného predstavenia Višňový sad

      Piatky – každý sa teší na víkend, nikoho nič v škole a práci nebaví, všetci sú vyčerpaní. Skrátka nechuť ku všetkému. Piatok 10. 11. 2017 však pre III.C bol úplne iný. Deň sme si spríjemnili divadelným predstavením Višňový sad v Slovenskom komornom divadle v Martine.

      V tragikomédii Višňový sad na seba narážajú dva svety, minulosť a súčasnosť, ktoré bojujú o budúcnosť. Režisér Roman Polák nás hrou voviedol do časov ruskej klasiky, kde pozorujeme rozpad šľachtických sídiel, teda problém s veľkým spoločenským i historickým významom. Množstvo nečakaných zápletiek nakoniec do seba zapadne a vytvorí strhujúci záver.Ku komédii neodmysliteľne patrí smiech, o ktorý bolo postarané počas celého trojhodinového hereckého výkonu. Divadelná hra Višňový sad ponúka jeden z obrazov dnešnej spoločnosti, v ktorom žijeme žiaľ aj my.

      Anton Pavlovič Čechov povedal: „Keď miluješ, objavuješ v sebe toľké bohatstvo, toľkú nehu a toľko citu, až je ti na neuverenie, že si schopný toľkej lásky.“

                                              Filip Povala, žiak III. C

     • OZNAM

     • Od 13.11.2017 bude v športovej hale Gymnázia P. O. Hviezdoslava prebiehať volejbalová súťaž 3-členných družstiev. Kapitáni jednotlivých družstiev prihlásia svoje družstvá do 10.11.2017 (piatok) v kabinete TaŠV – Mgr. Igor Blaško.

      Časový harmonogram športovej súťaže bude zverejnený na nástenke v blízkosti športovej haly gymnázia.

      Športová aktivita je realizovaná s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

    • Volejbal
     • Volejbal

     • V školskom roku 2017/2018 Gymnázium P. O. Hviezdoslava realizuje športové volejbalové aktivity s finančnou podporou Žilinského samosprávneho kraja, na základe schváleného grantového programu odboru školstva a športu s názvom „Vráťme šport do škôl “. Za získané finančné prostriedky boli zakúpené kvalitné volejbalové lopty značky Mikasa, nakoľko využívanie kvalitného športového materiálu zvyšuje motiváciu k tejto športovej hre a prispieva tak k rastu volejbalovej výkonnosti žiakov. Zakúpené volejbalové lopty sú využívané v rámci záujmovej činnosti - 2 záujmové volejbalové útvary s celkovým počtom žiakov 38, ktoré sa uskutočňujú v dňoch pondelok a streda v čase od 14.30 hod. do 16.30 hod. v športovej hale školy. Žiaci sa na nich učia demonštrovať techniku herných činností jednotlivca, vytvárajú si vlastnú pohybovú identitu a upevňujú zdravie.V mesiacoch november až december 2017 plánujeme organizáciu volejbalového turnaja 3 – členných  družstiev, na ktorej si môžu účastníci turnaja overiť nadobudnuté volejbalové zručnosti v praxi.

     • Výchovný poradca

     • SCIO testovanie – informácie pre maturantov

    • Vychádzka po okolí  Dolného Kubína
     • Vychádzka po okolí  Dolného Kubína

     • Slnečnú nedeľu 15.10.2017 využili turisti z krúžku „Poznávame Oravu“ na vychádzku po krásnom okolí nášho mesta. Prešli sme z Baniska cez Tupú a Ostrú skalu, Srňacie, sv. Vendelína a Krnáče na Brezovec – cca 14 km. Strávili sme príjemné chvíľky vo farebnej jesennej prírode, porozprávali sme sa, zasmiali aj zaspievali.... a dúfame, že nabudúce nás bude viac....

    • Fyzikálny Náboj
     • Fyzikálny Náboj

     • V piatok 20. októbra 2017 sa Michal Hečko, Patrik Knaperek, Dávid Kubek, Dávid Lacko a Peter Močáry zo septimy zúčastnili celoslovenskej súťaže v riešení neštandardných úloh Fyzikálny Náboj. Chlapci sa potrápili s naozaj náročnými úlohami a v konkurencii 55 škôl skončili približne v strede súťažného poľa. Na takúto súťaž posielajú všetky gymnáziá svojich najlepších fyzikov a my sa tešíme, že žiaci z našej školy s nimi dokážu držať krok! 

    • PASCH Klick
     • PASCH Klick

     • S projektom PASCH sme sa opäť zúčastnili pracovného stretnutia v Berlíne. Organizátori mali pre nás pripravený bohatý program plný práce, nemčiny a poznávacích výletov. Celý deň sme mali nabitý zaujímavými prednáškami so zameraním na písanie článkov, tvorbu správnych nadpisov, fotenie,... a večierkom sme mali obvykle spoločný zábavný program.  Popri tomto sme poznávali aj Berlín, či už pamiatky, pozoruhodné miesta, ale bol čas aj na nákupy. Počiatočnú únavu postupne prekryla úžasná atmosféra a ostatní účastníci, s ktorými sme si super porozumeli. O zábavu taktiež núdza nebola,...

    • Minulosť naživo
     • Minulosť naživo

     • Dňa 17.10.2017 si žiaci I.A a I.C mohli vyskúšať, ako sa študovalo ich rovesníkom v dávnych časoch. Navštívili historickú školu v Španej Doline a nielenže si vyskúšali písanie na tabuľky či pierkami, ale dozvedeli sa veľa aj o živote baníkov v tejto malebnej dedinke. Vyučovanie bolo spojené s prechádzkou po štôlňach a haldách, kde si káždý mohol nájsť cenný malachit, návštevou baníckeho orloja a chutným obedom. Počasie nám prialo a tak sme si mohli vychutnať toto netradičné vyučovanie naplno.

     • Oznam

     • Vážení rodičia, srdečne Vás pozývame na plenárne a triedne rodičovské združenie, ktoré sa bude konať dňa 19.10.2017 o 16.00hod v športovej hale.

  • Kontakty

   • Gymnázium P. O. Hviezdoslava Dolný Kubín
   • skola@gympoh.edu.sk
   • jurikova@gympoh.edu.sk
   • 043/5864785
   • Hviezdoslavovo námestie 18, 026 24 Dolný Kubín
   • 00160571
   • 2020565162
 • Fotogaléria

  • Projekt „Školy: partneri budúcnosti“ (PASCH)
  • Majstrovstvá Slovenska v armwrestlingu
  • ARMWRESTLING
  • Týždeň vedy a techniky
  • Bažantský večierok 2019
  • Veľtrh VŠ Gaudeamus 2019
  • Burza stredných škôl
  • BAŽANTSKÝ VEČIEROK
  • Kampaň k problematike obchodovania s ľuďmi
  • Cezpoľný beh
  • MODRÝ GOMBÍK
  • Koncoročné potulky tatranskou prírodou s II. B (vodopád Skok, Predné Solisko)