• Dejepisná exkurzia

• Dňa 26. apríla 2019 sa naši žiaci 3.ročníka a septimy, ako každoročne, zúčastnili prehliadky bývalého koncentračného tábora v poľskom Osvienčime. V autentickom prostredí sa zoznámili s hrôzami II. svetovej vojny, o ktorých sa učia na hodinách dejepisu.

Je veľmi dôležité, aby mladí ľudia na vlastné oči videli, kde až môže zájsť nenávisť človeka voči človeku a už nikdy nič podobné nedopustili.

• Matematická olympiáda okresné kolo

• Dňa 9. 4. 2019 sa uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády v kategóriách Z6,  Z7, Z8. Naši žiaci dosiahli výborné výsledky.
            V kategórii Z6 (príma) 1. miesto získal Lukáš Šuda, na 3.-5. mieste sa umiestnila Júlia Kakačková.
            V kategórii Z7 (sekunda) 2. miesto získala Alexandra Fajčáková, na 3.-5. mieste sa umiestnila Anna Majdišová.
            V kategórii Z8 (tercia) 1. miesto získala Michaela Vicáňová.
            K dosiahnutým výsledkom srdečne blahoželáme.

• Jazykový kvet 2019

• Dňa 10.4. 2019 sa konalo krajské finále akreditovanej súťaže v prednese v cudzích jazykoch Jazykový kvet 2019. Naši študenti boli úspešní a umiestnili sa na pekných miestach nasledovne:

1. miesto - Michaela Dibdiaková - prednes poézie v anglickom  jazyku, prevzatá tvorba

1. miesto - Barbora Mrišková - prednes poézie v ruskom jazyku, prevzatá tvorba

1. miesto - Klaudia Nováková - prednes poézie v španielskom jazyku, vlastná tvorba

3. miesto - Michal Kováčik - prednes prózy v ruskom jazyku, prevzatá tvorba

Naše šikovné dievčatá budú reprezentovať našu školu na celoslovenskom finále koncom mája. Všetkým srdečne blahoželáme a držíme palce.

• Volejbal

• Dňa 28.3. študentky Gymnázia P.O.H. preukázali svoje volejbalové zručnosti na okresnom kole, a tým si zaistili postup na regionálne kolo, ktoré sa uskutočnilo dňa 2.4. v Trstenej, kde im bohužiaľ víťazstvo tesne uniklo a odniesli si krásne 2. miesto. Gratulujeme žiačkam: Zuzana Hubčíková, Kristína Kurnotová, Ema Pelachová, Stela Bogáňová, Michaela Plutinská, Ivana Stieranková, Patrícia Kráľová, Kristína Kráľová, Klaudia Pohánková, Simona Prílepková, Martina Kľusková.

• Zlatá klapka

• Aj tento rok sme sa zúčastnili celoslovenskej súťaže v audiovizuálnej a multimediálnej tvorbe detí a mládeže: Zlatá klapka. V silnej konkurencii z celého Slovenska bol úspech získať aspoň nomináciu, ktorú získala Sofia Blahútová (bývalá žiačka súčasnej kvinty) v kategórii hraný film za herecký výkon. Hlavnú cenu získala Miška Cvachová, zo 4.A, v kategórii animovaný film. Ocenená bola aj výborná pedagogická práca našej kolegyne PaedDr. Lenky Zgútovej. Veľká gratulácia!

• Roman Butkaj, víťaz regionálneho kola súťaže " Čo vieš o hviezdach ?"

• Gratulujeme Romanovi Butkajovi k postupu na krajské kolo celoslovenskej astronomickej vedomostnej súťaže " Čo vieš o hviezdach ? "