• Matematická olympiáda

• Dňa 17.4.2018 sa uskutočnilo obvodné kolo Matematickej olympiády, na ktorom našu školu reprezentovali žiaci prímy, sekundy a tercie. V kategórii Z7 sa víťazkou obvodného kola stala žiačka sekundy Michaela Vicáňová. V konkurencii rovesníkov zo ZŠ sa darilo aj Eve Sopúchovej, Brankovi Mahútovi a Sofii Sekerášovej z prímy, ktorí obsadili 2. miesto v kategórii Z6. Gratulujeme!

• Výchovný poradca

• OBCHODOVANIE S ĽUĎMI

V piatok 20.4.2018 žiaci 3. ročníka a septimy absolvovali preventívne aktivity v spolupráci s CPPPaP v Dolnom Kubíne.V prvej časti pracovali v skupinách a diskutovali o výhodách a nevýhodách práce v zahraničí. Potom si pozreli film, ktorý poukázal na rôzne formy obchodovania s ľuďmi, nevedomosť a naivitu ľudí pri vybavovaní brigády, či práce v zahraničí.

• Za kultúrou

• Dňa 24.4.2018 žiaci I.A a II.B navštívili divadelné predstavenie "Vojna nemá ženskú tvár" v Martinskom komornom divadle. Predstavenie žiakov nadchlo skvelými hereckými výkonmi, ale aj samotným spracovaním tejto vážnej témy. Bonusom bolo stretnutie so známymi hercami Branislavom Deákom a Jurajom Lojom.

• Ako žiť zdravo a šťastne

• Žiaci 4- ročného gymnázia zrealizovali dňa 23.04.2018 (pondelok) aktivity súvisiace so Svetovým dňom zdravia v športovej hale gymnázia, prostredníctvom ktorých zapojili žiakov prímy až kvarty do činností, ktoré podporujú výchovu k zdraviu a zdravý životný štýl, prevenciu užívania alkoholu, tabaku a zaujímavým spôsobom informovali žiakov o škodlivých a vedľajších účinkoch nelegálnych látok. Žiaci si mohli vyskúšať rôzne športové aktivity aj virtuálne riadenie motorového vozidla za pomoci okuliarov simulujúcich opilosť 1,5‰ až 2,5‰ za zhoršených svetelných podmienok a za pomoci okuliarov simulujúcich účinky drog.

Tento deň s určitosťou obohatil nielen o vedomosti, ale aj o nové zážitky všetkých zúčastnených. Ďakujeme za finančnú podporu Žilinskému samosprávnemu kraju ako poskytovateľovi grantu.

• Jazykový kvet 2018

• 11. 4. sa v Žiline konalo krajské finále v umeleckom prednese poézie a prózy v cudzom jazyku Jazykový kvet 2018. Našu školu v kategórii prednesu poézie z prevzatej tvorby v anglickom jazyku úspešne reprezentovali Miška Dibiaková a David Pariš z triedy 1.A. Umiestnili sa na krásnom 2. mieste. Srdečne blahoželáme.

• Ruský jazyk

• Letná škola ruského jazyka a kultúry Kazanskej federálnej univerzity