• Olympiáda v anglickom jazyku

     • V stredu, 12 februára 2020, sa uskutočnilo krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku v Čadci. Našu školu reprezentovali  Laura Števonková (kvarta), Matej Spišák (II.B) a Tomáš Matis (3.A.). Vo svojich kategóriách sa umiestnili na veľmi pekných miestach. Laura Števonková (kategória IB) - druhé miesto, Tomáš Matis (kategóŕia 2C1)- tretie miesto, Matej Spišák (kategória 2A)- piate miesto.
      Srdečne blahoželáme a prajeme podobné úspechy ďalší rok.

     • Úspechy našich nemčinárov

     • Peter Otruba, žiak 4.B triedy, na krajskom kole Olympiády v nemeckom jazyku v Žiline, obsadil tretie miesto. Srdečne blahoželáme.

      Žiačky z triedy oktáva si v rámci projektu PASCH otestovali svoje znalosti a zručnosti v nemeckom jazyku a získali Goethe Zertifikat B1 (Adriána Anna Tomáňová a Jana Zápotočná) a Goethe Zertifikat B2 (Simona Kúdelčíková). Gratulujeme.

     • RUSKÉ SLOVO

     • V stredu 12.2.2020 sa v Žiline konal 14.ročník krajskej súťaže v prednese ruskej poézie a prózy. Našu školu reprezentoval Michal Kováčik z tercie, ktorý sa umiestnil na 2.mieste. Srdečne mu blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu  školy.

     • prezentácia VUT v Brne.

     • Vo štvrtok 30.1.2020 sa vybraní žiaci zúčastnili na našej škole prezentácie vysokej školy - Vysoké učení technické v Brne - Fakulta strojného inžinierstva. Žiakom podrobne porozprával o možnostiach štúdia náš absolvent Ľuboš Slávik. Okrem toho im objasnil bežné pojmy vysokoškoláka, akými sú: univerzita, fakulta, ústav, semester, skriptá, zápočet,... A na záver odpovedal na množstvo otázok. 

     • Prekladový seminár JUVENES TRANSLATORES

     • Dňa 29. januára 2020 sa žiačky Klaudia Nováková (4A) a Ľubica Fintorová (SEXTA) zúčastnili prekladového seminára JUVENES TRANSLATORES, ktorý sa konal v Žiline v univerzitnej knižnici. Klaudia Nováková získala ocenenie za najlepší a originálny preklad španielskeho textu do slovenčiny. Na začiatku boli oboznámené o aktivitách EUROPE DIRECT. Počas seminára získali hodnotné informácie o programoch, ktoré prekladatelia a tlmočníci používajú a sú verejne dostupné. Taktiež sa dozvedeli o rôznych metódach prekladu, pracovných ponukách a možnostiach. Mali možnosť sa stretnúť s prekladateľkou, ktorá pôsobí v Bruseli a taktiež s vysokoškoláčkou, ktorá študuje jazyky. Naše žiacky hodnotia seminár ako obohacujúci, efektívny, praktický, náučný a zaujímavý.

     • Projekt „Školy: partneri budúcnosti“ (PASCH)

     • Naše gymnázium je od roku 2008 súčasťou prínosnej iniciatívy PASCH, ktorá spája celosvetovú sieť viac ako 1800 PASCH–škôl s osobitnou väzbou na Nemecko. Prostredníctvom tohto projektu podporuje ministerstvo zahraničia SRN výučbu nemeckého jazyka na našej škole rôznymi formami, ktoré organizačne zabezpečuje Goetheho inštitút v Bratislave.
      V dňoch 23.1.-24.1.2020 sa na Veľvyslanectve SRN v Prahe stretli zástupcovia všetkých PASCH-škôl v strednej a východnej Európe, aby podpísali predĺženie kooperačnej dohody v rámci PASCH na ďalšie 3 roky. Naše gymnázium reprezentovala zástupkyňa riaditeľa školy Mgr. Daša Ullmannová.

     • Olympiáda v anglickom jazyku.

     • V stredu, 15 januára 2020, sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Našu školu reprezentovali Eliáš Kotúľ (sekunda), Laura Števonková (kvarta), Matej Spišák (II.B) a Tania Faglicová (septima). Vo svojich kategóriách zvíťazili Laura Števonková (kategória IB) a Matej Spišák (kategória 2A), a do krajského kola  postúpili spolu s Tomášom Matisom (kategória 2C1). Srdečne blahoželáme a prajeme veľa šťastia v krajskom kole.

     • Olympiáda v nemeckom jazyku

     • Vo štvrtok, 16. januára 2020, sa našom gymnáziu uskutočnilo okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Víťazom kategórie 2B sa stal Peter Otruba. Srdečne blahoželáme. 

     • Stretnutie so seniormi

     • Žiaci sekundy, 19.12.2019 v rámci  akcie „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok",  navštívili Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb Dolný Kubín, kde seniorom zaspievali vianočné koledy, zarecitovali, porozprávali sa a odovzdali balíčky plné drobností, ktoré mali priniesť radosť. A zjavne aj priniesli... Celá návšteva dojala nielen seniorov, ale aj našich žiakov. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie.

     • Noc na Gympli

     • Trieda kvarta organizovala pre svojich mladších spolužiakov (prímu, sekundu a terciu) akciu ,,Noc na gympli,,- nočné hry spojené so spaním v škole. Akcia sa uskutočnila 13.-14. decembra 2019.

     • Vianočný večierok

     • Vážené súdružky, súdruhovia, bratia a sestry! Ústredný výbor 3.B triedy vás srdečne pozýva na posedenie pri jedličke, ktoré sa uskutoční dňa 19.decembra 1987( slovom dvetisícdevätnásť ) o 17. hodine vo veľkej telocvični Gymnázia P.O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne. Kvalita zaručená súdruhmi z NDR. Česť práci!
      Prosíme všetkých tých, ktorí majú odhodlanie a chuť zapojiť sa do súťaží na vianočnom večierku, aby napísali na papier mená členov a názov tímu a vyplnený papier vhodili do krabičky na vrátnici.Čas máte do utorka 17.12. A pre tých, ktorí všetko riešia na poslednú chvíľu, tak je to veľká prestávka v spomínaný utorok.Tešíme sa na vás.
      Vopred ďakujeme.
      S pozdravom Vaša 3.B

     • Majstrovstvá Slovenska v armwrestlingu

     • Peter Otruba a Kristián Országh v piatok 22. 11. 2019 reprezentovali našu školu v armwrestlingu na celoslovenskom finále, ktoré sa konalo, tak ako aj minulý rok, v Košiciach. V konkurencii 161 študentov z celého Slovenska sa naši študenti vôbec nestratili. Kristián súťažil v kategórii do 65 kilogramov. Súťaž začala pre neho veľmi dobre, po dvoch zápasoch mal na konte 2 výhry, ale prišiel nepochopiteľný skrat zo strany organizátorov, ktorým padol celý systém a celú kategóriu odsunuli na úplný záver a zápasy, ktoré už prebehli, vôbec neplatili a začalo sa úplne odznova. Trocha na zamyslenie do budúcnosti, veď povedzme si, na takejto úrovni by sa to nemalo stávať, veď aj my učitelia si vedieme podvojnú evidenciu. To len troška rozčarovania na úvod. Na rad prišla kategória do 80 kg, kde sme mali jediného zástupcu, Peťa. Peter ukázal, že má na to postaviť sa aj chlapcov, ktorí to denno-denne trénujú a ukázal svoju silu. Svoj druhý štart na Majstrovstvách Slovenska odštartoval 2 výhrami, ale potom sa stretol s celkovým víťazom, na ktorého nestačil. Podarilo sa mu ešte pár zápasov vyhrať a pomaly sa predieral dopredu, ale pred semifinále narazil na víťaza z nášho kraja, ktorého nedokázal zlomiť. Obaja však nemuseli vešať hlavu, lebo Peter obsadil vynikajúce 5. miesto a zopakoval tak výsledok z minulého roka. Kristián, aj napriek tomu, že mu nezarátali prvé dve výhry, čo by mu podstatne vylepšilo výsledok, skončil nakoniec na krásnom 7. mieste. Dovolím si tvrdiť, že nebyť fatálneho zlyhania organizátorov, Kristián by atakoval stupne víťazov. Chcem poďakovať chalanom za reprezentáciu našej školy a verím, že v budúcnosti ešte ukážu, čo sa v nich skrýva.

     • Medzinárodná súťaž iBobor

     • V dňoch 11. - 14. novembra 2019 sa naša škola zapojila do medzinárodnej súťaže Bebras - Informatický bobor. Účastníci riešili zaujímavé logické úlohy a dosiahli vynikajúce výsledky, medzi 167 súťažiacimi bolo až 70 úspešných riešiteľov.

      Víťazmi v jednotlivých kategóriách sa stali:
      Benjamíni: Anna Mešková zo sekundy, Samuel Juráš z prímy, Alexandra Pukajová zo sekundy
      Kadeti: žiaci kvarty Michaela Vicáňová, Denisa Fričová, Daniel Hauko, Petronela Ižová
      Juniori: Samuel Dzúrik z II.C, Martin HorskýThung Nguyen Duc zo sexty
      Seniori: Maroš Katreniak zo IV.C, Frederika Kráľová zo IV.A, Vladimír Macko zo IV.C

     • Žiaci našej školy postúpili na MS v bedmintone SŠ.

     • Žiaci našej školy zvíťazili v krajskom kole v bedmintone.

      Umiestnenie:

      Gymnázium P.O.Hviezdoslava DK (Michal Kurhajec, Samuel Poláček), 1. miesto. Postup MS

      Gymnázium P.O. Hviezdoslava DK (Sabina Matejčíková, Michaela Šmilňáková), 1. miesto .Postup MS

     • Olympiáda v anglickom jazyku

     • Dňa 21. novembra 2019 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. V kategórii 1A zvíťazil Eliáš Kotúľ (sekunda), na druhom mieste skončila Patrícia Baltazárovič (príma) a na treťom Júlia Kakačková (sekunda). V kategórii 1B zvíťazila Laura Števonková (kvarta), na druhom mieste skončil Jakub Martinček (kvarta) a na treťom Matúš Kováčik (kvarta). V kategórii 2A zvíťazil Matej Spišák (II.B), na druhom mieste skončili Peter Bosák (kvinta) a Martin Horský (sexta) a na treťom Tomáš Zgút (sexta). V kategórii 2B zvíťazila Tania Faglicová (septima), na druhom mieste skončil Matej Chmara (III.C) a na treťom Nikolaj Dubnicaj (III.B). V kategórii 2C1 zvíťazil Tomáš Matis (III.A), na druhom mieste skončila Mária Štyráková a na treťom mieste sa umiestnil Ján Chylka (obaja z triedy II.A). Víťazom blahoželáme a držíme palce v obvodnom kole.

     • Olympiáda v nemeckom jazyku

     • Víťazmi školského kola Olympiády v nemeckom jazyku sa stali Ľubica Fintorová zo sexty (kategória 2A) a Peter Otruba zo IV.B (kategória 2B). Blahoželáme.

     • ARMWRESTLING

     • Aj tento rok sa naši žiaci zúčastnili 2. ročníka Silnej ruky, ktorá sa konala v Obchodnej akadémii v Dolnom Kubíne. Súťaž bola kvalitne obsadená školami z Banskej Bystrice, Liptovského Hrádku, Liptovského Mikuláša, Žiliny a pod. Našu školu reprezentovali: Kristián Országh, Andrej Šuvada, Michal Dudášik a Peter Otruba. Prví traja menovaní nemali povestné „šťastíčko“ a nepodarilo sa im dosiahnuť stupne víťazov, aj keď niektorí neboli ďaleko. Kristián Országh obsadil konečné 4. miesto, ktoré nakoniec stačilo na postup. Ku Kristiánovi sa pridal Peter Otruba, ktorý, ako jediný z našej školy, dosiahol na pódiové umiestnenie a skončil na krásnom 3. mieste, podarilo sa mu (tak, ako aj minulý rok) kvalifikovať na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať 22. 11. 2019 v Košiciach. Obom budeme držať palce! Všetkým, ktorí reprezentovali našu školu, ďakujem, a prajem veľa ďalších športových úspechov.

  • Kontakty

   • Gymnázium P. O. Hviezdoslava Dolný Kubín
   • skola@gympoh.edu.sk
   • jurikova@gympoh.edu.sk
   • 043/5864785
   • Hviezdoslavovo námestie 18, 026 24 Dolný Kubín Slovakia
   • 00160571
   • 2020565162
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje