• Vernisáž výstavy HVIEZDOSLAV

     • Dňa 27. marca 2019 sa naši žiaci (3.B trieda) zúčastnili vernisáže výstavy HVIEZDOSLAV v priestoroch Florinovho domu, ktorú pripravilo Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava pri príležitosti jeho 170. výročia narodenia. Študenti sa dozvedelimnoho zaujímavostí z jeho osobného života, čo je o to hodnotnejšie, že si za pár mesiacov budeme pripomínať 100. výročie založenia našej školy, ktorá nesie jeho meno. Výstava potrvá do 29. júla 2019 a preto ju určite mnohí ďalší z nás radi navštívia.

     • MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V BEDMINTONE SŠ.

     • Gratulujeme žiakom školy k výborným výsledkom na MS Bedminton SŠ - Trenčín 2019

      Umiestnenie: Michal Kurhajec - Samuel Poláček               4. miesto

                           Ema Pelachová - Michaela Dibdiaková        6. miesto

     • Hviezdoslavov Kubín

     • Aj v tomto roku sa v našej škole konalo školské kolo v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách.

      III. kategórii (sekunda, tercia, kvarta) v prednese poézie 2. miesto získal Michal Kováčik (sekunda). 1. a 3. miesto nebolo udelené. V prednese prózy sa na 3. mieste umiestnila Alexandra Fajčáková (sekunda), na 2. mieste Magdaléna Chrenová (sekunda) a 1. miesto si vybojovala Kristína Dubovcová (sekunda), ktorá našu školu bude reprezentovať v okresnom kole.

      IV. kategórii (1. – 4. roč. gymnázia, kvinta – oktáva) 2. a 3. miesto neboli udelené. Na 1. mieste v prednese poézie sa umiestnila Tatiana Dreveňáková (1. A) a v prednese prózy 1. miesto získala Stela Janigová (sexta). Tieto žiačky nás budú reprezentovať v okresnom kole.

      Výkony súťažiacich hodnotila porota v zložení K. Balková a A. Slančová. Oceneným žiakom srdečne blahoželáme a všetkým ďakujeme za krásne umelecké zážitky.                 

     • Basketbal

     • Žiaci našej školy sa stali víťazmi okresného kola v basketbale študentov SŠ. Týmto víťazstvom si zabezpečili účasť na regionálnom kole, ktoré sa uskutoční dňa 20. marca 2019 v hale nášho gymnázia. Ďakujeme za doterajšiu reprezentáciu školy a dúfame, že nás budú úspešne reprezentovať aj v ďalších súťažiach.

     • Odpáľ svoju kariéru!

     • Tak sa volala akcia, ktorej sme sa zúčastnili 12.2.2019- druháci, tretiaci, sexta a septima. V telocvični sa nám predstavili v diskusii zaujímaví ľudia z praxe v týchto oblastiach -  médiá, medicína, medzinárodné vzťahy, právo, podnikanie, informatika a financie. Mnohí z nich  boli žiakmi našej školy. Ich rozprávanie nás veľmi zaujalo. Počúvali sme pozorne o ich štúdiu a skúsenostiach z praxe. Niektorí študovali a pracovali aj v zahraničí a vrátili sa na Slovensko. Dali nám veľa rád do života, napr. ako sa stať úspešnými, aké vlastnosti si cenia zamestnávatelia a pod. Potom nasledovali workshopy v triedach. Zapísali sme sa na dva a mohli sme sa v menších skupinkách porozprávať, pýtať sa a pod. Bola to super akcia. Ďakujeme všetkým, ktorí ju pre nás pripravili. /Občianske združenie Oravská raketa a vedenie školy/

     • Dejepisná olympiáda

     • Dňa 14. februára sa naši žiaci zúčastnili okresného kola dejepisnej olympiády, ktorá sa uskutočnila v ZŠ Petra Škrabáka.  Naši žiaci obadili prvé miesta v troch z celkovo štyroch kategórií: Damián Hoferica (kvarta) v kategórii C, Jakub Martinček (tercia) v kategórii D a Júlia Kakačková (príma) v kategórii F. Ostaní žiaci našej školy sa umiestnili nasledovne: Magdaléna Chrenová (sekunda) a Tomáš Kytas (príma) 4. miesto, Eva Sopúchová (sekunda) 5. miesto a Alexandra Spitzkopfová (tercia) 6. miesto. Všetkým blahoželáme.

     • Krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

     • Dňa 14. 02. 2019 sa v Žiline na SOŠ dopravnej konalo krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Zúčastnili sa ho aj naši žiaci Martin Ošťadnický zo IV.C, ktorý v kategórii 2B obsadil 3. miesto a žiačka tercie Timea Trnkócyová, ktorá sa v kategórii 1B umiestnila na 1. mieste a bude našu školu reprezentovať v celoslovenskom kole. Srdečne blahoželáme.

     • EXPERT geniality show

     • Žiaci našej školy sa zapojili do celoslovenskej súťaže EXPERT geniality show. Niektorí  žiaci patrili medzi najúspešnejších v rámci svojej kategórie a vo zvolenej téme. Medzi nimi dvaja získali ocenenie TOP EXPERT- Júlia Kakačková z prímy a Alexandra Fajčáková zo sekundy.

      Blahoželáme

     • Majstrovstvá žiakov stredných škôl v snowboardingu 2019

     • Samuel Šagát majster žiakov stredných škôl v snovboardingu 2019.

      Samual Šagát a Matúš Gogolák sa zúčastnili Majstrovstiev žiakov SŠ v snowboardingu 2019.

      Termín: 31. január 2019

      Miesto konania: SKI PARK Kubínska hoľa

      Umiestnenie: Samuel Šagát 1. miesto

                            Matúš Gogolák 12. miesto

      Záštitu nad pretekom prevzala predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Ing. Erika Jurinová.

     • Stolnotenisový turnaj

     • 4. ročník NOVOROČNÉHO STOLNOTENISOVÉHO TURNAJA

      Dňa 18. 1. 2019 sa uskutočnil 4. ročník Novoročného stolnotenisového turnaja na Gymnáziu P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne v kategóriách staršie žiačky a starší žiaci.

      V kategórii starších žiačok súťažili 4 žiačky. Hrali systémom „ každý s každým“. O poradí rozhodol počet vyhratých zápasov. Konečné umiestnenie bolo nasledovné:

      1. miesto: Simona Beňušová, II. B
      2. miesto: Natália Działak, II.B
      3. miesto: Terézia Hucíková, kvinta
       Víťazka si odniesla  Putovný pohár riaditeľa školy.

      V kategórií starších žiakov súťažilo 6 žiakov, ktorí hrali v jednej skupine tiež „ každý s každým“.

      O víťazovi rozhodol počet vyhratých zápasov.

      Konečné umiestnenie bolo nasledovné:

      1. miesto: Samuel Poláček, I. B
      2. miesto: Benjamín Ostrihoň, sekunda
      3. miesto: Samuel Valko, kvinta
       Víťaz získal  Putovný pohár riaditeľa školy.

      Víťazom blahoželáme.

     • Olympiáda v anglickom a nemeckom jazyku

     • V stredu 16. januára sa na Obchodnej akadémii v Dolnom Kubíne uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Žiačky našej školy Laura Števonková a Tania Faglicová zvíťazili vo svojich kategóriách a postupujú do krajského kola. 

      Vo štvrtok 17. januára prebehlo okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku. V kategórii 2B zvíťazil Martin Ošťadnický a v kategórii 1B Timea Trnkócyová, obidvaja postupujú do krajského kola. Všetkým srdečne blahoželáme a držíme palce v krajských kolách.

     • SLOVENSKÉ VIANOCE

     • Tento rok sa vianočný večierok bude niesť v téme SLOVENSKÉ VIANOCE.

      Ak máš čas a chuť, 20.12.2018 (štvrtok) o 16:30hod. určite príď. (aj s kamošom)

      Môžeš sa tešiť na nápoje, (silnejšie kakavko a čaj) koláče, (aj pre celiatikov)

      množstvo súťaží, stánky, premietanie vianočného filmu, vinšovníkov a koledníkov..no a na záver na tombolu a  na párty.

      Tak čo, prídeš?

     • Samo Šagát 1. miesto, školský pohár v snowbordingu

     • Žiak našej školy sa zúčastnil 15. januára 2018 školskej snowboardovej ligy v Jasnej v disciplínach snowboardcross a slalom.

      Umiestnenie:

      - slalom: 1. miesto Samuel Šagát

      - obrovský slalom: 1. miesto Samuel Šagát

      Gratulujeme :)

     • Prednáška Googlera Mareka Blitza

     • Vo štvrtok 13.12.2018 sa žiaci 3.,4. roč., septimy a oktávy zúčastnili na prednáške v rámci spolupráce s občianskym združením Oravská raketa. Marek pracoval pre Google v USA, Rusku, Anglicku, Poľsku, Česku, Luxembursku a v Írsku. Po návrate na Slovensko sa venuje poradenstvu, inováciám, digitalizácii a on-line marketingu. Svoje skúsenosti a rady zaujímavo prezentoval v prvej časti, potom nasledovali otázky našich žiakov. Tu sú priame reakcie žiakov po skončení akcie.                              /ĽK/

      • Prednáška ma inšpirovala , aby som sa učila cudzie jazyky.
      • Viem, že keď mám sen o práci, nič nie je nemožné. Keď sa budem snažiť, môžem dosiahnuť čokoľvek.
      • Inšpirovalo ma to k tomu, aby som sa naplno venovala svojmu hobby a talentu.
      • Oslovilo ma to, že ak si v kolektíve ten najúspešnejší, hľadaj kolektív , kde nie si.
      • Zaujalo ma, že aj popri vysokej škole môžem podnikať, môžem sa dostať do celosvetovo známych firiem ak budem naozaj chcieť.
      • Otvorilo mi to oči a začal som sa zamýšľať nad tým, čo bude v budúcnosti. Je dôležité športovať, budujeme si tým disciplínu.
      • Pomohlo mi to pochopiť, že mám robiť to, čo ma baví vždy na 100% a raz sa mi to vyplatí.
      • Je krásne vidieť, že ľudia aj z malej krajiny , akou je Slovensko, dokážu sa presadiť na medzinárodnej úrovni. Motivuje ma to snažiť sa ďalej v plnení mojich snov.
      • Zaujala ma myšlienka, že po VŠ nemusím mať hneď najlepšie platenú prácu. Aj keď začnem na horšie platenej, potom si viac budem vážiť to, čo dosiahnem.
      • Prednáška nám ukázala, že aj obyčajný človek, ktorý má víziu a dá do toho naozaj všetko, dosiahne čokoľvek, čo chce. Páči sa mi, že sa vrátil na Slovensko a chce pracovať pre našu krajinu.
     • Majstrovstvá Slovenska v armwrestlingu

     • Na Majstrovstvá Slovenska v pretláčaní pravou rukou sme cestovali v piatok 23.11.2018. Konali sa v Košiciach, preto sme vyrážali skoro ráno. Spoločnosť mi robili Samuel Šagát a Peter Otruba, ktorí sa kvalifikovali. Súťaže sa zúčastnilo okolo 70 víťazov jednotlivých kôl, a preto sa dalo očakávať, že to nebude prechádzka ružovou záhradou. Boje odštartovali najprv najľahšími kategóriami, v ktorých sme zástupcu nemali. Ako prvý išiel na rad Peter Otruba, ktorý súťažil v kategórii do 80 kg, v ktorej bola silná konkurencia. Peter robil čo mohol a nakoniec to stačilo na krásne 6. miesto. Pre Petra to bola nová skúsenosť s pretláčaním a dúfam, že ho to nakopne do budúcnosti a znova bude súťažiť za našu školu aj o rok. Nakoniec prišla najťažšia kategória nad 80 kg, v ktorej za nás bojoval iba Samuel Šagát. Samo podal bojovný výkon, ale presilená ruka mu na lepšom výkone nepridala a musel sa uspokojiť so 7. miestom. Na celú súťaž dozerali profesionálni armwrestlingoví reprezentanti a súťaž uvádzal juniorský reprezentačný tréner, ktorý si aj prostredníctvom tejto súťaže hľadal nové talenty, ktoré by reprezentovali Slovensko. Veď z posledných dvoch ročníkov vzišli napr. majsterka sveta Barbora Bajčiová či Ján Gábor, ktorí boli dovtedy absolutne neznámi a teraz sú slovenskou špičkou.
      Chcem chlapcom poďakovať za skvelú a úspešnú reprezentáciu školy, veď kto z Vás si môže povedať, že je 6. a 7. na Slovensku? Každý z Vás má možnosť to zmeniť a urobiť niečo pre seba a pre školu, len treba chcieť a ísť si za svojím cieľom.

     • Týždeň (mesiac) vedy a techniky 

     • Na začiatku novembra a decembra  triedy 3.A,B,C navštívili Sieň elektrických výbojov v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach.  Študenti tretieho ročníka nášho gymnázia si mohli na vlastnej koži vyskúšať, že obrovský elektrický, ale vysokofrekvenčný prúd im neublíži a tečie iba povrchom ich tela. Študenti si mohli vyskúšať, že zapáliť neónovú trubicu vysokofrekvenčným prúdom bez kontaktu so zdrojom nie je problém. Týmto princípom totiž fungujú svietiace meče v Hviezdnych vojnách. Niektorí odvážlivci, ktorí vstúpili do Faradayovej klietky, naozaj zistili, že blesk ako silný elektrický výboj im v klietke neublíži. Počas celej exkurzie zaznievalo meno Nikola Tesla, ktorého si študenti zapamätajú ako priekopníka striedavých prúdov. Na záver návštevy boli študentom predvedené experimenty z magnetizmu, ako ich opísal Michael Faraday. 
      Slovenskému technickému múzeu v Košiciach prajeme veľa energie do prípravy ďalších zaujímavých expozícií. 

     • Vieme učiť kreatívne

     • Mgr. Lucia Prílepková sa zapojila do súťaže pre učiteľov cudzích jazykov, ktorú vyhlásil Štátny pedagogický ústav. Súťaž bola určená všetkým učiteľom, ktorí vedia učiť tvorivo a pútavo a naša kolegyňa vyhrala jednu zo štyroch udelených cien. Srdečne blahoželáme.

     • Olympiáda v nemeckom a anglickom jazyku

     • Tento týždeň sa v utorok 20. novembra na našej škole uskutočnilo školské kolo olympiády v nemeckom jazyku. Víťazmi sa stali Timea Trnkócyová v kategórii 1B a Martin Ošťadnický v kategórii 2B. Martinovi zároveň srdečne blahoželáme k získaniu certifikátu z nemeckého jazyka na úrovni C1.
      Vo štvrtok 22. novembra prebehlo aj školské kolo olympiády v anglickom jazyku, kde v kategórii 1B zvíťazila Laura Števonková, v kategórii 2A Tania Faglicová, v kategórii 2B Emma Murínová a v kategórii 2C1 Michaela Dibdiaková. V kategórii 1A prvé miesto nebolo udelené. Víťazom blahoželáme a prajeme veľa šťastia v okresnom kole.

     • Dejepisná exkurzia

     • Pri príležitosti 100. výročia ukončenia 1. svetovej vojny pripravil Klub vojenskej histórie Beskydy 8. 11. 2018 pietny akt na cintoríne v poľskej dedine Jangrod (40 km od Krakova), na ktorom sa zúčastnili aj žiaci našej školy a uctili si pamiatku padlých vojakov. Na cintoríne je pochovaných 2400 vojakov, medzi ktorými je niekoľko sto Slovákov (aj Oravcov), lebo na tomto úseku frontu boli nasadené do ťažkých bojov aj slovenské pluky (trenčiansky 15. a 71.). Súčasťou aktu bolo aj zasadenie Stromu pokoja, ktorý má symbolizovať túžbu ľudí po mieri a po tom, aby sa vojna už nikdy nezopakovala. Akcie sa zúčastnili významné osobnosti kultúrno-spoločenského života Žilinskej župy, Poľska, zástupcovia rôznych slovenských organizácií, príbuzní obetí a žiaci oravských gymnázií.

  • Kontakty

   • Gymnázium P. O. Hviezdoslava Dolný Kubín
   • skola@gympoh.edu.sk
   • jurikova@gympoh.edu.sk
   • 043/5864785
   • Hviezdoslavovo námestie 18, 026 24 Dolný Kubín
   • 00160571
   • 2020565162
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje