• SUPER FLORBAL CUP

     • Základná škola J. Matúšku každoročne organizuje florbalový turnaj a ani tento rok tomu nebolo inak. V utorok 26. apríla si študenti našej školy (Martin Lakoštík, Štefan Škuta, Jakub Škuta, Ondrej Strážovský, Adam Dávid, Marek Šimek a Ladislav Kakačka) zmerali sily so svojimi rovesníkmi.

      Turnaj sa hral v 2. skupinách, s ktorých postupovali 2 najlepšie tímy. Naša škola medzi postupujúcimi nemohla chýbať a spolu so školami J. Matúšku, P. Škrabáka a Zázrivou postúpili do semifinálových bojov.

      1. semifinále tak obstarala dvojica: J. Matúšku – Zázrivá (11 : 0)
      2. semifinále: Gymnázium P. O. Hviezdoslava – P. Škrabáka (9 : 1)

      V zápase o 3. miesto sa nakoniec z víťazstva tešili študenti zo ZŠ P. Škrabáka, ktorí zdolali Zázrivú po samostatných nájazdoch.

      Finále obstarala dvojica J. Matúšku a Gymnázium P. O. Hviezdoslava. Zápas bol veľmi vyrovnaný a po prvej 12-minútovke to vyzeralo na prekvapenie – viedli sme 1 : 0. Súper ale v 2. polovici zápasu ukázal, že je z úplne iného cesta ako ostatné školy a nakoniec sme predsa ťahali za kratší koniec povrazu. Skončili sme tak na peknom 2. mieste.

      Chalani aj napriek tomu, že hrali takmer bez striedania, ukázali, že sa nezľaknú ani súpera z florbalovej triedy a boli im vyrovnaným súperom.

      Za svoju bojovnosť a odhodlanie si zaslúžia obrovskú pochvalu.

     • Fantastický úspech na Olympiáde vo francúzskom jazyku

     • Na celoslovenskom kole olympiády vo francúzskom jazyku sa podarilo získať nášmu žiakovi Lukášovi Šudovi (Kvarta) skvelé 2. miesto vo svojej kategórii (1B), kde obstál v silnej konkurencii 7 najlepších z celého Slovenska.

      Gratulujeme a ďakujeme za hrdú reprezentáciu našej školy na 31. ročníku tejto súťaže a budeme samozrejme držať palce aj v tom ďalšom:)

     • First Lego League

     • V piatok 22.4.2022 sa náš informatický krúžok pod vedením P. Murína zúčastnil regionálneho kola v Žiline v súťaži First Lego League.

      Obhájili sme minuloročné víťazstvo v kategórii základné hodnoty a získali sme druhé miesto v celkovom hodnotení, čím sme dosiahli postup do celoslovenského kola.

      Držte nám palce!

     • Kráľovská hra

     • Posledný deň pred veľkonočnými prázdninami (stredu 13. apríla 2022) sa naša škola premiérovo zapojila do šachového turnaja, ktorý sa konal v Základnej škole Petra Škrabáka.

      Turnaja sa zúčastnilo úctyhodných 71 žiakov z celej Oravy, veď v hre bol titul „Majster/ka Oravy“. Za našu školu sme vyslali do boja 5 študentov.

      Jedinou zástupkyňou nežnejšieho pohlavia bola Júlia Kakačková z kvarty, ktorá sa vôbec nestratila a ukázala, že má talent aj na šach. V silnej konkurencii si 4 výhrami zabezpečila krásne 7. miesto. Kategória chlapcov bola ešte o niečo nabitejšia a my sme mali v hre 4 želiezka. Jakub Drengubiak zo sekundy 2 výhrami a 1 remízou zbieral potrebné skúsenosti. Zo súrodeneckého dua Škutovcov si starší Štefan 4 výhrami zabezpečil 12. miesto. O kúsok lepšie zahral Ladislav Kakačka, ktorý si 4 výhrami a 1 remízou vybojoval 10. miesto. Najlepšie sa darilo mladšiemu z bratov Škutovcov - Jakubovi, ktorý predviedol fantastický výkon, keď nestačil len na tých najlepších a stačilo mu to na 7. miesto. Mal rovnaký počet bodov ako hráč na 3. mieste.

      Body najlepšieho študenta a najlepšej študentky sa zrátali dokopy (Júlia získala 4 body, Jakub 5 bodov, spolu 9 bodov) a to stačilo našej škole na vynikajúce 3. miesto zo všetkých zúčastnených škôl (bolo ich 13). Super výsledok!

      Všetci podali skvelé výkony a verím, že budú reprezentovať školu aj v ďalších turnajoch. Ďakujeme!

     • Potravinová zbierka pre utečencov

     • Žiacka rada na Gymnáziu P.O.Hviezdoslava sa rozhodla zorganizovať potravinovú zbierku pre utečencov, ktorí sú momentálne ubytovaní na internáte v Kňažej.

      Do stredy 13.4.2022 zbierali jogurty, ovocné výživy, sladkosti, ovocie, chrumky a iné drobnosti. Spolu so svojími spolužiakmi a triednymi učiteľmi sa im podarilo priniesť kúsok domova tým, ktorí utekajú pred vojnou.

      Všetko sme odovzdali do tých správnych rúk a stretli sa s obrovskou vďačnosťou.

      Preto všetkým, ktorí sa zapojili, patrí jedno veľké 

      ĎAKUJEME

       

     • NAŠI ÚSPEŠNÍ DEJEPISÁRI

     • Žiaci sexty Katarína Ďaďová a Jakub Martinček a žiak II.B Matej Kokoška sa po vyhodnotení všetkých výsledkov Dejepisnej súťaže gymnázií ČR a SR v náročnej konkurencii 327 gymnázií Slovenskej a Českej republiky umiestnili medzi 35 najlepších tímov. Našu školu budú reprezentovať vo finále, ktoré sa bude konať v Chebe. Srdečne gratulujeme!

     • Schreibcafé-Poetryslam

     • Dňa 7.4.2022 sa žiačky z triedy sexta (A.Horská, M.Nehajová a A.Spitzkopfová) zúčastnili workshopu a súťaže v prezentovaní vlastnej tvorby (poézia a próza) v nemeckom jazyku. Podujatie organizoval Goethe-Institut Bratislava. Alexandra Spitzkopfová získala 2.miesto a vyhrala jazykový kurz na GI v Bratislave. Srdečne blahoželáme!

     • NAŠI ÚSPEŠNÍ DEJEPISÁRI

     • V stredu 6. 4. 2022 sa naši žiaci sexty Katarína Ďaďová, Jakub Martinček a žiak 2.B triedy Matej Kokoška zúčastnili krajského kola Dejepisnej súťaže gymnázií ČR a SR. V konkurencii 20 gymnázií Žilinského kraja získali krásne 3. miesto. Tohtoročná téma, v ktorej si zmerali trojčlenné tímy svoje znalosti, sa týkala priebehu 2. svetovej vojny na európskych bojiskách. Srdečne im k ich vynikajúcemu úspechu gratulujeme a prajeme ešte veľa nadšenia v spoznávaní histórie.

     • PYTAGORIÁDA

     • V stredu 30. 3. 2022 sa uskutočnilo okresné kolo Pytagoriády. Tohto kola sa mohli zúčastniť všetci tí žiaci, ktorí uspeli v školskom kole. Z triedy príma 18 žiakov, zo sekundy 15 a z tercie 5 žiakov. Až v dvoch kategóriách sa našim žiakom v okresnom kole podarilo získať všetky tri prvé miesta. Výsledky sú nasledujúce:

      v kategórii P6

      1. Jakub Machaj

      2. – 3. Lukáš Záhradník

      2. – 3. Petra Pokusová

      v kategórii P7

                  2. Miesto: Lea Koloušková

      v kategórii P8

      1. Niko Staš
      2. Margaréta Moskáľová
      3. Ivana Pukajová

       

      NIKO STAŠ z tercie opäť potvrdil svoje matematické nadanie a postúpil do celoštátneho kola, ktoré sa bude konať koncom školského roka. GRATULUJEME!!!!!!! Držíme palce!

       

      Všetkým zúčastneným gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu nášho gymnázia.

     • eTwinning: Easter Postcards

     • V utorok 5. 4. 2022 žiaci KVINTY napísali poslednú pohľadnicu svojim pratnerom eTwinningového projektu "Writing Traditional Postcards". Jej obsahom boli tradície, ktoré sú súčasťou Veľkonočného pondelka.  Každý vytvoril vlastnú pohľadnicu v programe "Canva". Ich finálne práce si môže pozrieť v krátkom videu.

      https://www.youtube.com/watch?v=5d9ENzJeRU4

     • PRACOVNÉ MIESTO: RIADITEĽ GYMNÁZIA PAVLA ORSZÁGHA HVIEZDOSLAVA

     • INFORMÁCIE O OBSADZOVANOM MIESTE

      Názov pozície:

      riaditeľ Gymnázia Pavla Országha Hviezdoslava, Hviezdoslavovo nám. 18, 026 24 Dolný Kubín

      Identifikátor výberového konania:

      VK/ŽSK/02/2022

      Názov organizácie:

      Gymnázium Pavla Országha Hviezdoslava, Hviezdoslavovo námestie 18, 026 01 Dolný Kubín 1

      Pracovná oblasť:

      štátna správa, verejná správa, samospráva

      Miesto výkonu práce:

      Hviezdoslavovo nám. 18, 026 24 Dolný Kubín

      Počet obsadzovaných miest:

      1

      Pracovný pomer:

      na dobu určitú

      Druh pracovného úväzku:

      plný

      Pracovný čas:

      37,5 hodinový pracovný týždeň

      Dátum nástupu:

      15.06.2022

      Platové podmienky:

      od 1 300,00 € brutto/mesačne (v súlade so zákonom č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a v zmysle Nariadenia vlády SR č. 341/2004 Z. z. ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme a o ich zmene a dopĺňaní v znení neskorších predpisov )

      Zamestnanecké výhody, benefity:

      stabilná verejná inštitúcia s možnosťou dlhodobého uplatnenia, výhody plynúce z kolektívnej zmluvy

      Popis činnosti pracovného miesta:

      komplexné riadenie a zodpovednosť za vykonávanie činností školy,zodpovednosť za hospodárne a efektívne nakladanie so zvereným majetkom školy

      POŽIADAVKY NA UCHÁDZAČA

      Stupeň vzdelania:

      vysokoškolské II. Stupňa

      Študijný odbor:

      študijný odbor požadovaný pre príslušný druh a typ školy v súlade so zákonom č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov absolvovanie I. atestácie

      Pozícia vhodná pre absolventa:

      Nie

      Znalosť štátneho jazyka:

      Áno

      Vodičský preukaz:

      Áno

      Osobnostné predpoklady:

      Prax: najmenej päť rokov pedagogickej činnosti (ku dňu uskutočnenia výberového konania). Osobnostné predpoklady: bezúhonnosť, zdravotná spôsobilosť (telesná a duševná spôsobilosť potrebná na výkon pedagogickej činnosti), ovládanie štátneho jazyka, ovládanie všeobecne záväzných právnych predpisov pre oblasť stredných škôl a školských zariadení a pre oblasť výkonu štátnej správy v školstve a školskej samosprávy, znalosť pracovnoprávnych vzťahov, riadiace schopnosti a skúsenosti, ochota vysokého pracovného nasadenia, samostatnosť, dobré vyjadrovacie schopnosti, analytické myslenie, presnosť a zodpovednosť;

      Požadované informácie:

      predloženie „Návrhu koncepcie rozvoja školy“ – návrh koncepcie rozvoja školy sa predkladá v písomnej forme, v odporúčanom rozsahu 4-6 strán (odporúčaný rozsah 30-34 riadkov na stranu, riadkovanie – 1,5; veľkosť písma 12, medzi znakové medzery – normálne) a musí spĺňať nasledujúce požiadavky po obsahovej a formálnej stránke:

      Požadovaná štruktúra koncepcie rozvoja školy po formálnej stránke:

      a) úvod,

      b) zameranie koncepcie rozvoja školy,

      c) analýza súčasného stavu s použitím napr. swot analýzy (silné stránky, slabé stránky, príležitosti, ohrozenia),

      d) východiská koncepcie rozvoja školy na základe analýzy a strategických dokumentov ŽSK, prípadne iných dokumentov súvisiacich s danou oblasťou,

      e) ciele koncepcie rozvoja školy,

      f) akčný plán realizácie s návrhom aktivít, časového harmonogramu, zdrojov financovania, príp. náhradných riešení,

      g) spôsob hodnotenia plnenia koncepcie ako celku a po jednotlivých etapách, resp. častiach,

      h) očakávaný prínos realizácie koncepcie rozvoja školy,

      i) záver.

      Po obsahovej stránke musí byť koncepcia zrozumiteľná, vecná a realizovateľná.

      Zoznam požadovaných dokumentov:

      písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania, fotokópie dokladov o vzdelaní a kvalifikácii, maturitné vysvedčenie (v prípade, že požadované vzdelanie bolo získané v inom ako štátnom jazyku), vysokoškolský diplom, vysvedčenie o štátnej skúške, doklad o absolvovaní prvej atestácie (príp. kvalifikačnej skúšky alebo jej náhrady), profesijný štruktúrovaný životopis, odpis z registra trestov, prípadne čestné vyhlásenie o bezúhonnosti do doby preukázania sa odpisom z registra trestov, prehľad o praxi so stručným popisom pracovných činností, čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvádzaných v prílohe žiadosti, návrh koncepcie rozvoja školy (viď ďalšie požiadavky).

      INFORMÁCIE O OBSADZOVANOM MIESTE

      Dátum vyhlásenia výberového konania:

      04.04.2022

      Termín na podanie žiadosti s ostanými požadovanými dokumentmi:

      17.04.2022

      Spôsob podania žiadosti s ostatnými požadovanými dokumentmi:

      poštová adresa

      Predpokladané miesto uskutočnenia výberového konania:

      Gymnázium Pavla Országha Hviezdoslava, Hviezdoslavovo nám. 18, 026 24 Dolný Kubín

      Spôsob vykonania výberového konania:

      ústne

      Doplňujúce informácie:

      Spôsob podania žiadosti s ostatnými požadovanými dokumentmi: Uchádzači zašlú písomné žiadosti spolu s uvedenými požadovanými dokladmi v zalepenej obálke s označením „VÝBEROVÉ KONANIE - RIADITEĽ Názov školy a adresa“ najneskôr do 17. 04. 2022 na adresu: Úrad Žilinského samosprávneho kraja, oddelenie ľudských zdrojov, Komenského 48, 011 09 Žilina. Rozhodujúcim je dátum podania na poštovej pečiatke. Kontaktný telefón: 041/5032415, 041/5032251. Termín výberového konania bude prihláseným uchádzačom, ktorí spĺňajú požadované predpoklady, oznámený písomne. Vyhlasovateľ si vyhradzuje právo nezaradiť do výberového konania uchádzačov, ktorí nespĺňajú podmienky výberového konania. S osobnými údajmi, ktoré budú obsahovať doručené dokumenty od uchádzačov bude zamestnávateľ nakladať v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

      Kontaktná osoba:

      Ing. Zuzana Tvrdá, t.č. 041/5032 415, e-mail zuzana.tvrda@zilinskazupa.sk

     • Zlatá klapka 2022

     • Už tradične sa každoročne zapájame do celoslovenskej súťaže v audiovizuálnej tvorbe "Zlatá klapka" a žneme úspechy.

      I tento rok sa podarilo našim dvom príspevkom získať 4 nominácie a dostať sa medzi troch najlepších v kategórii Strih, Kamera, Krátky hraný film a Hudobný videoklip spomedzi 74 príspevkov v silnej konkurencii umeleckých škôl.

      K štyrom nomináciám sme pridali i jedno víťazstvo v kategórii Strih s krátkym hraným filmom "Môj deň v karanténe", ktorý vytvorila Zoja Hazuchová z Kvarty.

      Srdečne blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy.

     • eTwinning - STEM Saves the Planet

     • Trieda Tercia sa v rámci eTwinningového projektu STEM Saves the Planet už po tretíkrát stretla online s vrstovníkmi zo španielskej školy. Na spoločných online hodinách žiaci vzájomne prezentujú svoju prácu na projekte, ktorého výsledkom je vytvorenie vlastného blogu (https://sites.google.com/view/stem-saves-the-planet/domov). Tu budú žiaci postupne prispievať s článkami o ochrane životného prostredia a klimatických zmenách. V rámci tohto projektu sa Tercia plánuje postupne online stretnúť aj ďalšími žiakmi z Portugalska, Talianska, Grécka a Turecka, ktorí sú partnermi v projekte a pracujú na návrhoch programovateľných robotov, ktoré by mali prispieť k riešeniu znečistenia životného prostredia. Naše Slovenské modely síce nie sú programovateľné, ako tie zahraničné, ale sú vyrobené recyklovaných a recyklovateľných materiálov. 

     • Poisson d´avril (prvoaprílová ryba)

     • Vo Francúzsku majú zvyk na prvého apríla pripínať okoloidúcim papierovú rybu a využiť ich nepozornosť.

      Čím viac rýb, tým lepší prvoaprílový úlovok. Naši francúzštinári si túto tradíciu vyskúšali na vlastnej koži. Vyrobili veselé papierové ryby a snažili sa ich pripnúť na chrbát ničnetušiacim spolužiakom alebo učiteľom.

      Ak ste si teda v prvoaprílový piatok priniesli na bunde alebo batohu domov i papierovú rybu, môže za to tento milý francúzsky zvyk.

      Už teraz sa opäť tešíme na ďalší prvý apríl, že nám budú pribúdať ďalšie rybičky :)

   • Kontakty

    • Gymnázium P. O. Hviezdoslava Dolný Kubín
    • skola@gympoh.edu.sk
    • jurikova@gympoh.edu.sk
    • 043/5864785
    • Hviezdoslavovo námestie 18, 026 24 Dolný Kubín Slovakia
    • 00160571
    • 2020565162
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje