• Úradné hodiny počas letných prázdnin.

• Od 2. júla do 9. júla 2021

Od 27. augusta do 31. augusta 2021

V čase od 8. 00 hod do 12. 00 hod

• okrem štátnych sviatkov
            • vchod od kruhového objazdu – športová hala GPOH DK

č.telefónu: 043 5864785

• ECA junior slalom cup (Európsky juniorský pohár)

• Vodný slalom patrí už dlhodobo k top športom na Slovensku, v ktorých naši reprezentanti dosahujú vynikajúce výsledky a nie je tomu inak ani na našom gymnáziu.

Talentovaná slovenská nádej, Peťka Ižová, žiačka kvinty, sa venuje kajaku už nejaký ten rôčik a dosahuje výborné výsledky. Dôkazom toho je aj 3. miesto, ktoré si doniesla zo Solkanu v Slovinsku z juniorského pohára v kajaku (K1).

Týmto to ale nekončí, Peťka práve tento víkend reprezentovala Slovensko aj na Majstrovstvách sveta juniorov a U23 vo vodnom slalome, ktoré sa konali 6. – 11. 7. 2021 v Tacene v Slovinsku. Reprezentovala nás v novej olympijskej disciplíne – Extrem Slalom Cross. Zatiaľ je to nová disciplína, ktorá sa objaví prvýkrát v Tokiu, a potom o 4 roky neskôr v Paríži sa pôjde už naostro o medaily.

Peťke gratulujeme a prajeme veľa čistých jázd :)

• Plávanie

• S majstrami Slovenska sa nám roztrhlo vrece, presnejšie s majsterkami :)
            Tentoraz si ale troška zaplávame, lebo mladé vodné talenty máme aj na našej škole.

Jednou z mladých slovenských nádejí je aj žiačka sekundy Evka Mikulášová, ktorá si na Majstrovstvách Slovenska vyplávala na 50 m motýlik titul majsterky Slovenska. Stala sa aj vicemajsterkou Slovenska na 50 m kraul. Za jeden plavecký štýl môže reprezentovať krajinu iba jeden člen/členka. Evka reprezentuje Slovensko v 50 m motýlik a 50 m kraul.

Najbližšie sa Evka predstaví na celoeurópskych pretekoch Central European Countires Swim Meet v Srbsku 16. – 18. júla.

Budeme držať všetky palce a priať Evke, nech dosahuje vysnívané ciele!

• Majsterka Slovenska v duatlone

• Tichá, nenápadná, skromná, ale so srdcom bojovníčky – tak by som charakterizoval aktuálnu majsterku Slovenska v duatlone – Bibianu Snovákovú.

Len málokto vie, že Biba je už dvojnásobnou majsterkou Slovenska v duatlone. Prvýkrát sa ňou stala pred 3 rokmi a konečne sa po 3 rokoch čakania, po 3 rokoch každodenných tréningov, dočkala znova.

Majstrovstvá Slovenska sa konali v Pezinku. Biba v silnej konkurencii podala fantastický výkon a trať 3 km behu, 10 kilometrov bicykel a znova 2 km behu zvládla za necelých 41 minút.

Mohla sa tak tešiť z druhého titulu vo svojej (ešte mladej) športovej kariére.

Gratulujeme a prajeme ešte veľa športových úspechov!