• Úspechy v krajskom kole olympiády vo francúzskom jazyku

• Dňa 29.3. 2021 sa uskutočnilo online krajské kolo olympiády vo francúzskom jazyku. Naši študenti dosiahli skvelé výsledky. V kategórii 1A sa Eva Mikulášová zo Sekundy na 2.mieste, v kategórii 1B Lukáš Šuda z Tercie na fantastickom 1. mieste a v kategórii 2A Aneta Kušnírová z II.A skončila na 7.mieste.

Študentom blahoželáme a veríme, že francúzsky jazyk bude pre nich i naďalej nielen vyučovacím predmetom, ale najmä srdcovou záležitosťou.

• Súťaž o najlepšiu detektívnu poviedku

• Študenti štvrtého ročníka bilingválneho gymnázia sa zapojili do súťaže o najlepšiu detektívnu poviedku v anglickom jazyku. Spomedzi všetkých odovzdaných prác sme vybrali 10, ktoré sme sprístupnili na našej webovej stránke všetkým žiakom i pedagógom, ktorí mohli o víťazovi rozhodnúť v ankete. Víťaznou prácou sa stala poviedka „Saviour“. Jej autorka, Nina Prachárová, bude mať príležitosť uchádzať sa o získanie prestížnej ceny Agatha Award a jej poviedka bude zároveň prvou prácou oficiálne publikovanou v našom školskom online vydavateľstve.

• Spolupráca s knižnicou

• Správy z knižnice

• Ak hľadáte lacný a netradičný TIP na vianočný darček pre svojich kamarátov, spolužiakov či rodičov, v Oravskej knižnici  A. Habovštiaka vieme, ako na to. Našim prvým tipom pod stromček je ČLENSKÝ PREUKAZ do knižnice na 12 mesiacov, ktorý si ako darček pre svojich blízkych môžete zakúpiť na oddelení beletrie do 23. decembra. Tak neváhajte a príďte.
            • Radi píšete, tvoríte alebo máte radi závan poézie a prózy? Nie je vám cudzí vtip, humor či originalita? Práve pre vás je určená naša súťaž o najoriginálnejší vianočný či novoročný vinš. Čas máte už len do 15. decembra... Odmeny pre tých NAJ už balíme ;) https://oravskakniznica.sk/sutaz-o-najoriginalnejsi-vianocny-vins/
            • Nudíš sa, keď skončíš ZOOM? Nevieš, čo s voľným časom? Sme tu aj pre teba. Oravská knižnica je bezpečným miestom s viac ako 95-tisíc knihami. Príď nás pozrieť, zistíš, čo je nové ;)
          • Projekt „Trefa do čierneho“

• Naša škola v spolupráci s mestom Dolný Kubín zrealizovala projekt „Trefa do čierneho“. S finančnou dotáciou od mesta a našej školy sa nám podarilo pre deti zakúpiť šípkarský materiál. Zakúpili sme kvalitné sisalové terče s profesionálnym LED osvetlením, kúpili sme šípkarske sety, ako aj základný šípkarský materiál (letky, násadky, váhu a pod.).

Týmto projektom chceme do školy priniesť niečo nové, inovatívne, netypické pre školy, a tým sú šípky - čoraz viac populárnejší šport.

Snažili sme sa pre vás vytvoriť prostredie, v ktorom sa budete cítiť dobre. Prostredie, v ktorom si môžete kedykoľvek zmerať sily so spolužiakmi, ale aj so žiakmi z iných škôl. Týmto sa na vás všetkých, ktorí máte chuť a záujem vyskúšať si šípky, tešíme, a veríme, že sa vidíme pri terčoch.

Ak nemáš potrebné vybavenie doma, nevadí, my ti všetko požičiame. Jediné, čo potrebuješ, je chuť prísť medzi nás:)

• Oznam riaditeľa školy

• Podľa pokynov odboru školstva a športu ŽSK v Žiline Vám vedenie školy Gymnázia P.O.Hviezdoslava oznamuje, že sa neplánuje stredné školy otvoriť do konca roku 2020. Predpoklad je, že by sa mohli stredné školy otvoriť 11.01.2021 s tým, že testovanie by sa malo realizovať v dňoch od 07.01. – 09.01.2021, všetko je ale momentálne v riešení. RŠ