• 2% dane

• Vážení rodičia a priaznivci našej školy!

Aj pomocou 2% z Vašich daní by sme chceli zatraktívniť a zefektívniť vyučovanie prírodovedných predmetov nákupom moderných vyučovacích pomôcok na realizáciu praktických cvičení.

Ďakujeme.

• Svet médií

• Dňa 27. februára 2018 sa žiaci našej školy už po štvrtýkrát zúčastnili mimoriadne obľúbeného podujatia „Svet médií“. Počas 90 minút nás renomovaný filmový kritik a šéfredaktor portálu Kinema.sk Mgr. Peter Konečný previedol svetovou filmovou tvorbou posledného desaťročia, svetom počítačových hier a reklamy a ukázal nám, že čas strávený s médiami nemusí byť stratený, ak si vyberieme ten správny mediálny obsah. Naopak, médiá môžu pomôcť formovať  naše postoje a prehĺbiť náš záujem o dianie v spoločnosti, ktorá je v súčasnosti konfrontovaná s mnohými problémami týkajúcich sa každého z nás.

• Ruský jazyk

• Miroslav Cingel, žiak 3.B získal ocenenie za účasť v kvíze o histórii ruského a slovenského národa pri príležitosti 25. výročia diplomatických vzťahov medzi Ruskom a Slovenskom. Kvíz organizovalo Veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku.

• Prednes nemeckej poézie a prózy

• Dňa 12.februára 2018 sa konalo školské podujatie v prednese nemeckej poézie a prózy. Na 1. mieste sa umiestnila Dominika Teličáková z 3. C triedy, na druhom mieste Filip Lopeň z 3. B triedy a na 3. mieste Barbora Šuttová z 1. A triedy. Všetkým ďakujeme za účasť a tešíme sa s víťazmi.

• Samuel Šagát vybojoval na Zimnej Gymnaziáde vo Francúzsku striebornú medailu.

• Medzinárodné školské majstrovstvá v zimných športoch - ZIMNÁ GYMNAZIÁDA vo Francúzsku - Grenoble, 5. -10. február 2018. Samuel Šagát - disciplína - snowboardcross 2. miesto . Gratulujeme.

• Divadelné predstavenie - Oliver Twist

• 5. februára študenti 1.A, 2.B, 2.C, KVINTY A SEPTIMY navštívili mesto Žilina. V Dome odborov uvádzali divadelné spracovanie románu Oliver Twist, ktorého autorom je Charles Dickens. Toto klasické dielo britského realizmu spracovalo TNT Theatre Britain, ktoré ponúka predstavenia v anglickom jazyku v podaní britských hercov. Diváci boli vtiahnutí do príbehu mladého hrdinu, ktorý zažíva dramatické zvraty od pobytu v sirotinci, života medzi londýnskymi vreckovými zlodejmi až po zakotvenie v bohatej rodine.

• Poznávací výlet - Spiš
      • Ochrana života a zdravia - účelové cvičenie