• Projekt - Educate Slovakia

• Počas posledného januárového týždňa absolvovali vybrané triedy hodiny anglického jazyka pod vedením študentiek z Indonézie a Turecka. Prostredníctvom interaktívnych prednášok sa študenti mali možnosť dozvedieť o rodných krajinách lektoriek mnoho zaujímavých informácií, dokonca ochutnať sladkosť ich cukríkov. Súčasťou programu bolo aj upevňovanie tímovej spolupráce v skupinách. Prediskutovali rôzne problémy vo svete a u nás. Nejeden študent využil príležitosť opýtať sa otázku, či vyjadriť svoj názor. Pomocou neformálneho vzdelávania si mali možnosť precvičiť svoju angličtinu. Snahou projektu je aj budovať medzinárodné povedomie a globálne zmýšľanie mladej generácie prostredníctvom rôznych aktivít a workshopov.

• Po španielsky so Španielmi

• Už od novembra každý pondelok a utorok po vyučovaní prechádzajú bránami našej školy Maria a Jorge.  Sú to dvaja mladí dobrovoľníci zo Španielska, ktorí pôsobia v našom meste vďaka činnosti neziskovej organizácie Mladiinfo Slovensko. Po úvodných hodinách, kedy prezentovali svoju krajinu, zvyky a tradície, vzbudili záujem u našich študentov učiť sa po španielsky. Odvtedy sa naučili nejedno slovko, či frázu hravou a zábavnou formou a hlavne bez testov a známkovania. Ktokoľvek sa môže pridať, a tak využiť jedinečnú príležitosť.

• Olympiáda v anglickom a nemeckom jazyku

• 17. januára sa na našom gymnáziu ukutočnilo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku a medzi víťazmi sú aj žiaci našej školy Tania Faglicová v kategórii 2A a Andrej Záchel v kategórii 2B. Víťazkou vo svojej kategórii (1A) je aj Laura Števonková.

O deň neskôr, teda 18. januára prebehla aj olympiáda v nemeckom jazyku, a aj tentokrát stáli na stupienkoch víťazov naši žiaci:Timea Trnkócyová v kategórii1A, Juliana Kapinová v kategórii 2A a Martin Ošťadnický v kategórii 2B. Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov na krajských kolách.

• Školský pohár v snowbordingu 1. kolo - Jasná 10.1. 2018

• Žiaci našej školy sa zúčastnili 10. januára 2018 školskej snowboardovej ligy v Jasnej v disciplínach snowboardcross a slalom.

Umiestnenie:

- slalom: 1. miesto Samuel Šagát, 7. miesto Matúš Gogolák

- snowboardcross: 1. miesto Samuel Šagát, 6. miesto Matúš Gogolák

Samuel Šagát žiak III.A triedy sa výbornými výsledkami počas celej sezóny nominoval na ZIMNÚ GYMNAZIÁDU vo Francúzsku 5. - 10. februára 2018. Gratulujeme :)

• Majstrovstvá Slovenska v armwrestlingu
      • ARMWRESTLING