• Exkurzia v Brne

• Tri dni pred Štedrým dňom - 21.12.2017 sme  my, žiaci I.B a III.C nasadli do autobusu. Po dlhej ceste sme konečne vstúpili do vianočnej atmosféry mesta Brno. Náš výlet sme zahájili návštevou Anthroposu, kde sme spoznali vývojovú líniu človeka a obohatili si naše vedomosti z oblasti histórie a biológie. O  výklad histórie Brna sa postaral pán profesor Chren. Obohatil ho o vtipné vsuvky a rôzne zaujímavosti. I keď počasie bolo sychravé, nebránilo nám to užiť si sviatočnú atmosféru, ktorá nám bola ponúkaná z každej strany.

• VIANOČNÝ VEČIEROK

• Dňa 22.12.2017 sa na našej škole uskutočnil Vianočný večierok, ktorý tentokrát zorganizovali žiaci SEXTY. V predvianočnej nálade sa telocvičňou nášho gymnázia niesli tóny vianočných piesní v podaní kresťanského speváckeho súboru Mládežnícky zbor Dolný Kubín. Priblížili sme si tradičné slovenské zvyky, žiaci sa pri jednotlivých stanovištiach mohli zapojiť do workshopov , kde si vyskúšali svoju vianočnú kreativitu.                Mohli sa občerstviť vianočným pečivom, podávali sa wafle a ovocný punč. Celá vianočná atmosféra vyvrcholila zábavou plnou najrozličnejších súťaží a tancov, ktoré spojili nielen žiakov, ale aj učiteľov. Bola aj tombola. Na takúto veľmi vydarenú akciu sa tešíme už aj o rok a všetkým ľuďom dobrej vôle prajeme krásne a požehnané prežitie vianočných sviatkov.

• Britské Vianoce

• V stredu 20.12.2017 bilingválna trieda I.A pripravila celodenný program pre vybrané triedy, aby sa spoločne oboznámili s britskými Vianocami. S pomocou lektora sa naučili, ako vyrábať "crackers", pozreli si "Vianočnú koledu" od Ch. Dickensa, zatancovali, ochutnali, ako chutia tie pravé britské vianočné dobroty a na záver si samozrejme rozbalili darčeky pri kozube.
            Ďakujeme všetkým zúčastneným za to, že navodili krásnu vianočnú atmosféru a poodhalili nám britské tradície viažúce sa k týmto krásnym sviatkom

• Exkurzia v Budapešti

• Dňa 15.12.2017 sa triedy SEXTA a SEPTIMA zúčastnili dejepisnej exkurzie v Budapešti, kde navštívili na Budínskom hrade Maďarskú národnú galériu s jej prekrásnymi zbierkami, Baziliku sv. Štefana, prešli sa po najznámejšom Budapeštianskom Széchenyiho reťazovom moste a na záver si vychutnali vianočnú atmosféru Budapešti na Vörösmartyho námestí. Aj keď im počasie moc neprialo (v jednom kuse pršalo), výlet si poriadne užili.

• Pomoc a solidarita

• Žiaci PRÍMY sa zapojili do projektu pomoci deťom, ktoré potrebujú našu podporu na liečbu, rehabilitácie a pod. Od septembra zbierajú v triede plastové vrchnáčiky pre Alexka a odovzdávajú ich v 101 drogérii na ul.Radlinského. Je ich potrebné veľké množstvo a tak prosíme, pomôžte aj vy.

• Bažantský večierok

• V piatok 1. 12. 2017 pripravili žiaci našej tercie bažantský večierok pre svojich menších kamarátov z prímy. Večierok sa niesol v duchu Last day. Program začal slávnostným príhovorom, po ktorom nám primania predstavili svoje spevácke zručnosti. Nasledovali hry, kde museli dokázať svoje zručnosti napr. v hre „múmia“ – žiaci mali vytvoriť dvojice a 1 z nich obväzoval druhého toaletným papierom, a aby to držalo, lepil to lepiacou páskou. Žiaci vytvorili naozaj pekné múmie. Ďalšou z hier bolo nosenie pingpongovej loptičky na čajových lyžičkách štafetovým systémom. Víťazné družstvo dostalo sladkú odmenu. Neobišla ich ani „špinavá“ hra, a to ponorenie tváre             do misky s múkou, v ktorej museli hľadať cukríky a zubami ich vybrať von. Za odmenu ich mohli zjesť. A ešte mnoho ďalších hier, v ktorých nám primania ukázali, že sú naozaj šikovní. Po celý čas sa   o hudbu a dobrú zábavu starali chalani z tercie. Po absolvovaní týchto hier, bola pre žiakov prímy nachystaná hlavná nočná hra – úlohou bolo prejsť niekoľko tried v budove školy a v každej z nich niečo vyriešiť, buď nejaký hlavolam alebo hádanku, poprípade niečo nájsť, samozrejme, všade bola tma a kde-tu sa objavilo nejaké to strašidlo     z tercieJ Verím, že sa všetci dobre zabávali a zažili pekný zážitok, na ktorý budú spomínať len v dobrom. Vaša tercia.

• Školské kolo olympiády v nemeckom jazyku

• Víťazmi 28. ročníka školského kola olympiády v nemeckom jazyku sú:
            Timea Trnkócyová
            v kategórii 1A, Juliana Kapinová v kategórii 2A a Martin Ošťadnický v kategórii 2B. Všetkým srdečne blahoželáme.