Navigácia

Súťaže

Fyzikálny Náboj

V piatok 20. októbra 2017 sa Michal Hečko, Patrik Knaperek, Dávid Kubek, Dávid Lacko a Peter Močáry zo septimy zúčastnili celoslovenskej súťaže v riešení neštandardných úloh Fyzikálny Náboj. Chlapci sa potrápili s naozaj náročnými úlohami a v konkurencii 55 škôl skončili približne v strede súťažného poľa. Na takúto súťaž posielajú všetky gymnáziá svojich najlepších fyzikov a my sa tešíme, že žiaci z našej školy s nimi dokážu držať krok! 

  Pozrieť fotogalériu

 

Úspech našich študentov v krajskom kole                                fyzikálnej olympiády

Ružomberok, 11.5.2016 

Chlapci z kvinty sa už 3 roky zúčastňujú fyzikálnych súťaží, ale tento rok dosiahli  najvýraznejší  úspech, keď konkurencii všetkých stredných škôl zo Žilinského kraja, získali v kategórii D  všetky popredné miesta:

 

Víťazi súťaže:

Meno:

Úlohy:

Body spolu:

1

2

3

4

 

1.

Michal  HEČKO

 

10

 

9

 

9

 

10

 

38

 

2.

Dávid  KUBEK

 

10

 

8

 

6

 

10

 

34

 

3.

Dávid LACKO

 

8

 

5

 

10

 

10

 

33

 

 

Michal Hečko sa stal zároveň absolútnym víťazom, pretože z možných 40 bodov stratil len 2. To sa súťažiacim v žiadnej inej kategórii nepodarilo.

Škoda len, že v tejto kategórii neexistuje celoštátne kolo, kde by si naši študenti mohli zmerať sily s konkurenciou z celého Slovenska.

Gratulujeme chlapcom a dúfame, že im  záujem o fyziku i  chuť popasovať sa s oveľa náročnejšími úlohami ako sa bežne riešia na vyučovaní  vydrží  až do                   4. ročníka, kde už v kategórii A celoslovenské kolo existuje.

 

Fotogaléria

Kontakt

  • Gymnázium P. O. Hviezdoslava Dolný Kubín
    Hviezdoslavovo námestie 18, 026 24 Dolný Kubín
  • 043/5864785

Mapa