Súťaže

Fyzikálny Náboj

V piatok 20. októbra 2017 sa Michal Hečko, Patrik Knaperek, Dávid Kubek, Dávid Lacko a Peter Močáry zo septimy zúčastnili celoslovenskej súťaže v riešení neštandardných úloh Fyzikálny Náboj. Chlapci sa potrápili s naozaj náročnými úlohami a v konkurencii 55 škôl skončili približne v strede súťažného poľa. Na takúto súťaž posielajú všetky gymnáziá svojich najlepších fyzikov a my sa tešíme, že žiaci z našej školy s nimi dokážu držať krok!

Pozrieť fotogalériu

Úspech našich študentov v krajskom kole                                fyzikálnej olympiády

Ružomberok, 11.5.2016

Chlapci z kvinty sa už 3 roky zúčastňujú fyzikálnych súťaží, ale tento rok dosiahli  najvýraznejší  úspech, keď konkurencii všetkých stredných škôl zo Žilinského kraja, získali v kategórii D  všetky popredné miesta:

Víťazi súťaže:

8

5

33

Michal Hečko sa stal zároveň absolútnym víťazom, pretože z možných 40 bodov stratil len 2. To sa súťažiacim v žiadnej inej kategórii nepodarilo.

Škoda len, že v tejto kategórii neexistuje celoštátne kolo, kde by si naši študenti mohli zmerať sily s konkurenciou z celého Slovenska.

Gratulujeme chlapcom a dúfame, že im  záujem o fyziku i  chuť popasovať sa s oveľa náročnejšími úlohami ako sa bežne riešia na vyučovaní  vydrží  až do                   4. ročníka, kde už v kategórii A celoslovenské kolo existuje.