• Nemecký jazyk

• Aktuality

• Začiatkom letných prázdnin sa naša kolegyňa, Daniela Záhorová - vyučujúca nemeckého jazyka, zúčastnila vzdelávania v oblasti „Didaktika na vyučovaní s mládežou“, ktoré sa konalo v Berlíne. Sprostredkovateľom bol Goethe inštitút.

Koncom novembra sa uskutočnilo školské kolo olympiády v nemeckom jazyku. Súťažilo sa v troch kategóriách1A, 2A a 2B a víťazmi 28. ročníka sú:
                                             kategória 1A: Timea Trnkócyová
                                             kategória 2A: Juliana Kapinová
                                             kategória 2B: Martin Ošťadnický
          Víťazi za dosiahnuté umiestnenie obdržali diplom a vecné odmeny. Všetkým srdečne blahoželáme.

Náš týždeň v Berlíne (1.-7.október 2017)

S projektom PASCH sme sa opäť zúčastnili pracovného stretnutia v Berlíne. Organizátori mali pre nás pripravený bohatý program plný práce, nemčiny a poznávacích výletov. Celý deň sme mali nabitý zaujímavými prednáškami so zameraním na písanie článkov, tvorbu správnych nadpisov, fotenie,... a večierkom sme mali obvykle spoločný zábavný program.  Popri tomto sme poznávali aj Berlín, či už pamiatky, pozoruhodné miesta, ale bol čas aj na nákupy. Počiatočnú únavu postupne prekryla úžasná atmosféra a ostatní účastníci, s ktorými sme si super porozumeli. O zábavu taktiež núdza nebola, organizátorky Eva, Anna a Katja boli veľmi milé a snažili sa nám veľmi pomáhať. Od pondelka sme sa pripravovali, zbierali informácie, robili fotky a rozprávali s Berlínčanmi, aby sme v piatok mohli odovzdať náš vlastný článok na tému o Berlíne.

Pravdupovediac, na konci týždňa sa nám domov ísť nechcelo. Bola to úžasná skúsenosť, ktorú môžeme všetkým odporučiť! Úprimne nám budú chýbať priatelia z Čiech, Litvy, Lotyšska, Maďarska a Poľska a na jar by sme sa tam chceli vrátiť. Tak neváhaj aj ty a zapoj sa do Klicku!

Patrícia Hubová (kvinta)

Zobraziť galériu

Plníme si sny s KLICK-om

Začalo to spontánne, od našich nemčinárok sme sa dozvedeli, že máme možnosť napísať krátky blogový príspevok v nemčine a získať účasť na KLICK workshopoch. Neváhali sme a nakoniec sa to podarilo.
          V jarných dňoch sme mali možnosť zúčastniť sa workshopov v Berlíne. Nebola núdza o bohatý program, zaujímavé stretnutia i zážitky a veľa sme sa naučili. Zdokonalili sme sa v nemčine, organizátori nám ochotne pomohli vyriešiť akýkoľvek problém. Sme rady, že sme mohli využiť túto jedinečnú príležitosť.

Viktória Šalatová, Klára Lofajová

Pre vstup do fotogalérie kliknite na obrázok.

Divadelný festival PASCH

V dňoch 1.5. - 6.5. 2017 sa naši žiaci zúčastnili divadelného festivalu v nemeckom jazyku. V rámci projektu PASCH úspešne uviedli na javisku divadla "Kunstdruckerei" vo Vilniuse (Litva) svoju hru s názvom "Anna begegnet sich".

Pre vstup do fotogalérie kliknite na obrázok.