• Novinky

     • Olympiáda z dejepisu

      Žiačka našej školy Júlia Kakačková (tercia) sa zúčastnila krajského kola olympiády z dejepisu dištančnou formou. Bola úspešnou riešiteľkou a získala tretie miesto. Blahoželáme.

     • Týždeň Frankofónie na našej škole

      Už tradične sa v marci na našej škole oslavuje Medzinárodný deň frankofónie a hoci sa tento rok naše aktivity museli prispôsobiť platným protipandemickým opatreniam, aspoň na diaľku sme zdieľali svoje skúsenosti z poznávania francúzskej kultúry. Vďaka týmto aktivitám naši francúzštinári lepšie spoznali súčasnú i klasickú francúzsku hudbu a naši nováčikovia prváci spoznávali francúzsku kultúru ešte o čosi intenzívnejšie, pretože okrem hudby si pozreli aj film a upiekli koláč podľa francúzskeho videoreceptu. Svoje skúsenosti a zážitky opísali vo frankofónnom denníku a tie najoriginálnejšie boli odmené aj malými frankofónnymi cenami. Na záver zopár denníkových urývkov :

     • Úspechy v krajskom kole olympiády vo francúzskom jazyku

      Dňa 29.3. 2021 sa uskutočnilo online krajské kolo olympiády vo francúzskom jazyku. Naši študenti dosiahli skvelé výsledky. V kategórii 1A sa Eva Mikulášová zo Sekundy na 2.mieste, v kategórii 1B Lukáš Šuda z Tercie na fantastickom 1. mieste a v kategórii 2A Aneta Kušnírová z II.A skončila na 7.mieste.

     • Zlatá klapka 2021

      Počas webgalavečera udeľovania cien v celoslovenskej súťaži audiovizuálnej tvorby Zlatá klapka, ktoré sa uskutočnilo v online priestore 23.3.2021 a ktorý moderovala Jarmila Hargašová, zaznelo meno našej školy hneď dvakrát a to vďaka príspevku Michaely Škvarkovej zo Septimy v kategórii "Kamera" a príspevku Rebeky Žofajovej v kategórii "Animovaný film", ktoré sa dostali do užšieho výberu nominovaných medzi 4 najlepšie príspevky z viac ako 70 súťažných príspevkov z celého Slovenska.

     • Prezenčné vyučovanie pre žiakov končiacich ročníkov

      Po zlepšení epidemiologickej situácie a prechode okresu do bordovej farby bude na našej škole od pondelka 29.3.2021 obnovená prezenčná výučba pre žiakov končiacich ročníkov.

      Vytvárame pre Vás bezpečné prostredie, na škole prebieha každodenná dezinfekcia kľučiek a priestorov školy. Vstup do budovy bude povolený s platným negatívnym testom po rannom filtri.

     • 2% dane

      Vážení rodičia, firmy, bývalí študenti, priatelia a zamestnanci školy

      Obraciame sa na Vás s prosbou darovať 2 % z Vašich daní, nakoľko ide o daň, ktorú ste inak povinní odviesť do štátneho rozpočtu. Prosíme Vás, aby ste sa nenechali odradiť tým, že Vaše 2 % nestoja za reč , keďže každý cent pomôže k naplneniu účelu nášho združenia:

     • Okresné kolo olympiády z dejepisu

      Žiaci našej školy sa zúčastnili okresného kola olympiády z dejepisu, ktorá sa konala dňa 11.2 2021 dištančnou formou. Zúčastnili sa žiaci prímy: L. Kakačka a J. Drengubiak, tercie: J.Kakačková a T. Kytas a kvarty: M. Chudiak. Takmer všetci boli úspešní riešitelia.

      Júlia Kakačková (tercia, kategória D), ktorá získala krásne druhé miesto, bude našu školu reprezentovať na krajskom kole dejepisnej olympiády.

     • π DAY

      14.3. sa na svete tradične oslavuje Deň čísla Pí (v americkej angličtine sa dátum píše 3/14) a tak sa naši bilingvilsti zo 4.A rozhodli zmerať si svoje sily a najmä pamäťové kapacity v malej triednej online súťaži o to, kto dokáže povedať zpamäti po anglicky (a poslepiačky) čo najviac číslic tohto slávneho čísla.

     • Ešte viac výhod s preukazom ISIC

      1. Keďže je v tomto období využitie ISIC-u trochu obmedzené, teda nedá sa ísť na dobrú lyžovačku, navštíviť obľúbenú reštauráciu, či zájsť na plaváreň, je cena preukazu výnimočne znížená na 12 Eur, pri zakúpení do 28.2.2021.
      2. Kto už má preukaz, ale nemá na ňom aktuálnu platnosť 09/2021, získa t
     • Informácia k otváraniu školy

      Na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu č. 2021/9418:1-A1810 je od 11.1.2021 prerušené prezenčné vyučovanie a pokračuje dištančné vzdelávanie podľa nasledujúcej tabuľky.

      Ďalší postup bude upresnený podľa epidemiologickej situácie v okrese a podľa nariadení zriadovateľa a ministerstva.

     • Súťaž o najlepšiu detektívnu poviedku

      Študenti štvrtého ročníka bilingválneho gymnázia sa zapojili do súťaže o najlepšiu detektívnu poviedku v anglickom jazyku. Spomedzi všetkých odovzdaných prác sme vybrali 10, ktoré sme sprístupnili na našej webovej stránke všetkým žiakom i pedagógom, ktorí mohli o víťazovi rozhodnúť v ankete. Víťaznou prácou sa stala poviedka „Saviour“. Jej autorka, Nina Prachárová, bude mať príležitosť uchádzať sa o získanie prestížnej ceny Agatha Award a jej poviedka bude zároveň prvou prácou oficiálne publikovanou v našom školskom online vydavateľstve.

     • Spolupráca s knižnicou

      Správy z knižnice

      • Ak hľadáte lacný a netradičný TIP na vianočný darček pre svojich kamarátov, spolužiakov či rodičov, v Oravskej knižnici A. Habovštiaka vieme, ako na to. Našim prvým tipom pod stromček je ČLENSKÝ PREUKAZ do knižnice na 12 mesiacov, ktorý si ako darček pre svojich blízkych môžete
     • Projekt „Trefa do čierneho“

      Naša škola v spolupráci s mestom Dolný Kubín zrealizovala projekt „Trefa do čierneho“. S finančnou dotáciou od mesta a našej školy sa nám podarilo pre deti zakúpiť šípkarský materiál. Zakúpili sme kvalitné sisalové terče s profesionálnym LED osvetlením, kúpili sme šípkarske sety, ako aj základný šípkarský materiál (letky, násadky, váhu a pod.).

     • Oznam riaditeľa školy

      Podľa pokynov odboru školstva a športu ŽSK v Žiline Vám vedenie školy Gymnázia P.O.Hviezdoslava oznamuje, že sa neplánuje stredné školy otvoriť do konca roku 2020. Predpoklad je, že by sa mohli stredné školy otvoriť 11.01.2021 s tým, že testovanie by sa malo realizovať v dňoch od 07.01. – 09.01.2021, všetko je ale momentálne v riešení. RŠ

     • Usmernenie pre žiakov k dištančnej forme vzdelávania počas prerušenia vyučovania

      Vážení rodičia, milí žiaci,

      posielame Vám usmernenie k dištančnej forme vzdelávania.

      Na základe získaných skúseností dištančného vzdelávania počas školského roka pristupujeme k nastaveniu určitých pravidiel. Naším prvoradým cieľom je pomôcť žiakom, aby sa mohli ďalej vzdelávať. Zároveň v plnej miere zohľadňujeme súčasnú náročnú situáciu, a preto nastavujeme jednotné pravidlá.

     • Deň jazykov 2020

      Deň jazykov 2020 sa na našej škole oslavoval 9. októbra 2020 počas 5. a 6. vyučovacej. Z dôvodu opatrení pred šírením sa koronavírusu sa niesol v duchu „COVID-friendly“. Každá trieda si vylosovala úradný jazyk, ktorým je možné komunikovať v EU. V daný deň mohli vyzdobiť svoju triedu vo „farbách“ danej krajiny. Triedni učitelia rozdelili žiakov do tímov, v ktorých si pripravili rôzne zaujímavé prezentácie. Na šiestej hodine zdolávali rôzne jazykové výzvy prostredníctvom mobilnej aplikácie.

     • Informácie k prerušeniu výchovno-vzdelávacieho procesu na našej škole.

      V súvislosti s prerušením výchovno-vzdelávacieho procesu od 12.10.2020 až do odvolania Vám zasielame nasledovné informácie:
      Žiaci PRI,SEK,TER, KVA budú mať vyučovanie prezenčne, v škole podľa upraveného rozvrhu, platného od 12.10. Žiaci ostatných tried prechádzajú na dištančné vzdelávanie.
      Účasť na dištančnom vzdelávaní je povinná, prípadnú neúčasť je potrebné riadne ospravedlniť (podľa školského poriadku). Prípadné otázky a problémy spojené s dištančným vzdelávaním konzultujte so svojimi triednymi učiteľmi.
      Žiaci, ktorí si potrebujú vyzdvihnúť nejaké veci zo školy, môžu tak spraviť zajtra, 12.10. podľa nasledovného harmonogramu: I.roč. a KVI 13:00-13:30, II.roč. a SXT 13:30-14:00, III.roč. a SEP 14:00-14:30, IV.roč. a OKT 14:30-15:00.
      Bufet a jedáleň OA budú 12.10. zatvorené a o ďalších dňoch vás budeme informovať.
      Vstup do budovy školy bude možný len cez hlavný vchod cez ranný filter.

     • Štúdium na VŠ v zahraničí

      V stredu 30.9.2020 p.Chovanec z agentúry Interstudy pripravil prezentáciu pre žiakov 4.roč. a oktávy o možnostiach štúdia v zahraničí - Dánsko, Fínsko, Holandsko, Belgicko a Veľká Británia. Informoval o podmienkach prijatia na štúdium, študijných odboroch a štipendiách v jednotlivých krajinách.

      Bližšie informácie o štúdiu v zahraničí nájdete na stránkach www.interstudy.sk , www. scandiavianstudy.sk

    • Kontakty

     • Gymnázium P. O. Hviezdoslava Dolný Kubín
     • skola@gympoh.edu.sk
     • jurikova@gympoh.edu.sk
     • 043/5864785
     • Hviezdoslavovo námestie 18, 026 24 Dolný Kubín Slovakia
     • 00160571
     • 2020565162
   • Fotogaléria

     zatiaľ žiadne údaje