• Novinky

     • Opakované voľby zástupcov rodičov do Rady školy

      Vážení rodičia,


      z dôvodu neúčasti nadpolovičnej väčšiny oprávnených voličov v dnešnom termíne (20.10.2020) sa opakované voľby 3 členov zástupcov rodičov do Rady školy uskutočnia zajtra 21.10.2021 (štvrtok) od 6.00 do 18.00. Pri opakovaných voľbách sa už nevyžaduje nadpolovičná väčšina oprávnených voličov.

     • Majstrovstvá SR dorastencov a dorasteniek vo vzpieraní

      V sobotu, 16.10. 2021, sa v Dolnom Kubíne konali Majstrovstvá SR dorastencov a dorasteniek vo vzpieraní. Žiak II.A triedy, Alex Šablatúra, si vo svojej kategórii do 89 kg v dvojboji - trh a nadhod vybojoval krásne 3. miesto.

      Alexovi srdečne gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

     • Voľby zástupcov rodičov do Rady školy

      Vážení rodičia,

      Rade školy pri Gymnáziu P.O.Hviezdoslava sa skončilo zákonom stanovené funkčné obdobie. Tvorí sa nová Rada školy a preto je potrebné zvoliť zástupcov rodičov do tohto orgánu.

      Postup ustanovania rady školy určuje zákon 596/2003 Z.z. a vyhláška 291/2004 Z.z. vyberám z nich relevantné ustanovenia:

     • Geografická exkurzia na Liptove

      Aj keď pandemická situácia nie je príliš lichotivá, rozhodli sme sa ísť so žiakmi bilingválnych tried spoznávať Liptov. Vo štvrtok 7.10. sa žiaci IV.A. vybrali do jedinej celoročne sprístupnenej jaskyne netopierov v Jánskej doline v Nízkych Tatrách, do Stanišovskej jaskyne. Napriek našej mnohopočetnej návšteve a svetlu na čelovkách sa spiaci obyvatelia jaskyne nenechali rušiť. Potom sme sa vybrali po stopách zlatonosnej rudy a dozvedeli sa príbeh mince, jej narodenie a počatie v zemských hĺbkach cez dotyk kovu s ohňom v kováčskej dielni až po jej vyrazenie. Putovanie po Liptove sme ukončili v najmodernejšom múzeu na Slovensku SMOPAJ (Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva). Prehliadka bola obohatená rôznymi interaktívnymi prvkami, modelovými situáciami, zvukmi a filmami. Žiaci si mohli pozrieť napríklad históriu slovenského jaskyniarstva alebo horolezectva, mohli si vyskúšať pr

     • SECONDARY SCHOOL SCHOLARSHIP PROGRAM - ŠTIPENDIÁ NA ŠTÚDIUM V ZAHRANIČÍ

      Chceš zažiť štúdium na kvalitných stredných školách v USA alebo v UK? Pritom spoznať životný štýl v rodinách a tiež miestne vzdelávacie, klubové či komunitné aktivity?

      LEAF ti v spolupráci s partnerskými výmennými organizáciami American Secondary Schools for International Students and Teachers, Inc. (ASSIST), USA a The Headmasters’ and Headmistresses’ Conference (HMC), Veľká Británia, ponúka program štipendijných študijných pobytov na súkromných stredných školách v USA a vo Veľkej Británii.

     • eTwinning: Writing Traditional Postcards

      Tento školský rok sa KVINTA opäť zapojila do eTwinning projektov. Ich projekt "Writing Traditional Postcards" je zameraný na napísanie 4 tradičných pohľadníc. Ich partnermi sú žiaci zo 14 škôl z 10 krajín EU a Turecka. 24. septembra 2021 na hodine ANJ napísali prvú pohľadnicu pri príležitosti "Dňa jazykov".

     • NEZABUDNUTÍ SUSEDIA

      Dňa 9. 9. 2021 sa naši žiaci dejepisných seminárov zúčastnili spomienkového podujatia pri príležitosti Dňa obetí holokaustu a rasového násilia. Podujatie pod názvom „Nezabudnutí susedia“ prebiehalo v desiatkach miest na celom Slovensku.

      V športovej hale Gymnázia P. O. Hviezdoslava si vypočuli príbehy o kubínskych židovských spoluobčanoch, ktorí boli v ťažkej dobe 2. svetovej vojny prenasledovaní a deportovaní do koncentračných táborov. Dozvedeli sa aj o hrdinských akciách mnohých Slovákov, ktorí im za cenu vlastného ohrozenia pomáhali.

     • Distribúcia Ag samotestu na našej škole.

      Preberanie balíčkov AG samotestov na domáce použitie

      Vážení rodiča.

      Každý žiak, ktorého rodič (alebo plnoletý žiak) prejavil v termíne do 26.8.2021 do 12.00 hod záujem, dostane 5 ks samotestov na domáce testovanie, k tomu 5 ks sterilných odberových tyčiniek na výter z prednej časti nosa (na tzv. nazálny výter) a návod na použitie.

     • Majstrovstvá Slovenska dorastu vo vodnom slalome

      Tento víkend (3. – 5. 9. 2021) sa bojovalo o cenné kovy na Majstrovstvách Slovenska dorastu vo vodnom slalome v individuálnych kategoriách (kajak aj canoe) a rovnako v pretekoch družstiev (kajak aj canoe).

      Naša žiačka, Petronela Ižová, ukončila sezónu naozaj vo veľkom štýle. Podarilo sa jej získať spolu 7 medailových umiestnení, pričom ako mladšia dorastenka si vybojovala aj 3 medaily vo vyššej vekovej kategórii starších dorasteniek.

     • ORGANIZÁCIA ZAČIATKU ŠKOLSKÉHO ROKA 2021/2022

      • 2.9.2021 o 8:00 hod. v športovej hale žiaci tried: príma, I.A, I.B, I.C
      • 2.9.2021 o 9:00 hod. v športovej hale žiaci všetkých ostatných tried

      V súčasnej dobe prebiehajú v budove nášho gymnázia rekonštrukčné práce (kompletná rekonštrukcia zdravotechniky, sociálnych zariadení a vnútorných omietok školy). Vzhľadom k uvedeným prácam a nevyhovujúcim hygienickým požiadavkám nie sú podľa platnej legislatívy na škole vytvorené vhodné podmienky na výchovno-vzdelávací proces a prezenčné vyučovanie študentov nie je v rekonštruovaných priestoroch možné.

     • ISIC preukaz

      Vážení rodičia, milí študenti!

      Aby ste mohli aj v novom školskom roku využívať svoj Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 na všetky zľavy a výhody doma a v zahraničí, je potrebné predĺžiť jeho platnosť.

      Obnovte si platnosť preukazu v dvoch krokoch:

      Zakúpte si známku ISIC v hodnote 10€ u p. Bielikovej (kontakt cez Edupage).

     • ECA junior slalom cup (Európsky juniorský pohár)

      Vodný slalom patrí už dlhodobo k top športom na Slovensku, v ktorých naši reprezentanti dosahujú vynikajúce výsledky a nie je tomu inak ani na našom gymnáziu.

      Talentovaná slovenská nádej, Peťka Ižová, žiačka kvinty, sa venuje kajaku už nejaký ten rôčik a dosahuje výborné výsledky. Dôkazom toho je aj 3. miesto, ktoré si doniesla zo Solkanu v Slovinsku z juniorského pohára v kajaku (K1).

     • Plávanie

      S majstrami Slovenska sa nám roztrhlo vrece, presnejšie s majsterkami :)
      Tentoraz si ale troška zaplávame, lebo mladé vodné talenty máme aj na našej škole.

      Jednou z mladých slovenských nádejí je aj žiačka sekundy Evka Mikulášová, ktorá si na Majstrovstvách Slovenska vyplávala na 50 m motýlik titul majsterky Slovenska. Stala sa aj vicemajsterkou Slovenska na 50 m kraul. Za jeden plavecký štýl môže reprezentovať krajinu iba jeden člen/členka. Evka reprezentuje Slovensko v 50 m motýlik a 50 m kraul.

     • Majsterka Slovenska v duatlone

      Tichá, nenápadná, skromná, ale so srdcom bojovníčky – tak by som charakterizoval aktuálnu majsterku Slovenska v duatlone – Bibianu Snovákovú.

      Len málokto vie, že Biba je už dvojnásobnou majsterkou Slovenska v duatlone. Prvýkrát sa ňou stala pred 3 rokmi a konečne sa po 3 rokoch čakania, po 3 rokoch každodenných tréningov, dočkala znova.

     • Národný certifikát kvality - eTwinning

      E-Twinningový projekt "Surprising Customs and Traditions From Around the World" bol ocenený národným certifikátom kvality za rok 2021. Vďaka patrí študentom 2C, ktorí na hodinách ANJ od novembra 2020 do mája 2021 svedomito pristupovali ku plneniu úloh. Každý mesiac sa venovali 2 témam, ktoré sa týkali rôznych zvykov a tradícií typických pre našu krajinu. Zároveň mali možnosť spoznať tradície partnerov z 9 krajín EU a Turecka.

    • Kontakty

     • Gymnázium P. O. Hviezdoslava Dolný Kubín
     • skola@gympoh.edu.sk
     • jurikova@gympoh.edu.sk
     • 043/5864785
     • Hviezdoslavovo námestie 18, 026 24 Dolný Kubín Slovakia
     • 00160571
     • 2020565162
   • Fotogaléria

     zatiaľ žiadne údaje