• Novinky

     • Schreibcafé-Poetryslam

      Dňa 7.4.2022 sa žiačky z triedy sexta (A.Horská, M.Nehajová a A.Spitzkopfová) zúčastnili workshopu a súťaže v prezentovaní vlastnej tvorby (poézia a próza) v nemeckom jazyku. Podujatie organizoval Goethe-Institut Bratislava. Alexandra Spitzkopfová získala 2.miesto a vyhrala jazykový kurz na GI v Bratislave. Srdečne blahoželáme!

     • NAŠI ÚSPEŠNÍ DEJEPISÁRI

      V stredu 6. 4. 2022 sa naši žiaci sexty Katarína Ďaďová, Jakub Martinček a žiak 2.B triedy Matej Kokoška zúčastnili krajského kola Dejepisnej súťaže gymnázií ČR a SR. V konkurencii 20 gymnázií Žilinského kraja získali krásne 3. miesto. Tohtoročná téma, v ktorej si zmerali trojčlenné tímy svoje znalosti, sa týkala priebehu 2. svetovej vojny na európskych bojiskách. Srdečne im k ich vynikajúcemu úspechu gratulujeme a prajeme ešte veľa nadšenia v spoznávaní histórie.

     • PYTAGORIÁDA

      V stredu 30. 3. 2022 sa uskutočnilo okresné kolo Pytagoriády. Tohto kola sa mohli zúčastniť všetci tí žiaci, ktorí uspeli v školskom kole. Z triedy príma 18 žiakov, zo sekundy 15 a z tercie 5 žiakov. Až v dvoch kategóriách sa našim žiakom v okresnom kole podarilo získať všetky tri prvé miesta. Výsledky sú nasledujúce:

     • eTwinning: Easter Postcards

      V utorok 5. 4. 2022 žiaci KVINTY napísali poslednú pohľadnicu svojim pratnerom eTwinningového projektu "Writing Traditional Postcards". Jej obsahom boli tradície, ktoré sú súčasťou Veľkonočného pondelka. Každý vytvoril vlastnú pohľadnicu v programe "Canva". Ich finálne práce si môže pozrieť v krátkom videu.

     • Zlatá klapka 2022

      Už tradične sa každoročne zapájame do celoslovenskej súťaže v audiovizuálnej tvorbe "Zlatá klapka" a žneme úspechy.

      I tento rok sa podarilo našim dvom príspevkom získať 4 nominácie a dostať sa medzi troch najlepších v kategórii Strih, Kamera, Krátky hraný film a Hudobný videoklip spomedzi 74 príspevkov v silnej konkurencii umeleckých škôl.

     • eTwinning - STEM Saves the Planet

      Trieda Tercia sa v rámci eTwinningového projektu STEM Saves the Planet už po tretíkrát stretla online s vrstovníkmi zo španielskej školy. Na spoločných online hodinách žiaci vzájomne prezentujú svoju prácu na projekte, ktorého výsledkom je vytvorenie vlastného blogu (https://sites.google.com/view/stem-saves-the-planet/domov). Tu budú žiaci postupne prispievať s článkami o ochrane životného prostredia a klimatických zmenách. V rámci tohto projektu sa Tercia plánuje postupne online stretnúť aj ďalšími žiakmi z Portugalska, Talianska, Grécka a Turecka, ktorí sú partnermi v projekte a pracujú na návrhoch programovateľných robotov, ktoré by mali prispieť k riešeniu znečistenia životného prostredia. Naše Slovenské modely síce nie sú programovateľné, ako tie zahraničné, ale sú vyrobené recyklovaných a recyklovateľných materiálov.

     • Poisson d´avril (prvoaprílová ryba)

      Vo Francúzsku majú zvyk na prvého apríla pripínať okoloidúcim papierovú rybu a využiť ich nepozornosť.

      Čím viac rýb, tým lepší prvoaprílový úlovok. Naši francúzštinári si túto tradíciu vyskúšali na vlastnej koži. Vyrobili veselé papierové ryby a snažili sa ich pripnúť na chrbát ničnetušiacim spolužiakom alebo učiteľom.

     • eTwinning: Online stretnutie študentov

      V pondelok 28. marca sa žiaci KVINTY stretli so svojimi partnermi projektu "Writing Traditional Postcards". Stretnutie malo tri fázy. V prvej fáze sa účastníci "predstavili" pomocou nástroja "sli.do" a následne ytvorili sme tri slovné mraky, ktoré zobrazujú zúčastnené krajiny, krstné mená a vek účastníkov. V druhej fáze každý z partnerov odpovedal na otázky, ktoré im napísali žiaci inej školy vopred. Nástroj "wordwall" nám poslúžil na určovanie poradia prezentujúcej školy. V tretej fáze sme si zmerali sily v kvíze pomocou nástroja "nearpod". Na prvom a druhom mieste sa umiestnili žiačky našej školy.

     • Vaše 2% dane

      Vážení rodičia, firmy, bývalí študenti, priatelia a zamestnanci školy

      Obraciame sa na Vás s prosbou darovať 2 % z Vašich daní, nakoľko ide o daň, ktorú ste inak povinní odviesť do štátneho rozpočtu. Prosíme Vás, aby ste sa nenechali odradiť tým, že Vaše 2 % nestoja za reč , keďže každý cent pomôže k naplneniu účelu nášho združenia.

     • Deň frankofónie

      Dňa 21.3.2022 oslávili naši študenti učiaci sa francúzsky jazyk Deň frankofónie, ktorý sa oslavuje po celom svete s cieľom spojiť všetkých ľudí, ktorí hovoria po francúzsky a ktorí majú radi Francúzsko a francúzsku kultúru.

      Podujatie sme pripravili v spolupráci s Oravskou knižnicou A. Habovštiaka v Dolnom Kubíne, kde žiaci strávili príjemné frankofónne dopoludnie.

     • Jazyková skúška GZ B1

      Ďalšie žiačky nášho gymnázia úspešne vykonali na Goethe-Inštitúte v Bratislave jazykovú skúšku Goethe-Zertifikat na úrovni B1. Blahoželáme!

      E.Kurtíková, M.Valtová, K.Siváková, M.Dibdiaková

     • Majstrovstvá Oravy v klasických šípkach

      Tento víkend sa bojovalo o titul majstra Oravy v klasických šípkach v Oravskom Veselom. Šípkarský projekt (ktorý sme urobili v roku 2020) priniesol svoje prvé ovocie. Turnaja sa zúčastnili aj 4 študenti našej školy – Jakub Škuta, Štefan Škuta, Matúš Lakoštík a Michal Kováčik. Niektorým sa darilo viac, iným zase menej. Martin Lakoštík a Michal Kováčik skončili hneď vo svojich skupinách, kde sa im nedarilo podľa svojich predstáv. Nevadí, svoju silu môžu ukázať zase o rok. Bratia Škutovci ukázali pevnejšiu ruku a ešte pevnejšie nervy. Jakubovi sa podarilo dostať na stupne víťazov a skončil na krásnom 3. mieste. Starší z dvojice, Štefan, ten vystúpal na najvyšší stupeň a stal sa tak majstrom Oravy. Mohol sa tak prvýkrát vo svojej šípkarskej kariére tešiť z celkového prvenstva. Verím, že ho toto víťazstvo „nakopne“ a bude pokračovať v kvalitných výkonoch aj naďalej. Všetkým zúčastneným ďakuj

    • CHEMICKÁ OLYMPIÁDA
     • CHEMICKÁ OLYMPIÁDA

      V piatok 11. februára sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Chemickej olympiády v kategórii D. Zúčastnili sa ho piati žiaci, z TERCIE a KVARTY. Všetci boli úspešní riešitelia.

      1. miesto: Nikola Šablatúrová (KVA)

      2. miesto: Laura Piecková (KVA)

      3. miesto: Júlia Kakačková (KVA)

      Všetkým účastníkom blahoželáme a prajeme veľa šťastia v okresnom kole.

    • Krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku
     • Krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

      Naša škola je pyšná na svojich študentov.

      Potvrdzuje to aj ďalšia úspešná reprezentácia a účasť Tatiany BAKAĽOVEJ z 3.A na krajskom kole olympiády v nemeckom jazyku.

      Súťaž sa konala 16. februára 2022, kde Tatiana získala v kategórii 2B výborné 5. miesto a stala sa úspešnou riešiteľkou.

      Táni srdečne gratulujeme a želáme ešte veľa študijných aj osobných úspechov.

    • DEJEPISNÁ OLYMPIÁDA – OKRESNÉ KOLO
     • DEJEPISNÁ OLYMPIÁDA – OKRESNÉ KOLO

      Dňa 9. februára 2022 sa žiaci prímy Ján Ohradzanský a Adrián Kusý, sekundy Marek Samuel Šimek a kvarty Júlia Kakačková a Tomáš Kytas zúčastnili okresného kola Dejepisnej olympiády, kde boli všetci úspešnými riešiteľmi. Vo svojich kategóriách získali2. miesto Adrián Kusý, 3. miesto Ján Ohradzanský a Marek Samuel Šimek. Všetkým srdečne gratulujeme a prajeme ešte veľa chuti a nadšenia na ceste za poznávaním histórie.

     • Krajské kolo olympiády vo francúzskom jazyku

      Dňa 15.2.2022 sa uskutočnilo krajské kolo olympiády vo francúzskom jazyku.

      Našu školu reprezentovali traja žiaci, ktorí obstáli v konkurencii 32 žiakov z nášho regiónu a dosiahli skvelé výsledky.

      V kategórii 1B získal Lukáš Šuda (Kvarta) prvé miesto a postúpil na celoslovenské kolo.

      V kategórii 2A získala druhé miesto Klára Kušnírová (II.A) a štvrté miesto v kategórii 2B získal Martin Horský (Oktáva).

    • 21. február – Medzinárodný deň materinského jazyka
     • 21. február – Medzinárodný deň materinského jazyka

      Milí kolegovia, milí žiaci,

      dnešný deň je vyhlásený za Medzinárodný deň materinského jazyka. Impulzom na vyhlásenie Medzinárodného dňa materinského jazyka bolo zachovanie pamiatky na hrdinstvo bengálskych študentov, ktorí 21. februára 1952 demonštrovali v Dháke zauznanie svojho materinského jazyka bengálčiny ako druhého oficiálneho jazyka vtedajšieho Pakistanu. Počas demonštrácie ich zastrelila polícia.

     • Krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku

      V utorok 8. februára sa uskutočnilo krajské kolo OAJ, v ktorom našu školu reprezentovali Tomáš Matis z triedy V.A a Desiree Julia Ault z triedy II.A. Obaja skončili ako úspešní riešitelia, Tomáš v kategórii 2C1 na štvrtom mieste a Desiree sa umiestnila v kategórii 2C2 na prvom mieste a postupuje do celoslovenského kola. Blahoželáme a prajeme veľa šťastia v celoslovenskom kole.

     • VIDEOKONFERENCIA S GRÉCKOM

      Dňa 1. februára 2022 sa na našej škole uskutočnilo zaujímavé podujatie, ktoré našich žiakov 2.B a
      2.C triedy na chvíľu, aj keď len virtuálne, prenieslo do ďalekého Grécka. Po minuloročnej návšteve nášho p. riaditeľa P. Streža v Ioaninne, spriatelenom gréckom meste Dolného Kubína, dostali naši žiaci ponuku od p. veľvyslankyne SR v Aténach Ivety Hricovej bližšie spoznať významného gréckeho sochára, architekta a maliara GeorgaZongolopoula. Jeho celoživotné dielo a nadáciu, ktorú na konci svojho života založil v Aténach,nám predstavil jeho synovec p. NicosTheodoridis. Prednáška bola veľmi pútavá a v jej závere sa aj naši žiaci pochválili výtvarnou tvorbou, ktorú na hodinách Umenia a kultúry realizujú. Veľkou motiváciou pre našich mladých umelcov je ponuka z veľvyslanectva pre víťaza umeleckej súťaže, ktorú vyhlásila p. veľvyslankyňa: návšteva nadácie G. Zongolopoulosa, ktorá sídli priamo v j

    • Kontakty

     • Gymnázium P. O. Hviezdoslava Dolný Kubín
     • skola@gympoh.edu.sk
     • jurikova@gympoh.edu.sk
     • 043/5864785
     • Hviezdoslavovo námestie 18, 026 24 Dolný Kubín Slovakia
     • 00160571
     • 2020565162
   • Fotogaléria

     zatiaľ žiadne údaje