Navigácia

 

Otvorená hodina ruského jazyka a beseda s ruskými spisovateľmi

V rámci DNÍ RUSKEJ LITERATÚRY v Žilinskom samosprávnom kraji sme v stredu 13.6.2018  na našej škole privítali návštevu z Petrohradu. Dve p. učiteľky /ocenené laureátky/ N.Dudinska, I.Manaenko sa zúčastnili na vyučovaní. Potom nasledovala beseda v Oravskej knižnici A. Habovštiaka so spisovateľmi N.Prokudinom a J.Zverlinom, ktorí píšu pre deti i dospelých. Žiakom pútavo predstavili svoju tvorbu a potom odpovedali na ich otázky. Naši ruštinári z 3.B a 2.A sa aktívne zapájali, získali tým nové poznatky a jazykové zručnosti.

Učíme sa aj hrou

  

 

 

Vianočná hodina 3.B

  

Letná škola ruského jazyka a kultúry Kazanskej federálnej univerzity

Termíny: 2. až 29. júla 2018

Trvanie: 4 týždne (3 týždne školenie + 1 týždeň výletov podľa výberu)

Auditórium: študujúci ruštinu ako cudzí jazyk (úroveň A2-B1)

Počet študentov v skupine: 10-12 osôb

Náklady:

- školenie - 25000 rub

- ubytovanie v univerzitnom internáte - od 500 rubľov (ak budú voľne miesta) alebo v rodine (cena dohodou)

- zdravotné poistenie (výšku určuje poistník)

- prehliadky, výlety (pre záujemcov)

 

V cene študijných poplatkov je zahrnuté:

- 60 akademických hodín komunikačnej praxe

- 36 akademických hodín regionálnej geografickej praxe (prehliadka Kazane, návšteva Kremľa, Staro –Tatárskeho predmestia, múzea Konstantina Vasiljeva, strediska „Ermitáž –Kazaň, „Múzea socialistického štýlu života“, „Múzea šťastného detstva“, zábava v nákupných centrách, stretnutie s ruskými študentmi, tematické večery, súťaže). Vstupenky sa platia osobitne.

- všetky materiály zo školenia

Obsah a trvanie programu je možné prispôsobiť a dohodnúť na žiadosť vytvorenej skupiny poslucháčov. Štandardný program zahŕňa: intenzívnu konverzáciu, praktickú gramatiku, praktickú fonetiku, audiovýučbu, čítanie, praktické cvičenie písma, špeciálne kurzy z krajinovedy, ruskej literatúry, ruskej kultúry.

 

Podmienky pre podanie prihlášky: žiadosť sa posiela  na adresu admission@kpfu.ru  s oznámením Vášho záujmu  o štúdium na letnej škole v Kazanskom medzinárodnom jazykovom centre KFU. Ak je potrebné získať vízum, žiadosť sa musí predložiť 1,5 až 2 mesiace pred začiatkom programu.

 

Kontaktné informácie:

Odpovede na otázky ohľadne obsahu programu zodpovie Tatiana Gennadjevna Bočina, vedúca Vysokej školy ruského jazyka a medzikultúrnej komunikácie Tatiana.Bochina@kpfu.rurki-kfu@mail.ru,  tel .: +7 (843) 221-33-40

Otázky, týkajúce sa získania pozvania na vybavenie víz a ubytovania, prosím pošlite na adresu admission@kpfu.ru.

Otázky, týkajúce sa prispôsobenia programu na žiadosť a príchod skupiny poslucháčov posielajte Guľnare Vasiljevne Sadykovoj, gsadykova@yahoo.com, Gulnara.Sadykova@kpfu.ru,  tel. +7 (843) 221-33-67.

Program, ktorý potrvá menej ako jeden mesiac, sa uhrádza ako program trvajúci jeden mesiac.

Štvrtý týždeň programu zahŕňa výlety autobusom alebo loďou v Kazani, jej predmestiach a návštevu okolitých miest: mesta Joškar-Ola, ostrov Svijažsk, Raifský kláštor Bohorodičky, atď. (vstupné sa platí zvlášť).

Miroslav Cingeľ, žiak 3.B získal ocenenie za účasť v kvíze o histórii ruského a slovenského národa pri príležitosti 25. výročia diplomatických vzťahov medzi Ruskom a Slovenskom. Kvíz organizovalo Veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku.

 

Počty žiakov a triedy v ktorých sa vyučuje ruský jazyk :

  • 1.C - 19 žiakov
  • 2.A, 2.C - 29 žiakov
  • 3.B - 19 žiakov
  • 4.A, 4.B - 24 žiakov
  • Konverzácie v ruskom jazyku  - 8 žiakov

Fotogaléria

Kontakt

  • Gymnázium P. O. Hviezdoslava Dolný Kubín
    Hviezdoslavovo námestie 18, 026 24 Dolný Kubín
  • 043/5864785

Mapa