Otvorená hodina ruského jazyka a beseda s ruskými spisovateľmi

V rámci DNÍ RUSKEJ LITERATÚRY v Žilinskom samosprávnom kraji sme v stredu 13.6.2018  na našej škole privítali návštevu z Petrohradu. Dve p. učiteľky /ocenené laureátky/ N.Dudinska, I.Manaenko sa zúčastnili na vyučovaní. Potom nasledovala beseda v Oravskej knižnici A. Habovštiaka so spisovateľmi N.Prokudinom a J.Zverlinom, ktorí píšu pre deti i dospelých. Žiakom pútavo predstavili svoju tvorbu a potom odpovedali na ich otázky. Naši ruštinári z 3.B a 2.A sa aktívne zapájali, získali tým nové poznatky a jazykové zručnosti.

Učíme sa aj hrou

Vianočná hodina 3.B

Miroslav Cingeľ, žiak 3.B získal ocenenie za účasť v kvíze o histórii ruského a slovenského národa pri príležitosti 25. výročia diplomatických vzťahov medzi Ruskom a Slovenskom. Kvíz organizovalo Veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku.