Od školského roka 2017/2018 sme otvorili na našej škole

Päťročné bilingválne štúdium s druhým vyučovacím jazykom anglickým

Päťročné bilingválne štúdium je určené žiakom, ktorí úspešne ukončia 8. alebo 9. ročník ZŠ. Druhým vyučovacím jazykom je anglický jazyk a ako cudzí jazyk si žiaci môžu vybrať nemecký, francúzsky alebo ruský jazyk.

Cieľom bilingválneho vzdelávania je pripraviť absolventov tak, aby dokázali komunikovať v ústnej i písomnej podobe v slovenskom, anglickom a ďalšom cudzom jazyku v bežnom živote i odbornej praxi rôzneho profesionálneho zamerania s využitím nadobudnutých jazykových vedomostí vo všetkých predmetoch študijného programu a taktiež pri ďalšom štúdiu na vysokých školách u nás i v zahraničí s možnosťou širokého uplatnenia na trhu práce.

Čo čaká uchádzačov o bilingválne štúdium na našej škole?

Prvý ročník štúdia je zameraný na intenzívnu prípravu v anglickom jazyku v rozsahu 16 hodín týždenne. Tento počet zahŕňa nasledovné predmety – anglický jazyk (10h.), ktorého cieľom je rozvoj všetkých jazykových zručností a cielené precvičovanie anglickej gramatiky a rozširovanie slovnej zásoby, anglický jazyk v komunikačnej praxi (2h.) zameraný na ústny prejav v súlade s konverzačnými okruhmi, britská a americká literatúra (2h.), reálie anglofónnych krajín (1h.) a tvorivé písanie v anglickom jazyku (1h.). Okrem toho sa v prvom ročníku vyučuje slovenský jazyk (3h.), druhý cudzí jazyk (3h.), matematika (2h.), etická/náboženská výchova (1h.), umenie a kultúra (2h.) a telesná a športová výchova (2h).

V druhom ročníku sa redukuje počet hodín anglického jazyka na 4, pričom pribúdajú predmety vyučované v anglickom jazyku - matematika, informatika, dejepis, geografia a občianska náuka. Ostatné predmety (slovenský jazyk a literatúra, fyzika, chémia, biológia, etická/náboženská výchova, telesná a športová výchova) sú vyučované v slovenskom jazyku.

V treťom ročníku okrem uvedených predmetov pribúda opäť predmet britská a americká literatúra a reálie anglofónnych krajín.

V štvrtom ročníku sa štruktúra predmetov nemení, pričom žiaci majú možnosť zvoliť si profilujúce predmety v rozsahu 6 hodín a zároveň absolvujú maturitnú skúšku zo slovenského jazyka a literatúry.

V piatom ročníku je opätovne posilnený anglický jazyk (10h.), čo zabezpečuje dostatočnú prípravu žiakov na zvládnutie náročnej maturity na úrovni C1. Okrem toho si žiaci volia profilujúce predmety v rozsahu 14 hodín s cieľom pripraviť sa na maturitnú skúšku.Všetky uvedené predmety budú vyučované kvalifikovanými vyučujúcimi, resp. lektorom.

Popri štúdiu ponúkame našim bilingválnym študentov možnosť zapájať sa do jazykových olympiád a súťaží, školských podujatí zameraných na cudzie jazyky – Deň jazykov, návšteva divadelných predstavení v anglickom jazyku, príležitostné poznávacie zájazdy do Anglicka. Budeme ich podporovať v úsilí absolvovať študijný pobyt v zahraničí, napríklad v rámci grantového programu EÚ Erasmus +.

Prípadné otázky zodpovieme na tel. č.: 043/5864785, skola@gympoh.edu.sk