Tlačivá:

Vyhlásenie 2018

Potvrdenie 2018

Vážení rodičia, firmy, bývalí študenti, priatelia a zamestnanci školy

Obraciame sa na Vás s prosbou darovať 2 % z daní nakoľko ide o daň, ktorú musíte odviesť do štátneho rozpočtu. Prosíme Vás, aby ste sa nenechali odradiť myšlienkami ako: „ Moje 2 % nestoja za reč“ a podobne, keďže každý cent pomôže k naplneniu účelu nášho združenia:

1. podpora získavania didaktických pomôcok,literatúry a metodických postupov z tuzemska a zahraničia,
      2.prostriedkami fondu prispievať na budovanie materiálno-technickej základne školy,
      3.podporovať organizovanie jazykových kurzov, externe-vzdelávacích podujatí, kurzov obsluhy počítačov a využívanie výpočtovej techniky pre študentov a pracovníkov školy,
      4. podporovať športové aktivity na škole,
      5.podporovať kultúrno-výchovné podujatia študentov školy,
      6.prostriedkami fondu prispievať na nákup učebných pomôcok, literatúry, prístrojov a zariadení na skvalitnenie výchovno-    vzdelávacieho procesu,

7. Finančne zabezpečiť sprievodné podujatia, publikáciu a organizáciu osláv pri príležitosti 100. výročia založenia nášho gymnázia.

Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

1.    Do 15.2.2019 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.

2.    Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane.

3.    Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.

4.    Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane, v ktorom sú už vyplnené údaje o prijímateľovi.

5.    Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2019 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Podávate si daňové priznanie sami?

1.    Riadne vyplňte daňové priznanie.

2.    Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.

3.    V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Obchodné meno alebo názov: Občianske združenie Gymnázia P. O. Hviezdoslava Dolný Kubín

Sídlo - obec, PSČ, ulica, číslo:

Hviezdoslavovo Námestie 1659/18, 026 24 Dolný Kubín

Právna forma: Občianske združenie

Identifikačné číslo (IČO/SID): 51237792

4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (na daňový úrad podľa Vášho bydliska.zvyčajne do 31.3.2019).

Postup pre právnické osoby

Riadne vyplňte daňové priznanie.    1.

Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).    2.

3.    V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Sídlo - obec, PSČ, ulica, číslo:

Hviezdoslavovo Námestie 1659/18, 026 24 Dolný Kubín

Právna forma: Občianske združenie

Identifikačné číslo (IČO/SID): 51237792

4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list

papiera ako prílohu.

5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového

priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte

daň z príjmov.

Za poskytnuté prostriedky Vám ďakujeme.

RNDr. Peter Strežo
                                                                                                    riaditeľ školy