Navigácia

Týždeň chutí

V dňoch 19.-23.6. 2017 prebiehal na našej škole Týždeň chutí, ktorý pripravili francúzštinári zo Septimy
(N. Jaššová, N. Kováčiková, M. Karasová, A. Nemček, N. Vicáňová a V. Žofaj). Počas celého týždňa cez veľkú prestávku na školskom dvore odprezentovali postupne rôzne chute – sladkú, slanú, kyslú, horkú a ostrú – prostredníctvom malej ochutnávky zdravých i menej zdravých jedál. Súčasťou prezentácie bolo hádanie chuti rôznych známych i neznámych potravín a pre troch odvážnych bola pripravená výzva v podobe zvládnutia extrémnej chute, za čo získali poukážku do školského bufetu.
Podujatie sa stretlo s veľkým záujmom a pozitívnym ohlasom a okrem oživenia veľkých prestávok na školskom dvore vytvorilo priestor aj na zamyslenie sa nad tým, čo jeme.

Kliknutím na na obrázok prejdite do fotogalérie.

Sladká francúzština

V nadväznosti na učebnicový text o švajčiarskej čokoláde sme sa na hodine francúzskeho jazyka rozhodli vyskúšať na vlastnej koži remeslo švajčiarskych výrobcov čokolád a pokúsili sme sa vyrobiť vlastné pralinky z mliečnej čokolády s nugátovou plnkou a praženým lieskovým orieškom vo vnútri.
Ako dokazujú fotky – podarilo sa a my sme zistli, že učenie sa francúzštiny môže byť nielen užitočné ale najmä, že môže mať aj sladkú príchuť.

 

 

Fotogaléria

Kontakt

  • Gymnázium P. O. Hviezdoslava Dolný Kubín
    Hviezdoslavovo námestie 18, 026 24 Dolný Kubín
  • 043/5864785

Mapa