• Informácie o možnostiach štúdia:

Bilingválne štúdium

Riaditeľstvo Gymnázia P.O.Hviezdoslava Dolný Kubín oznamuje žiakom a rodičom žiakov ôsmeho a deviateho ročníka základných škôl, že otvára jednu triedu  päťročného bilingválneho štúdia s druhým vyučovacím jazykom anglickým.

Štvorročné a osemročné štúdium

Žiakom a rodičom žiakov piateho a deviateho ročníka základných škôl oznamujeme, že otvárame dve triedy štvorročného gymnázia a jednu triedu osemročného gymnázia.

Všetky Vaše otázky týkajúce sa možnosti štúdia na Gymnáziu P. O. Hviezdoslava Dolný Kubín radi zodpovieme na tel. 043/5864785 alebo na skola@gympoh.edu.sk

Prečo študovať na Gymnáziu P. O. Hviezdoslava?

Na našej škole získate kvalitné vzdelanie potrebné pre štúdium na vysokej škole, o čom svedčí úspešnosť našich študentov na prijímacom konaní na univezity na Slovensku, v Českej republike, vo Veľkej Británii, v Dánsku, v Holandsku...

Učebné plány osemročnéhoštvorročného aj bilingválneho štúdia umožňujú našim žiakom vybrať si v posledných dvoch ročníkoch z voliteľných predmetov tie, ktorým sa chcú venovať počas štúdia na vysokej škole.

Počas celého štúdia sa intenzívne vyučuje prvý cudzí jazyk - anglický alebo nemecký, okrem toho majú žiaci možnosť vybrať si druhý cudzí jazyk - anglický, nemecký, ruský alebo francúzsky.

päťročnom bilingválnom štúdiu sa v prvom ročníku kladie dôraz na intenzívnu výučbu anglického jazyka (16 hodín týždenne). Od druhého ročníka sú v anglickom jazyku vyučované odborné predmety matematika, informatika, dejepis, občianska náuka a geografia.

Kvalitná príprava žiakov v matematike, v prírodných aj v humanitných vedách bola už niekoľkokrát ocenená slovenskými a zahraničnými univerzitami, naši študenti počas štúdia na vysokej škole získali ceny dekana.

Škola podporuje mnohé projekty na lokálnej aj medzinárodnej úrovni. Študenti sa pravidelne zajájajú do E-twinningu so školami po celom svete, majú možnosť pobytov v rámci projektov ERASMUS+, rozvíjajú svoju osobnosť v programe DofE (Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu), sme zapojení do vzdelávania pre potreby vedomostnej spoločnosti so zameraním na informatiku a prírodovedné predmety v projekte IT Akadémia a do finančného vzdelávania v rámci projektu FINQ.

Naša škola je zapojená do projektu PASCH, v rámci ktorého na škole pôsobí nemecký lektor, žiaci sa môžu stať členmi divadelného krúžku a zúčastniť sa zahraničných divadelných festivalov, stať sa redaktormi internetového časopisu KLICK, zložiť jazykovú skúšku Zertifikat Deutsch alebo sa uchádzať o trojtýždňový letný jazykový kurz v Nemecku.

Každoročne sa naši študenti umiestňujú na popredných miestach v predmetových a športových olympiádach na krajskej aj celoslovenskej úrovni. Výrazným úspechom je opakovaná účasť na Olympiáde mladých vedcov, naši žiaci reprezentovali školu a krajinu v medzinárodnom kole v Iráne, Azerbajdžane, Argentíne a JAR.

Každý rok pre žiakov našej školy organizujeme exkurzie do zahraničia. Exkurzie žiaci absolvujú aj v rámci jednotlivých predmetov.

Počas celého školského roka organizujeme športové turnaje, podujatia ako Deň jazykov, školský ples, bažantský a vianočný večierok.

Gymnázium P. O. Hviezdoslava ponúka široký výber krúžkov a mimoškolských aktivít, žiaci vydávajú vlastný študentský časopis a majú možnosť pracovať v školskom parlamente.