Súťaže

Matematická olympiáda 2018

Dňa 17.4.2018 sa uskutočnilo obvodné kolo Matematickej olympiády, na ktorom našu školu reprezentovali žiaci primy, sekundy a tercie. V kategórii Z7 sa víťazkou obvodného kola stala žiačka tercie Michaela Vicáňová. V konkurencii rovesníkov zo ZŠ sa darilo aj Eve Sopúchovej, Brankovi Mahútovi a Sofii Sekerášovej, ktorí obsadili 2. miesto v kategórii Z6. Gratulujeme!

Matematický náboj 2017

V obľúbenej súťaži Matematický náboj si 7. apríla 2017 zmerali naši žiaci sily s tímami
z celého Slovenska. Každá škola poslala do turnaja svojich najlepších matematikov,
v silnej konkurencii sa kubínski gymnazisti nestratili.

Za úspešnú reprezentáciu školy chválime Katku Studeničovú z III.B,  Kláru Kazimírovú Natáliu Pohánkovú zo IV.B, Jozefa Majzela a Jána Vankúša zo septimy. Ich tím seniorov sa dostal do prvej polovice výsledkovej listiny!

Ešte lepšie, v najúspešnejšej tretine, skončil tím juniorov, blahoželáme Michalovi Hečkovi, Patrikovi Knaperekovi, Dávidovi Kubekovi, Dávidovi Lackovi a Petrovi Močárymu zo sexty!