Úspechy žiakov našej školy za rok 2017/2018

Medzinárodné školské majstrovstvá v zimných športoch - ZIMNÁ GYMNAZIÁDA vo Francúzsku - Grenoble, 5. -10. február 2018. Samuel Šagát - disciplína - snowboardcross 2. miesto.

17. januára sa na našom gymnáziu ukutočnilo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku a medzi víťazmi sú aj žiaci našej školy Tania Faglicová v kategórii 2A a Andrej Záchel v kategórii 2B. Víťazkou vo svojej kategórii (1A) je aj Laura Števonková.
      O deň neskôr, teda 18. januára prebehla aj olympiáda v nemeckom jazyku, a aj tentokrát stáli na stupienkoch víťazov naši žiaci:Timea Trnkócyová v kategórii1A, Juliana Kapinová v kategórii 2A a Martin Ošťadnický v kategórii 2B. Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov na krajských kolách.

Žiaci našej školy sa zúčastnili 10. januára 2018 školskej snowboardovej ligy v Jasnej v disciplínach snowboardcross a slalom.
      - slalom: 1. miesto Samuel Šagát, 7. miesto Matúš Gogolák
      - snowboardcross: 1. miesto Samuel Šagát, 6. miesto Matúš Gogolák

Samuel Šagát žiak III.A triedy sa výbornými výsledkami počas celej sezóny nominoval na ZIMNÚ GYMNAZIÁDU vo Francúzsku 5. - 10. februára 2018.

Prehľad umiestnenia žiakov v krajských, celoslovenských a medzinárodných kolách predmetových olympiád a postupových súťaží za rok 2016/2017:

Krajské kolo

Olympiáda v anglickom jazyku

Laura Števonková

5.miesto

Tania Faglicová

9.miesto

Olympiáda v nemeckom jazyku

Timea Trnkócyová

1.miesto

Dejepisná olympiáda

Damián Hoferica

6.miesto

Celoslovenské kolo

Olympiáda v nemeckom jazyku

Timea Trnkócyová

6.miesto

Prehľad umiestnenia žiakov v krajských, celoslovenských a medzinárodných kolách športových súťaží za rok 2016/2017:

Krajské kolo

Bedminton- žiaci

Ševčík, Turčina

1.miesto

Bedminton- žiačky

Bogáňová, Plutinská

2.miesto

Celoslovenské kolo

Bedminton- žiaci

Ševčík, Turčina

5.miesto

Absolvent našej školy a absolvent Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave Ing. Juraj ŠIMEK získal pochvalný list dekanky za vynikajúce štúdijné výsledky v akademickom roku 2015/2016. Pochvala mu bola udelená aj za ocenenia Magna Cum Laude, Cena dekanky a za nomináciu IT Spy. Blahoželáme a prajeme mnoho ďalších úspechov!

K polročnému vysvedčeniu dostali žiaci našej školy odmenu aj za ich úspechy v súťažiach a predmetových olympiádach.

Jana Šimeková z kvarty za prvé miesto v celoštátnej súťaže „Mladá poviedka

Bruno Baňas, Veronika Fedorová, Simona Kúdelčíková, Petra Matláková, Tatiana Pavolková, Jaroslav Prílepok a Róbert Zvara z kvinty za postup do finále medzinárodnej súťaže „This Human World

Michal Hečko, Dávid KubekDávid Lacko zo sexty za 1.,2. a 3. miesto v krajskom kole olympiády z fyziky

Michaela Plutinská (I.A), Stela Bogáňová (I.A), Ema Pelachová (II.B), Eliška Zrnčíková (II.C), Matúš Ševčík (II.C) a Lukáš Turčina (III.A) za reprezentáciu školy v celoštátnom kole turnaja v bedmintone