• Majstrovstvá Slovenska v armwrestlingu

     • Peter Otruba a Kristián Országh v piatok 22. 11. 2019 reprezentovali našu školu v armwrestlingu na celoslovenskom finále, ktoré sa konalo, tak ako aj minulý rok, v Košiciach. V konkurencii 161 študentov z celého Slovenska sa naši študenti vôbec nestratili. Kristián súťažil v kategórii do 65 kilogramov. Súťaž začala pre neho veľmi dobre, po dvoch zápasoch mal na konte 2 výhry, ale prišiel nepochopiteľný skrat zo strany organizátorov, ktorým padol celý systém a celú kategóriu odsunuli na úplný záver a zápasy, ktoré už prebehli, vôbec neplatili a začalo sa úplne odznova. Trocha na zamyslenie do budúcnosti, veď povedzme si, na takejto úrovni by sa to nemalo stávať, veď aj my učitelia si vedieme podvojnú evidenciu. To len troška rozčarovania na úvod. Na rad prišla kategória do 80 kg, kde sme mali jediného zástupcu, Peťa. Peter ukázal, že má na to postaviť sa aj chlapcov, ktorí to denno-denne trénujú a ukázal svoju silu. Svoj druhý štart na Majstrovstvách Slovenska odštartoval 2 výhrami, ale potom sa stretol s celkovým víťazom, na ktorého nestačil. Podarilo sa mu ešte pár zápasov vyhrať a pomaly sa predieral dopredu, ale pred semifinále narazil na víťaza z nášho kraja, ktorého nedokázal zlomiť. Obaja však nemuseli vešať hlavu, lebo Peter obsadil vynikajúce 5. miesto a zopakoval tak výsledok z minulého roka. Kristián, aj napriek tomu, že mu nezarátali prvé dve výhry, čo by mu podstatne vylepšilo výsledok, skončil nakoniec na krásnom 7. mieste. Dovolím si tvrdiť, že nebyť fatálneho zlyhania organizátorov, Kristián by atakoval stupne víťazov. Chcem poďakovať chalanom za reprezentáciu našej školy a verím, že v budúcnosti ešte ukážu, čo sa v nich skrýva.

     • Medzinárodná súťaž iBobor

     • V dňoch 11. - 14. novembra 2019 sa naša škola zapojila do medzinárodnej súťaže Bebras - Informatický bobor. Účastníci riešili zaujímavé logické úlohy a dosiahli vynikajúce výsledky, medzi 167 súťažiacimi bolo až 70 úspešných riešiteľov.

      Víťazmi v jednotlivých kategóriách sa stali:
      Benjamíni: Anna Mešková zo sekundy, Samuel Juráš z prímy, Alexandra Pukajová zo sekundy
      Kadeti: žiaci kvarty Michaela Vicáňová, Denisa Fričová, Daniel Hauko, Petronela Ižová
      Juniori: Samuel Dzúrik z II.C, Martin HorskýThung Nguyen Duc zo sexty
      Seniori: Maroš Katreniak zo IV.C, Frederika Kráľová zo IV.A, Vladimír Macko zo IV.C

     • Žiaci našej školy postúpili na MS v bedmintone SŠ.

     • Žiaci našej školy zvíťazili v krajskom kole v bedmintone.

      Umiestnenie:

      Gymnázium P.O.Hviezdoslava DK (Michal Kurhajec, Samuel Poláček), 1. miesto. Postup MS

      Gymnázium P.O. Hviezdoslava DK (Sabina Matejčíková, Michaela Šmilňáková), 1. miesto .Postup MS

     • Olympiáda v anglickom jazyku

     • Dňa 21. novembra 2019 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. V kategórii 1A zvíťazil Eliáš Kotúľ (sekunda), na druhom mieste skončila Patrícia Baltazárovič (príma) a na treťom Júlia Kakačková (sekunda). V kategórii 1B zvíťazila Laura Števonková (kvarta), na druhom mieste skončil Jakub Martinček (kvarta) a na treťom Matúš Kováčik (kvarta). V kategórii 2A zvíťazil Matej Spišák (II.B), na druhom mieste skončili Peter Bosák (kvinta) a Martin Horský (sexta) a na treťom Tomáš Zgút (sexta). V kategórii 2B zvíťazila Tania Faglicová (septima), na druhom mieste skončil Matej Chmara (III.C) a na treťom Nikolaj Dubnicaj (III.B). V kategórii 2C1 zvíťazil Tomáš Matis (III.A), na druhom mieste skončila Mária Štyráková a na treťom mieste sa umiestnil Ján Chylka (obaja z triedy II.A). Víťazom blahoželáme a držíme palce v obvodnom kole.

     • Olympiáda v nemeckom jazyku

     • Víťazmi školského kola Olympiády v nemeckom jazyku sa stali Ľubica Fintorová zo sexty (kategória 2A) a Peter Otruba zo IV.B (kategória 2B). Blahoželáme.

     • ARMWRESTLING

     • Aj tento rok sa naši žiaci zúčastnili 2. ročníka Silnej ruky, ktorá sa konala v Obchodnej akadémii v Dolnom Kubíne. Súťaž bola kvalitne obsadená školami z Banskej Bystrice, Liptovského Hrádku, Liptovského Mikuláša, Žiliny a pod. Našu školu reprezentovali: Kristián Országh, Andrej Šuvada, Michal Dudášik a Peter Otruba. Prví traja menovaní nemali povestné „šťastíčko“ a nepodarilo sa im dosiahnuť stupne víťazov, aj keď niektorí neboli ďaleko. Kristián Országh obsadil konečné 4. miesto, ktoré nakoniec stačilo na postup. Ku Kristiánovi sa pridal Peter Otruba, ktorý, ako jediný z našej školy, dosiahol na pódiové umiestnenie a skončil na krásnom 3. mieste, podarilo sa mu (tak, ako aj minulý rok) kvalifikovať na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať 22. 11. 2019 v Košiciach. Obom budeme držať palce! Všetkým, ktorí reprezentovali našu školu, ďakujem, a prajem veľa ďalších športových úspechov.

     • Týždeň vedy a techniky

     • V rámci Týždňa vedy a techniky navštívili minulý týždeň žiaci 3.B a 3.C triedy Slovenské technické múzeum v Košiciach. Vo vedecko - technickom centre absolvovali tzv. „Magneticko múzejnú hodinku." Počas nej si žiaci objasnili a vyskúšali množstvo experimentov  na tému: magnetizmus, jednosmerný prúd a elektromagnetická indukcia. Žiaci tak mali možnosť nielen sa niečo naučiť, ale aj zabaviť. Viď foto.

     • Vzácna návšteva historickej učebne na našej škole.

     • Žiaci Špeciálnej základnej školy navštívili našu historickú učebňu, ktorú sme sprístupnili pri príležitosti 100.výročia nášho gymnázia. Po prehliadke učebne strávili žiaci IV.B spoločné chvíle s novými kamarátmi milými rozhovormi a výtvarnými aktivitami.

       

     • Žiaci našej školy zvíťazili v okresnom kole v bedmintone.

     • Žiaci našej školy zvíťazili v okresnom kole v bedmintone.

      Výsledky:

      kategória žiaci SŠ

      1. Gymnázium P.O.H. (Michal Kurhajec, Samuel Poláček), 12:0 / 8 b.Postup KK
      2. SOŠ obchodu a služieb „B“ (Matej Franko, Mário Zaťko), 8:4 / 6 b.
      3. Obchodná akadémia „A“ (Matúš Polák, Slavomír Šuriňák), 7:5 / 4 b

      kategória žiačky SŠ

      1. Gymnázium P.O. Hviezdoslava „A“ (Sabina Matejčíková, Michaela Šmilňáková), 12:0 / 8 b.Postup KK
      2. Gymnázium P.O. Hviezdoslava „B“ (Nikola Klejová, Kristína Skálová), 9:3 / 6 b.
      3. Obchodná akadémia „B“ (Barbora Durajová, Sofia Solčanská), 5:7 / 4 b

       

     • Veľtrh VŠ Gaudeamus 2019

     • V stredu 6.11.2019 žiaci 3.B, 3.C a septimy navštívili veľtrh pomaturitného vzdelávania v Nitre, ktorý sa konal v pavilóne Agrokomplexu. Čakali nás tam stánky, v ktorých učitelia a študenti informovali o odboroch na vysokých školách u nás i v Českej republike, Švajčiarsku, Kanade a iných štátoch. Vládla tam príjemná atmosféra. Žiaci si mohli zobrať prospekty škôl i malé upomienkové darčeky. Veríme, že účasť na veľtrhu im pomôže pri voľbe tej správnej vysokej školy.

      Prospekty škôl z veľtrhu sú v dispozícii u Mgr. Ľ.Koumbovej v kabinete VP pri vrátnici.

     • Deň jazykov 2019

     • Dňa 29.10. 2019 žiaci našej školy oslávili „Deň jazykov 2019“. Každá trieda sa zmenila na krajinu z rôznych kútov sveta. Žiaci mali za úlohu priblížiť kultúru danej krajiny. Jedinou podmienkou bolo zakomponovať do svojej prezentácie 100-ku, keďže sme v septembri oslavovali toto jubileum pri príležitosti založenia nášho gymnázia. Počas dopoludnia sme mali možnosť precestovať všetky kontinenty našej planéty a ocitnúť sa v 16 štátoch sveta. Otvorením dverí triedy PRÍMA sme sa ocitli na BALI, kde sme mali možnosť ochutnať rôzne nápoje ponúkané v bare pod palmami. SEKUNDA nás očarila kultúrou Vietnamu. TERCIA originálnym spôsobom prezentovala Írsko a využila „100“ v preklade. KVARTA nám priblížila krajinu Irán najautentickejšie zo všetkých. KVINTA si dala na svojej práci záležať a svojou prezentáciou najlepšie vystihli Dánsko. Žiaci triedy SEXTA zaujali návštevníkov „informačným okienkom“ o Argentíne. Za dverami SEPTIMY sme vstúpili do Thajska, kde sme si pochutili na najlepšom koláčiku. I.A predstavila Nový Zéland vytvorením najväčšieho stáda oviec. I.B nám sprítomnila farby, chute a vône Mexika. I.C nám umožnila zrelaxovať vo Fínsku spôsobom im vlastným, no predsa v saune. II.A sa postarala o najlepšiu zábavu v severskej krajine, ktorou bolo Švédsko. II.B pre hostí Spojených arabských emirátov pripravila najintenzívnejšie zážitky. II.C najlepším prepracovaním priblížila Brazíliu. III.A svojim profesionálnym prístupom prezentovala Mongolsko. V triede III.B prezentovali Taliansko a upútali vlastným filmom. III.C nás skvelou hudbou preniesla do Austrálie. Žiaci v každej triede vytvorili úžasnú atmosféru a vymysleli originálnu výzdobu. Hodnotenie nebolo jednoduché, ale študenti štvrtého ročníka a OKTÁVY sa tejto úlohy zhostili zodpovedne. 

     • Burza stredných škôl

     • Aj v tomto školskom roku sme prezentovali štúdium na našej škole deviatakom z okresu Dolný Kubín v MsKS. N.Pillárová z 3.B a J.Tomko z 2.A informovali o 4-ročnom  a bilingválnom štúdiu spolu s výchovnou a kariérnou poradkyňou Mgr. Ľ. Koumbovou. 

   • Kontakty

    • Gymnázium P. O. Hviezdoslava Dolný Kubín
    • skola@gympoh.edu.sk
    • jurikova@gympoh.edu.sk
    • 043/5864785
    • Hviezdoslavovo námestie 18, 026 24 Dolný Kubín
    • 00160571
    • 2020565162
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje