• Diseminačný seminár k Projektu Erasmus+ - Učme sa inak - zručnosti pre 21. storočie

        Po ukončení všetkých piatich mobilít naplánovaných v rámci projektu Učme sa inak - zručnosti pre 21. storočie sme pre kolegov zorganizovali diseminačný seminár, na ktorom nám kolegyne sprostredkovali nadobudnuté poznatky, zručnosti a zážitky.
         
        Vďaka tomu sme sa mali možnosť oboznámiť s fungovaním škôl vo Fínsku, ktoré je celosvetovo veľmi dobre známe svojou kvalitou. Návštevu kolegyne Oľgy Šimekovej síce do veľkej miery negatívne ovplyvnila pandémia Covid19, a návšteva škôl bola zrealizovaná len v obmedzenej miere tak, aby boli dodržané protipandemické opatrenia na ochranu žiakov a zamestnancov, takže nebolo možné zúčastniť sa priamo na vyučovaní. Avšak aj tak boli sprostredkované informácie mimoriadne zaujímavé a podnietili nás zamyslieť sa, ako by bolo možné princípy aplikované v školách vo Fínsku zaviesť aj do našich škôl.
         
        Kolegyňa Eva Pukáčová osviežila naše poznatky o výhodách metódy CLIL vo vyučovaní predovšetkým pre našu bilingválnu sekciu a poskytla aj zdroje materiálov vhodných pre takéto vyučovanie. Nezabudla ani na svoje dojmy z Dublinu.
         
        O význame environmentálnej výchovy vo vyučovaní hovorili kolegyne Oľga Dudášová a Andrea Slančová, ktoré sa zúčastnili jednotýždňového kurzu na Cypre. Aktivity, s ktorými nás oboznámili sú vhodné nielen pri téme životného prostredia, ale aj ako podnety pre triednické hodiny.
         
        Posledná z mobilít bola zameraná na využitie IKT na vyučovaní. Okrem užitočných aplikácií a linkov, nám kolegyňa Kramárová ukázala ako sa vo vyučovaní dá využívať tvorba blogov a stránok, či ako vkladať videá a zvukové nahrávky do obsahu.
         

         

        TV DK o aktivitách účastníkov programu Erasmus+

        O aktivitách našich angličtinárov informovala miestna televízia TV DK v spravodajstve 8. marca. Príležitosť zhodnotiť prínos vzdelávaní učiteľov dostali nielen samotní účastníci, ale aj žiaci, ktorí mohli vyjadriť svoju spokojnosť (či nespokojnosť) s vyučovaním na hodinách anglického jazyka. 

        Správy si môžete pozrieť v archíve TV DK po kliknutí na tento link:

        http://www.tvdk.sk/sk/archiv-sprav/spravodajstvo-c-102019/ucitelia-gymnazia-sa-vzdelavali-v-anglicku-skotsku

         

        Čo je CLIL a ako na to?

        Dňa 27. marca sa uskutočnilo druhé vzdelávanie, prostredníctvom ktorého sa nám podarilo šíriť ďalej poznatky a zručnosti nadobudnuté počas metodických vzdelávaní vo Veľkej Británii.

        Tentokrát bolo určené predovšetkým učiteľom angličtiny a odborných predmetov vyučovaných v angličtine v bilingválnych triedach nášho gymnázia. Mgr. Anna Bieliková počas mini seminára hovorila o tom, ako sa dá pomocou metódy CLIL žiakom uľahčiť porozumenie a komunikáciu v angličtine na hodinách dejepisu, geografie, matematiky, informatiky a občianskej výchovy - teda tých predmetov, ktoré sa vyučujú v angličtine.

        Seminár bol aj skvelou príležitosťou na výmenu skúseností a tipov, ako urobiť vyučovanie zaujímavejším a hlavne efektívnejším.

         

        M.O.R.E. vzdelávania pomáha učiť kreatívne

        Aj vďaka mobilite v rámci projektu Erasmus+ M.O.R.E. vzdelávania a zručnostiam a poznatkom, ktoré počas nej nadobudla, sa podarilo našej kolegyni Lucii Prílepkovej získať špeciálnu cenu za najviac inovatívnu a obzvlášť prepracovane navrhnutú aktivitu v súťaži pre učiteľov cudzích jazykov Ukážte, že viete učiť kreatívne, ktorú vyhlásil Štátny pedagogický ústav. 

        Hodina ktorú Lucia pripravila spája využívanie mobilných aplikácií a kreativitu žiakov na vytvorenie príbehov v anglickom jazyku. Prajeme veľa ďalších kreatívnych nápadov, ktoré uľahčia a zefektívnia učenie sa angličtiny pre našich žiakov.

         

        Erasmus+ pomáha nielen našim učiteľom

        V pondelok 12. novembra sa na našom gymnáziu uskutočnil workshop pre učiteľov cudzích jazykov. Cieľom seminára bolo ďalej šíriť skúsenosti, zručnosti a osvedčené postupy vo vyučovaní, ktoré naši učitelia nadobudli počas kurzov, ktoré absolvovali v rámci programu Erasmus+ vo Veľkej Británii.

        Mgr. Oľga Dudášová predviedla množstvo postupov, ako urobiť hodiny cudzích jazykov pútavejšími, kreatívnejšími a zároveň efektívnejšími. Mgr. Lucia Prílepková ukázala aké sú možnosti využitia mobilných aplikácií a predovšetkým rozšírenej reality pri výučbe nielen cudzích jazykov, ale aj ostatných predmetov, ako napríklad biológia či geografia. 

        Workshopu sa zúčastnili nielen učitelia jazykov našej školy, ale aj všetkých základných a stredných škôl v Dolnom Kubíne. Okrem metodického obsahu učitelia mali príležitosť zistiť, čo možu získať prostredníctvom programu Erasmus+. O tom ako požiadať o grant informovala Mgr. Evelína Trubiansky.

  • Fotogaléria

      zatiaľ žiadne údaje