Nedeľa 18. 2. 2018

Novinky

• Dňa 12.februára 2018 sa konalo školské podujatie v prednese nemeckej poézie a prózy. Na 1. mieste sa umiestnila Dominika Teličáková z 3. C triedy, na druhom mieste Filip Lopeň z 3. B triedy a na 3. mieste Barbora Šuttová z 1. A triedy. Všetkým ďakujeme za účasť a tešíme sa s víťazmi.

• Medzinárodné školské majstrovstvá v zimných športoch - ZIMNÁ GYMNAZIÁDA vo Francúzsku - Grenoble, 5. -10. február 2018. Samuel Šagát - disciplína - snowboardcross 2. miesto . Gratulujeme.

• 5. februára študenti 1.A, 2.B, 2.C, KVINTY A SEPTIMY navštívili mesto Žilina. V Dome odborov uvádzali divadelné spracovanie románu Oliver Twist, ktorého autorom je Charles Dickens. Toto klasické dielo britského realizmu spracovalo TNT Theatre Britain, ktoré ponúka predstavenia v anglickom jazyku v podaní britských hercov. Diváci boli vtiahnutí do príbehu mladého hrdinu, ktorý zažíva dramatické zvraty od pobytu v sirotinci, života medzi londýnskymi vreckovými zlodejmi až po zakotvenie v bohatej rodine.

• Počas posledného januárového týždňa absolvovali vybrané triedy hodiny anglického jazyka pod vedením študentiek z Indonézie a Turecka. Prostredníctvom interaktívnych prednášok sa študenti mali možnosť dozvedieť o rodných krajinách lektoriek mnoho zaujímavých informácií, dokonca ochutnať sladkosť ich cukríkov. Súčasťou programu bolo aj upevňovanie tímovej spolupráce v skupinách. Prediskutovali rôzne problémy vo svete a u nás. Nejeden študent využil príležitosť opýtať sa otázku, či vyjadriť svoj názor. Pomocou neformálneho vzdelávania si mali možnosť precvičiť svoju angličtinu. Snahou projektu je aj budovať medzinárodné povedomie a globálne zmýšľanie mladej generácie prostredníctvom rôznych aktivít a workshopov.

• Už od novembra každý pondelok a utorok po vyučovaní prechádzajú bránami našej školy Maria a Jorge. Sú to dvaja mladí dobrovoľníci zo Španielska, ktorí pôsobia v našom meste vďaka činnosti neziskovej organizácie Mladiinfo Slovensko. Po úvodných hodinách, kedy prezentovali svoju krajinu, zvyky a tradície, vzbudili záujem u našich študentov učiť sa po španielsky. Odvtedy sa naučili nejedno slovko, či frázu hravou a zábavnou formou a hlavne bez testov a známkovania. Ktokoľvek sa môže pridať, a tak využiť jedinečnú príležitosť.

• 17. januára sa na našom gymnáziu ukutočnilo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku a medzi víťazmi sú aj žiaci našej školy Tania Faglicová v kategórii 2A a Andrej Záchel v kategórii 2B. Víťazkou vo svojej kategórii (1A) je aj Laura Števonková.

O deň neskôr, teda 18. januára prebehla aj olympiáda v nemeckom jazyku, a aj tentokrát stáli na stupienkoch víťazov naši žiaci:Timea Trnkócyová v kategórii1A, Juliana Kapinová v kategórii 2A a Martin Ošťadnický v kategórii 2B. Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov na krajských kolách.

• Žiaci našej školy sa zúčastnili 10. januára 2018 školskej snowboardovej ligy v Jasnej v disciplínach snowboardcross a slalom.

Umiestnenie:

- slalom: 1. miesto Samuel Šagát, 7. miesto Matúš Gogolák

- snowboardcross: 1. miesto Samuel Šagát, 6. miesto Matúš Gogolák

Samuel Šagát žiak III.A triedy sa výbornými výsledkami počas celej sezóny nominoval na ZIMNÚ GYMNAZIÁDU vo Francúzsku 5. - 10. februára 2018. Gratulujeme :)