Navigácia

Počet návštev: 2244618

Sobota 25. 11. 2017

Novinky

 • Aj v školskom roku 2017/2018 sa žiaci našej školy zapojili do viacerých informatických súťaží. Michal Hečko, Dávid Kubek, Patrik Knaperek, Dávid Lacko a Peter Močáry zo septimy nás úspešne reprezentovali v programátorskej súťaži Zenit, navyše sú riešiteľmi Korešpondenčného seminára z programovania.

  Vynikajúci úspech dosiahla Ivanka Jonáková z kvarty: v súťaži iBobor získala plný počet bodov a zaradila sa medzi víťazov kategórie Kadet!! Pochvala však patrí všetkým úspešným riešiteľom obľúbenej súťaže iBobor, ich mená a informácie o ďalších súťažiach nájdete na stránkach predmetu informatika.

 • Žiaci prímy, sekundy a tercie sa v pondelok 20. 11. 2017 zúčastnili Kurzu ochrany života a zdravia. Vo svojich triedach absolvovali prednášku o tom, ako reagovať v prípade mimoriadnej situácie a boli oboznámení s evakuáciou školy. Po presunutí do športovej haly ich čakala prednáška z civilnej ochrany. Nasledovali ukážky zo zdravotnej prípravy, o ktoré sa postarali žiačky našej sexty – Ester Hudecová, Janka Zápotočná a Simona Kúdelčíková. Prvýkrát medzi nás zavítal preventista z mestskej polície Mgr. Dušan Medzihradský, ktorý sa postaral o prednášku o slušnom správaní sa v meste, nechýbali praktické ukážky nasadzovania pút a, samozrejme, zážitok z držania strelnej zbrane. Na záver si jednotlivé ročníky zmerali svoje sily v športových súťažiach.

 • Dejiskom konania okresného kola študentov stredných škôl bola Obchodná akadémia v Dolnom Kubíne. Ako obhajcovia prvenstva z minulého roka sme išli na turnaj z najvyššími očakávaniami. Chlapci podali odhodlaný a bojovný výkon, čo prinieslo vytúžené ovocie a zaslúžene sa tešili z víťazstva. Turnajom prešli bez jedinej prehry. Vybojovali si tak účasť v kvalifikácii na krajské kolo, ktoré sa konalo v Tvrdošíne, kde sme po dobrom výkone obsadili druhé, nepostupové miesto. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí reprezentovali našu školu (viď foto).

 • Čítam, čítaš, čítame....

  Pozitívny vplyv čítania na učenie sa je známy každému študentovi. A tak sme sa doň pustili s vervou. Vybrali sme sa do Oravskej knižnice A. Habovštiaka, kde nás ochotná pani pracovníčka knižnice oboznámila s jednotlivými oddeleniami a so službami, ktoré poskytuje knižnica pre čitateľov. Vysvetlila nám princíp medzinárodného desatinného triedenia kníh, požičiavanie kníh medzi jednotlivými knižnicami, predstavila nám knižné novinky . Nakoľko sme prváci a máme radi literatúru, využili sme možnosť zadarmo sa zaregistrovať na tento školský rok a hneď sme si vypožičali knihy z oddelenia beletrie, aby sme čítaním potešili nielen seba, ale aj našich pedagógov.

 • Veľký plavecký úspech našej žiačky Lízy Hazuchovej - Žiacke kategórie: Žiačky staršie 2.miesto

  http://www.mpkdk.sk/index.php/aktuality-sp-29421/664-mestsky-plavecky-klub-na-slavnostnom-trigala-2017

 • Návšteva divadelného predstavenia Višňový sad

  Piatky – každý sa teší na víkend, nikoho nič v škole a práci nebaví, všetci sú vyčerpaní. Skrátka nechuť ku všetkému. Piatok 10. 11. 2017 však pre III.C bol úplne iný. Deň sme si spríjemnili divadelným predstavením Višňový sad v Slovenskom komornom divadle v Martine.

  V tragikomédii Višňový sad na seba narážajú dva svety, minulosť a súčasnosť, ktoré bojujú o budúcnosť. Režisér Roman Polák nás hrou voviedol do časov ruskej klasiky, kde pozorujeme rozpad šľachtických sídiel, teda problém s veľkým spoločenským i historickým významom. Množstvo nečakaných zápletiek nakoniec do seba zapadne a vytvorí strhujúci záver.Ku komédii neodmysliteľne patrí smiech, o ktorý bolo postarané počas celého trojhodinového hereckého výkonu. Divadelná hra Višňový sad ponúka jeden z obrazov dnešnej spoločnosti, v ktorom žijeme žiaľ aj my.

 • Od 13.11.2017 bude v športovej hale Gymnázia P. O. Hviezdoslava prebiehať volejbalová súťaž 3-členných družstiev. Kapitáni jednotlivých družstiev prihlásia svoje družstvá do 10.11.2017 (piatok) v kabinete TaŠV – Mgr. Igor Blaško.

  Časový harmonogram športovej súťaže bude zverejnený na nástenke v blízkosti športovej haly gymnázia.

  Športová aktivita je realizovaná s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

Fotogaléria

Kontakt

 • Gymnázium P. O. Hviezdoslava Dolný Kubín
  Hviezdoslavovo námestie 18, 026 24 Dolný Kubín
 • 043/5864785

Mapa